Verstappen geeft op Zandvoort showtje weg aan bouwvakkers
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft bij zijn eerste rondjes op het vernieuwde circuit van Zandvoort een showtje weggegeven aan de tientallen bouwvakkers, die druk bezig zijn de racebaan in de duinen gereed te maken voor de Dutch Grand Prix op 3 mei.
De Formule 1-coureur reed in een Red Bull uit bouwjaar 2012 zes keer op volle snelheid rond op het gloednieuwe asfalt. Na afloop trakteerde hij zijn 'oranje’ publiek, in dit geval mannen in bouwhesjes, op een serie zogeheten 'donuts’, rondjes om de as met ronkende motor en rokend rubber als gevolg.
Verstappen stapte daarna onder luid applaus uit de auto, die nog een oude krachtbron bevatte en ongelooflijk veel herrie maakte. Met zijn vader Jos Verstappen en Arie Luyendijk, tweevoudig winnaar van de Indy 500, reed de Limburger vervolgens nog wat ronden in een gewone sportauto van het merk Aston Martin.
Het circuit in Zandvoort onderging de afgelopen winter een forse gedaantewisseling. Er zijn onder meer twee zogeheten kombochten aangelegd, uniek voor de Formule 1. In de Hugenholtzbocht en de Arie Luyendijkbocht loopt het asfalt schuin omhoog, zoals op een wielerbaan. Ook de pitstraat, het rechte stuk met start en finish en de Tarzanbocht zijn grondig aangepakt. Alles met als doel er straks een spectaculaire race van te maken met veel inhaalmogelijkheden.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
3 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
11 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
1 dag geleden