Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen: gevecht met Hamilton blijft spannend tot het einde

Verstappen: gevecht met Hamilton blijft spannend tot het einde

DOHA (ANP) - Max Verstappen was zeker niet terneergeslagen na de Grote Prijs van Qatar, waarin hij als tweede finishte, maar wel winnaar Lewis Hamilton in punten dichterbij zag komen. "Natuurlijk was mijn startpositie geforceerd, maar ik had wel een hele goede start. Ik vond dit circuit eerlijk gezegd heel leuk om te racen", zei de coureur van Red Bull kort na de finish.

Verstappen kreeg vlak voor de race een gridstraf van vijf posities voor het negeren van gele waarschuwingsvlaggen in de kwalificatie op zaterdag, maar hij reed vanaf de zevende startplek zeer solide naar de tweede plek aan de finish. Hij verdiende bovendien het bonuspunt voor de snelste raceronde. Met de races in Saoedi-Arabië en Abu Dhabi te gaan heeft hij nog 8 punten voorsprong op Hamilton. "Het blijft moeilijk, maar ik voel me goed. Het wordt een spannend gevecht tot aan het einde", aldus Verstappen.

De leider in het WK was niet verrast door het late vonnis van de stewards, die anderhalf uur voor de race besloten Verstappen alsnog voor straf vijf posities naar achteren te zetten in de startopstelling. "Ik wist wel dat er een straf zou komen, want ik krijg nooit cadeautjes. Het is hun beslissing en het is dan wat het is. Ik was daardoor wel gemotiveerd, want mij krijgen ze niet klein", meldde de 24-jarige Nederlander op Ziggo Sport.

Flitsende start

Verstappen kende een flitsende start, waarin hij meteen al drie coureurs inhaalde in de eerste bocht. Daarna stoof hij binnen vijf ronden door naar de tweede plaats. "De eerste ronde was heel belangrijk en ik lag al heel snel tweede, dus dat was goed. Maar ik kwam snelheid tekort op Hamilton. Ik heb wel geprobeerd het gat zo klein mogelijk te houden zodat hij niet een kans zou krijgen op een extra stop, daarom ben ik blij met de snelste raceronde."

De wereldtitel lonkt nog altijd voor de Nederlander, ook al lijkt Hamilton iets in het voordeel met zijn snelle Mercedes. "Ik geef nooit op. We gaan zien waar het eindigt, maar ik sta nog altijd aan kop, voel me goed en ga de laatste twee races alles geven."

Meer uit Sport

Belgische wielrenner Merlier wint criterium in Chaam

CHAAM (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft de 86e editie van de Acht van Chaam gewonnen. De 33-jarige sprinter van Soudal Quick-Step hield in het criterium in Brabant de Nederlanders Olav Kooij en Huub Artz achter zich.

1 uur geleden
Wielrenster Vos ziet in de Tour kansen naast rol als wegkapitein

LAUSANNE (ANP) - Marianne Vos start in haar vijfde Ronde van Frankrijk als wegkapitein van haar ploeg Visma - Lease a Bike, die net als vorig jaar met Pauline Ferrand-Prévot de Tour wil winnen. De 39-jarige wielrenster zal echter niet aarzelen om voor een ritzege te gaan als de kans zich voordoet, vertelde ze in een online persgesprek in de aanloop naar de start zaterdag in het Zwitserse Lausanne.

3 uur geleden
Wielrenner Van Aert wint bij rentree in Ronde van Denemarken

AALBORG (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed meteen de eerste etappe van de Ronde van Denemarken op zijn naam geschreven. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na een rit over een kleine 198 kilometer met start en finish in Aalborg de snelste van een kleine groep.

3 uur geleden
Visma-Lease a Bike verdedigt Tourtitel met Nederlandse rensters

LAUSANNE (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot krijgt een Nederlands getinte ploeg mee in haar poging om voor het tweede jaar op rij namens Visma-Lease a Bike de Tour de France Femmes te winnen. De Française heeft behalve landgenote Marion Bunel vijf Nederlandse ploeggenoten naast zich bij de Tourstart in het Zwitserse Lausanne zaterdag. Dat zijn Marianne Vos, Lieke Nooijen, Daniek Hengeveld, Femke de Vries en Sarah van Dam.

5 uur geleden
Contract tot einde carrière voor Belg Swings bij schaatsteam X²O

GRONINGEN (ANP) - Schaatsteam X²O Badkamers heeft Bart Swings een contract tot het einde van zijn carrière gegeven. De ploeg zegt met de verlenging het vertrouwen uit te spreken in de 35-jarige Belgische schaatser. Swings won als lid van de ploeg van de broers Martin en Erwin ten Hove goud op de massastart op de Olympische Spelen van Beijing 2022, twee wereldtitels op de massastart en vier Europese titels op dit onderdeel.

6 uur geleden
Bondscoach Ehren met vier toernooidebutanten naar WK hockey

UTRECHT (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeysters heeft vier speelsters in zijn WK-selectie opgenomen die nog niet eerder een eindtoernooi speelden. Het gaat om Rosa Fernig (Den Bosch), Daantje de Kruijff (Amsterdam), Guusje Moes en Eline Jansen (beiden Kampong).

7 uur geleden
Toeschouwersrecord Wimbledon ondanks overlap met WK voetbal

LONDEN (ANP/RTR) - Wimbledon heeft dit jaar een recordaantal bezoekers getrokken ondanks de overlap met het WK voetbal. Organisator The All England ⁠Club meldt dat 550.151 toeschouwers het grandslamtoernooi bezochten, iets meer dan in 2025.

9 uur geleden