Verstappen geeft op Zandvoort showtje weg aan bouwvakkers
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft bij zijn eerste rondjes op het vernieuwde circuit van Zandvoort een showtje weggegeven aan de tientallen bouwvakkers, die druk bezig zijn de racebaan in de duinen gereed te maken voor de Dutch Grand Prix op 3 mei.
De Formule 1-coureur reed in een Red Bull uit bouwjaar 2012 zes keer op volle snelheid rond op het gloednieuwe asfalt. Na afloop trakteerde hij zijn 'oranje’ publiek, in dit geval mannen in bouwhesjes, op een serie zogeheten 'donuts’, rondjes om de as met ronkende motor en rokend rubber als gevolg.
Verstappen stapte daarna onder luid applaus uit de auto, die nog een oude krachtbron bevatte en ongelooflijk veel herrie maakte. Met zijn vader Jos Verstappen en Arie Luyendijk, tweevoudig winnaar van de Indy 500, reed de Limburger vervolgens nog wat ronden in een gewone sportauto van het merk Aston Martin.
Het circuit in Zandvoort onderging de afgelopen winter een forse gedaantewisseling. Er zijn onder meer twee zogeheten kombochten aangelegd, uniek voor de Formule 1. In de Hugenholtzbocht en de Arie Luyendijkbocht loopt het asfalt schuin omhoog, zoals op een wielerbaan. Ook de pitstraat, het rechte stuk met start en finish en de Tarzanbocht zijn grondig aangepakt. Alles met als doel er straks een spectaculaire race van te maken met veel inhaalmogelijkheden.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
13 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
15 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
16 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
17 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
17 uur geleden