Verstappen: gevecht met Hamilton blijft spannend tot het einde
DOHA (ANP) - Max Verstappen was zeker niet terneergeslagen na de Grote Prijs van Qatar, waarin hij als tweede finishte, maar wel winnaar Lewis Hamilton in punten dichterbij zag komen. "Natuurlijk was mijn startpositie geforceerd, maar ik had wel een hele goede start. Ik vond dit circuit eerlijk gezegd heel leuk om te racen", zei de coureur van Red Bull kort na de finish.
Verstappen kreeg vlak voor de race een gridstraf van vijf posities voor het negeren van gele waarschuwingsvlaggen in de kwalificatie op zaterdag, maar hij reed vanaf de zevende startplek zeer solide naar de tweede plek aan de finish. Hij verdiende bovendien het bonuspunt voor de snelste raceronde. Met de races in Saoedi-Arabië en Abu Dhabi te gaan heeft hij nog 8 punten voorsprong op Hamilton. "Het blijft moeilijk, maar ik voel me goed. Het wordt een spannend gevecht tot aan het einde", aldus Verstappen.
De leider in het WK was niet verrast door het late vonnis van de stewards, die anderhalf uur voor de race besloten Verstappen alsnog voor straf vijf posities naar achteren te zetten in de startopstelling. "Ik wist wel dat er een straf zou komen, want ik krijg nooit cadeautjes. Het is hun beslissing en het is dan wat het is. Ik was daardoor wel gemotiveerd, want mij krijgen ze niet klein", meldde de 24-jarige Nederlander op Ziggo Sport.
Flitsende start
Verstappen kende een flitsende start, waarin hij meteen al drie coureurs inhaalde in de eerste bocht. Daarna stoof hij binnen vijf ronden door naar de tweede plaats. "De eerste ronde was heel belangrijk en ik lag al heel snel tweede, dus dat was goed. Maar ik kwam snelheid tekort op Hamilton. Ik heb wel geprobeerd het gat zo klein mogelijk te houden zodat hij niet een kans zou krijgen op een extra stop, daarom ben ik blij met de snelste raceronde."
De wereldtitel lonkt nog altijd voor de Nederlander, ook al lijkt Hamilton iets in het voordeel met zijn snelle Mercedes. "Ik geef nooit op. We gaan zien waar het eindigt, maar ik sta nog altijd aan kop, voel me goed en ga de laatste twee races alles geven."
Meer uit Sport
CORTINA (ANP) - Marijke Groenenwoud vervangt Bente Kerkhoff op de 5000 meter op de Spelen van Milaan. TeamNL meldt de aanpassing omdat Kerkhoff last van haar rug heeft. Merel Conijn is donderdag de andere Nederlandse schaatsster op de 5000 meter in het Milano Speed Skating Stadium.
30 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha vindt dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zich moet schamen voor de diskwalificatie van skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj op de Winterspelen. "Het IOC heeft niet de sporter schade berokkend, maar zijn eigen reputatie. Toekomstige generaties zullen dit herinneren als een beschamend moment", schrijft Sybiha op X.
38 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong zijn tijdens het ABN AMRO Open in Rotterdam hard geclasht via de media. Woensdag zei eerst De Jong (25) dat hij vindt dat Griekspoor "zijn land te kakken zette" met zijn harde kritiek op het Nederlandse tennis van vorige week. Daar was Griekspoor het niet mee eens en daarop kwam hij met een fel weerwoord.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
14 uur geleden