Verstappen: geen vrees voor nieuwe botsing met Hamilton
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen is niet bang voor een nieuwe botsing met Lewis Hamilton. De Nederlander van Red Bull en de Brit van Mercedes starten zondag in de Grote Prijs van de Verenigde Staten vanaf de voorste startrij, met Verstappen op poleposition. Het wordt spannend hoe de twee titelrivalen de eerste bochten doorkomen.
"Ik snap niet waarom het iedere keer moet gaan over de incidenten tussen Hamilton en mij", zei Verstappen na de kwalificatie in Austin. "Alsof wij de enige coureurs zijn die met elkaar in aanraking komen in de Formule 1. Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal. Volgens mij wil iedereen er een mooie race van maken en voor mij is het zaak me op mijn eigen race te concentreren. Ik sta vooraan en maak me niet druk om wat er achter mij gebeurt."
Verstappen en Hamilton zijn dit jaar verwikkeld in een verbeten gevecht om de wereldtitel. Het leidde al twee keer tot een zware crash tussen de rivalen. In Silverstone ramde Hamilton Verstappen hard in de vangrails en in Monza reed de Limburger de Engelsman van de baan, waarbij de bolide van Verstappen zelfs bovenop die van Hamilton landde. In het kampioenschap heeft Verstappen 6 punten voorsprong op Hamilton.
"Het wordt hoe dan ook een lastige race. Ik ben zeer tevreden over de balans van mijn auto, maar Mercedes is en blijft snel. Het komt aan op details. Het wordt heel warm, dus de banden krijgen het zwaar te verduren en dat zal de race ook interessant maken", aldus Verstappen, die zondag om 21.00 uur aan de race op het Circuit of The Americas begint. Naar verwachting zijn er 140.000 toeschouwers bij de race in het Texaanse Austin.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
22 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
23 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
1 dag geleden