Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen: gevecht met Hamilton blijft spannend tot het einde

Verstappen: gevecht met Hamilton blijft spannend tot het einde

DOHA (ANP) - Max Verstappen was zeker niet terneergeslagen na de Grote Prijs van Qatar, waarin hij als tweede finishte, maar wel winnaar Lewis Hamilton in punten dichterbij zag komen. "Natuurlijk was mijn startpositie geforceerd, maar ik had wel een hele goede start. Ik vond dit circuit eerlijk gezegd heel leuk om te racen", zei de coureur van Red Bull kort na de finish.

Verstappen kreeg vlak voor de race een gridstraf van vijf posities voor het negeren van gele waarschuwingsvlaggen in de kwalificatie op zaterdag, maar hij reed vanaf de zevende startplek zeer solide naar de tweede plek aan de finish. Hij verdiende bovendien het bonuspunt voor de snelste raceronde. Met de races in Saoedi-Arabië en Abu Dhabi te gaan heeft hij nog 8 punten voorsprong op Hamilton. "Het blijft moeilijk, maar ik voel me goed. Het wordt een spannend gevecht tot aan het einde", aldus Verstappen.

De leider in het WK was niet verrast door het late vonnis van de stewards, die anderhalf uur voor de race besloten Verstappen alsnog voor straf vijf posities naar achteren te zetten in de startopstelling. "Ik wist wel dat er een straf zou komen, want ik krijg nooit cadeautjes. Het is hun beslissing en het is dan wat het is. Ik was daardoor wel gemotiveerd, want mij krijgen ze niet klein", meldde de 24-jarige Nederlander op Ziggo Sport.

Flitsende start

Verstappen kende een flitsende start, waarin hij meteen al drie coureurs inhaalde in de eerste bocht. Daarna stoof hij binnen vijf ronden door naar de tweede plaats. "De eerste ronde was heel belangrijk en ik lag al heel snel tweede, dus dat was goed. Maar ik kwam snelheid tekort op Hamilton. Ik heb wel geprobeerd het gat zo klein mogelijk te houden zodat hij niet een kans zou krijgen op een extra stop, daarom ben ik blij met de snelste raceronde."

De wereldtitel lonkt nog altijd voor de Nederlander, ook al lijkt Hamilton iets in het voordeel met zijn snelle Mercedes. "Ik geef nooit op. We gaan zien waar het eindigt, maar ik sta nog altijd aan kop, voel me goed en ga de laatste twee races alles geven."

Meer uit Sport

Skeletonster Bos eindigt als 24e in Winterberg

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.

59 minuten geleden
Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

16 uur geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

19 uur geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

1 dag geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

1 dag geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

1 dag geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

1 dag geleden