Verstappen geniet in Barcelona van nieuwe Red Bull
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen kijkt tevreden terug op de eerste testdagen in de aanloop naar de start van het Formule 1-seizoen. De wereldkampioen legde woensdag 147 rondes af in de nieuwe Red Bull op het circuit van Barcelona en vrijdag kwam hij in de ochtend tot 59 rondjes. "Ik heb deze week erg genoten van het rijden in de RB18", zei Verstappen. "De auto heeft een fijne, stabiele balans. Hij ziet er ook goed uit, dus het is leuk om erin te springen."
Op de laatste van drie testdagen in Barcelona moest de ochtendsessie regelmatig onderbroken worden. Verstappen kon daardoor 'slechts' 59 rondes afleggen. "We konden niet ons complete programma afwerken door al die rode vlaggen", zei de Nederlandse kopman van het Red Bull-team. "Het positieve is dat de auto geen problemen vertoont. Naar de rondetijden kijk ik niet, dat doe ik pas in het laatste deel van de kwalificatie voor de eerste race in Bahrein. Ik wil gewoon zoveel mogelijk rondes rijden en ieder aspect van de auto leren begrijpen. Het lijkt erop dat je in deze auto's degene die voor je rijdt wat makkelijker kan volgen, al weten we pas in de eerste race of er echt verandering is met de nieuwe technische regels. Maar mijn eerste gedachte is dat we hiermee een stap voorwaarts zetten."
Op 10, 11 en 12 maart staan in Bahrein weer drie testdagen op het programma. Op 20 maart start daar ook het seizoen.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
32 minuten geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
3 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
4 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
4 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
9 uur geleden