Verstappen: geweldige dag op Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen kon zich eigenlijk geen betere dag wensen op Zandvoort. Met bijna 70.000 landgenoten op de tribunes won de Nederlander de Dutch GP op het circuit van Zandvoort en hij nam daarmee ook de leiding in het WK-klassement over van Lewis Hamilton.
"Dit was zeker een goede dag", zei Verstappen, die moeite moest doen om boven het applaus en geschreeuw van het publiek uit te komen. "De verwachtingen waren natuurlijk heel hoog voorafgaand aan dit weekeinde. Het is nooit makkelijk om die dan waar te maken. Ik ben zo blij dat ik hier heb kunnen winnen en de leiding in het WK kon nemen. De start was goed. Mercedes probeerde het ons heel lastig te maken, maar we konden ze goed counteren met de pitsstops. We kunnen heel tevreden zijn met deze teamprestatie", zei de kopman van Red Bull.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
2 uur geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
3 uur geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
5 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
21 uur geleden