Verstappen: geluk én pech met lekke banden
SILVERSTONE (ANP) - Geluk en pech. Dat waren de woorden die Max Verstappen gebruikte kort na de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De coureur van Red Bull leek naar de derde plaats te rijden op grote afstand van de Mercedessen, totdat in de slotronden eerst Valtteri Bottas en daarna Lewis Hamilton een lekke band opliepen. "Mijn banden waren ook niet al te best meer en toen Bottas die lekke band kreeg, ben ik uit voorzorg ook wat rustiger aan gaan doen", zei Verstappen kort na de finish.
"Daarna riep het team mij naar binnen voor nieuwe banden om zo voor de snelste raceronde te gaan. Helaas kreeg Lewis toen pas zijn lekke band. Dus ja, als ik niet was gestopt, dan...Maar dat is als. Want als Bottas die lekke band niet had gekregen was ik ook geen tweede geworden. Ik ben dus heel blij met dit gelukje, ik heb een plek gewonnen."
Verstappen voorzag voor de race op het circuit van Silverstone dat de derde plaats het maximaal haalbare was. "Dat bleek ook wel, want de Mercedessen waren veel te snel voor mij. Ik kwam na de start slecht uit bij de eerste bocht, waardoor Charles Leclerc mij voorbij kon, maar ik wist dat vrij makkelijk te herstellen. Daarna was het een eenzame race. Ver voor mij reden twee Mercedessen en achter mij was er niets. Het was natuurlijk een geluk voor mij dat Bottas die lekke band kreeg."
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
5 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
22 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
2 dagen geleden