Verstappen geniet van slotrace in Formule 1
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft volop genoten van de laatste race van het seizoen in de Formule 1. De Nederlander leidde op het Yas Marina-circuit van start tot finish en dus werd op het podium voor de tiende keer het Wilhelmus gespeeld. "Het was een heel plezierige dag", zei Verstappen, die van poleposition was gestart en de race in Abu Dhabi 55 rondes lang domineerde.
"De kwalificatie van zaterdag was al heel leuk en vandaag ook. Ik had een goede start en ik zag dat ze me niet konden volgen, dus ik kon ook wat rustiger aan doen. De auto was heel goed in balans, het was een heel prettige race. Ik kon ook de situatie van de banden goed in de gaten houden. Als je vooraan rijdt, kun je de snelheid bepalen. Dat maakt het leven een stukje makkelijker."
De Nederlander was een stuk sneller dan de normaal zo dominante Mercedessen. Valtteri Bottas eindigde op 15 seconden als tweede, Lewis Hamilton werd derde. Terwijl de Mercedessen na de race 'donuts' maakten op het rechte stuk, vierde Verstappen in de pitsstraat zijn tiende overwinning in de Formule 1. "Waarom ik geen donuts maakte? Ik heb al genoten van de race. Ik ga ook genieten van het podium en daarna ga ik thuis genieten."
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
6 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
7 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
8 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
8 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
9 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
9 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
15 uur geleden