Verstappen geniet in Barcelona van nieuwe Red Bull
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen kijkt tevreden terug op de eerste testdagen in de aanloop naar de start van het Formule 1-seizoen. De wereldkampioen legde woensdag 147 rondes af in de nieuwe Red Bull op het circuit van Barcelona en vrijdag kwam hij in de ochtend tot 59 rondjes. "Ik heb deze week erg genoten van het rijden in de RB18", zei Verstappen. "De auto heeft een fijne, stabiele balans. Hij ziet er ook goed uit, dus het is leuk om erin te springen."
Op de laatste van drie testdagen in Barcelona moest de ochtendsessie regelmatig onderbroken worden. Verstappen kon daardoor 'slechts' 59 rondes afleggen. "We konden niet ons complete programma afwerken door al die rode vlaggen", zei de Nederlandse kopman van het Red Bull-team. "Het positieve is dat de auto geen problemen vertoont. Naar de rondetijden kijk ik niet, dat doe ik pas in het laatste deel van de kwalificatie voor de eerste race in Bahrein. Ik wil gewoon zoveel mogelijk rondes rijden en ieder aspect van de auto leren begrijpen. Het lijkt erop dat je in deze auto's degene die voor je rijdt wat makkelijker kan volgen, al weten we pas in de eerste race of er echt verandering is met de nieuwe technische regels. Maar mijn eerste gedachte is dat we hiermee een stap voorwaarts zetten."
Op 10, 11 en 12 maart staan in Bahrein weer drie testdagen op het programma. Op 20 maart start daar ook het seizoen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
9 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
10 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
14 uur geleden