Verstappen: gevecht met Hamilton blijft spannend tot het einde
DOHA (ANP) - Max Verstappen was zeker niet terneergeslagen na de Grote Prijs van Qatar, waarin hij als tweede finishte, maar wel winnaar Lewis Hamilton in punten dichterbij zag komen. "Natuurlijk was mijn startpositie geforceerd, maar ik had wel een hele goede start. Ik vond dit circuit eerlijk gezegd heel leuk om te racen", zei de coureur van Red Bull kort na de finish.
Verstappen kreeg vlak voor de race een gridstraf van vijf posities voor het negeren van gele waarschuwingsvlaggen in de kwalificatie op zaterdag, maar hij reed vanaf de zevende startplek zeer solide naar de tweede plek aan de finish. Hij verdiende bovendien het bonuspunt voor de snelste raceronde. Met de races in Saoedi-Arabië en Abu Dhabi te gaan heeft hij nog 8 punten voorsprong op Hamilton. "Het blijft moeilijk, maar ik voel me goed. Het wordt een spannend gevecht tot aan het einde", aldus Verstappen.
De leider in het WK was niet verrast door het late vonnis van de stewards, die anderhalf uur voor de race besloten Verstappen alsnog voor straf vijf posities naar achteren te zetten in de startopstelling. "Ik wist wel dat er een straf zou komen, want ik krijg nooit cadeautjes. Het is hun beslissing en het is dan wat het is. Ik was daardoor wel gemotiveerd, want mij krijgen ze niet klein", meldde de 24-jarige Nederlander op Ziggo Sport.
Flitsende start
Verstappen kende een flitsende start, waarin hij meteen al drie coureurs inhaalde in de eerste bocht. Daarna stoof hij binnen vijf ronden door naar de tweede plaats. "De eerste ronde was heel belangrijk en ik lag al heel snel tweede, dus dat was goed. Maar ik kwam snelheid tekort op Hamilton. Ik heb wel geprobeerd het gat zo klein mogelijk te houden zodat hij niet een kans zou krijgen op een extra stop, daarom ben ik blij met de snelste raceronde."
De wereldtitel lonkt nog altijd voor de Nederlander, ook al lijkt Hamilton iets in het voordeel met zijn snelle Mercedes. "Ik geef nooit op. We gaan zien waar het eindigt, maar ik sta nog altijd aan kop, voel me goed en ga de laatste twee races alles geven."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Zevenvoudig olympisch turnkampioene Simone Biles (29) is zaterdag te gast bij de eerste dag van de toestelfinales bij de WK turnen in Rotterdam. De Amerikaanse werd vlak voor de finales het podium opgeroepen en gepresenteerd aan het publiek.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft nog problemen met het hobbelige asfalt op het circuit van Austin, maar de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was niet ontevreden over zijn resultaten in de vrije trainingen bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De coureur van Red Bull reed de tweede tijd in de eerste training en de derde in de tweede sessie.
7 uur geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín heeft zijn pols gebroken tijdens de sprintrace bij de Grote Prijs van Australië. De Spaanse wegracer kan zodoende zondag niet meedoen aan de hoofdrace.
8 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag het eerste duel in de World Series gewonnen. De Brewers trokken in het American Family Field van Milwaukee met 3-2 de winst op de Tampa Bay Rays naar zich toe.
8 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: meer tijden en stand
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is met een totaal van 52,866 punten elfde geworden in de meerkampfinale bij de WK in Rotterdam. Het goud ging naar de Amerikaanse Skye Blakely, die 55,733 punten bij elkaar turnde.
18 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de Grote Prijs van de Verenigde Staten de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen moest op het Circuit of the Americas 0,084 seconde toegeven op de beste tijd van de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.
20 uur geleden