Verstappen geniet van kombochten circuit Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen noemde de twee kombochten op het vernieuwde circuit in Zandvoort een verrijking voor de Formule 1. "Vooral bocht 3 (Hugenholtzbocht) is geweldig. Ik had niet verwacht dat die bocht zo steil zou zijn. Als je de binnenkant neemt, ga je er eigenlijk blind in. Heel bijzonder, ik heb genoten’’, zei de Limburgse Formule 1-coureur na zijn eerste ervaringen.
Verstappen wijdde woensdag in een Red Bull-bolide van acht jaar oud het vernieuwde circuit in de duinen in. Hij ging zes rondjes vol gas op de nieuwe asfaltlaag. "Zandvoort is nog steeds 'old school’ en alleen maar veeleisender geworden. Ik word er heel blij van, de veranderingen hebben van het circuit een mooie uitdaging gemaakt. Ik zie echt uit naar de grand prix hier op 3 mei. Ik verwacht dat het Nederlandse publiek een spannende race te zien krijgt", zei hij.
Verstappen was trots dat hij de eerste rondjes mocht rijden op het circuit. "Het is toch een soort van officiële opening. Ik keek ernaar uit, ook al waren het maar zes rondjes en dat is natuurlijk te weinig om het circuit tot in detail te leren kennen. Zeker de kom in bocht drie biedt verschillende lijnen om te rijden."
De nummer drie van het WK vorig jaar reed zo hard als hij kon, zei hij. "Het circuitrecord (1.19,511) heb ik niet verbeterd, maar dat was ook niet de bedoeling. Bovendien was dit een oude Red Bull. De auto waarin ik dit jaar het kampioenschap rijd, is een stuk sneller en heeft meer grip. Dus straks in mei zit een rondje van 1.10 er zeker in."
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
17 minuten geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
1 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
1 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
3 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
7 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een ruime zege op Pakistan (7-3) geboekt in de Pro League. Thierry Brinkman en Guus Jansen scoorden tweemaal in het Argentijnse Santiago del Estero. Thijs van Dam, Timo Broers en Jorrit Croon troffen eveneens doel voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.
7 uur geleden