Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen: geluk én pech met lekke banden

Verstappen: geluk én pech met lekke banden

SILVERSTONE (ANP) - Geluk en pech. Dat waren de woorden die Max Verstappen gebruikte kort na de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De coureur van Red Bull leek naar de derde plaats te rijden op grote afstand van de Mercedessen, totdat in de slotronden eerst Valtteri Bottas en daarna Lewis Hamilton een lekke band opliepen. "Mijn banden waren ook niet al te best meer en toen Bottas die lekke band kreeg, ben ik uit voorzorg ook wat rustiger aan gaan doen", zei Verstappen kort na de finish.

"Daarna riep het team mij naar binnen voor nieuwe banden om zo voor de snelste raceronde te gaan. Helaas kreeg Lewis toen pas zijn lekke band. Dus ja, als ik niet was gestopt, dan...Maar dat is als. Want als Bottas die lekke band niet had gekregen was ik ook geen tweede geworden. Ik ben dus heel blij met dit gelukje, ik heb een plek gewonnen."

Verstappen voorzag voor de race op het circuit van Silverstone dat de derde plaats het maximaal haalbare was. "Dat bleek ook wel, want de Mercedessen waren veel te snel voor mij. Ik kwam na de start slecht uit bij de eerste bocht, waardoor Charles Leclerc mij voorbij kon, maar ik wist dat vrij makkelijk te herstellen. Daarna was het een eenzame race. Ver voor mij reden twee Mercedessen en achter mij was er niets. Het was natuurlijk een geluk voor mij dat Bottas die lekke band kreeg."

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

2 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

3 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

4 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

4 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

4 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

5 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

5 uur geleden