Verstappen gelaten onder vroege uitval in GP van Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen was gelaten onder zijn vroege uitval in de Grote Prijs van Oostenrijk. De regerend wereldkampioen van Red Bull viel uit na een aanrijding met Mercedes-coureur Kimi Antonelli in de eerste ronde. "Ik werd in de derde bocht van achteren aangetikt en toen was het meteen klaar", zei Verstappen bij Viaplay.
De 27-jarige viervoudig wereldkampioen zei dat hij aanvankelijk niet wist wat er gebeurd was, maar dat na een kort gesprek met de 18-jarige Italiaan alles oké was. "Dit kan gebeuren, niemand doet dat met opzet. Elke rijder heeft dat wel een keer meegemaakt."
In de stand voor het WK liep Verstappen een grotere achterstand op beide McLaren-coureurs op. Oscar Piastri leidt met 216 punten en Lando Norris, die de GP van Oostenrijk won, heeft er 201. Verstappen bleef staan op 155 punten. "Ik ben daar niet zo veel mee bezig, dat maakt me niet uit", zei Verstappen, die eerder al had aangegeven niet te veel aan het WK te denken.
Verschrikkelijk weekend
Verstappen liet via zijn team nog weten dat de RB21 gedurende het hele weekend snelheid miste. "We moeten kijken naar alles wat we dit weekend hebben gedaan. Ik weet hoe hard het team werkt, maar we moeten de wagen beter leren begrijpen. We hebben op dit circuit enkele geweldige races gehad en ik ben het meest teleurgesteld voor het thuispubliek."
Antonelli zei bij Viaplay dat het zijn fout was en dat hij zich meteen had verontschuldigd bij Verstappen. "Mijn achterremmen blokkeerden, waardoor ik de controle over de auto kwijtraakte en daarna blokkeerde de voorkant."
Teambaas Christian Horner van Red Bull sprak van een verschrikkelijk weekend. "Max werd er ongelukkig uitgetikt in de derde bocht en Yuki Tsunoda had geen goede race. Het is helaas een weekend om snel te vergeten."
Meer uit Sport
ALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP.
12 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.
55 minuten geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
22 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
1 dag geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
1 dag geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
1 dag geleden