Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen geeft in tweede vrije training toe op Hamilton

Verstappen geeft in tweede vrije training toe op Hamilton

SAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Bahrein in de Formule 1 bijna een halve seconde moeten toegeven op Lewis Hamilton. De Britse coureur van Mercedes was de snelste op het circuit van Sakhir: 1.30,374. Hij werd gevolgd door zijn land- en teamgenoot George Russell. De Spanjaard Fernando Alonso (Aston Martin) was goed voor de derde tijd.

Verstappen was 0,477 seconde minder snel dan Hamilton en kwam tot de zesde tijd. Zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez gaf 0,741 seconde toe en realiseerde de tiende tijd.

De tweede vrije training vond in het donker plaats, net als vrijdag de kwalificatie en zaterdag de Grote Prijs zelf. In de eerste vrije training was de Australiër Daniel Ricciardo (Visa Cash App RB, voorheen AlphaTauri) nog de snelste, eveneens op de snellere zachte banden. Verstappen reed toen, net als de coureurs van onder meer Mercedes, op mediumbanden en kwam tot de zesde tijd, een fractie voor Hamilton.

Tevreden

De zevenvoudig wereldkampioen van Mercedes was na de tweede sessie redelijk tevreden. "Ik heb een beter gevoel voor de auto bij het naderen van de bochten, maar er zijn ook andere zaken die zijn opgelost en verbeterd. Het voelt nu weer als een raceauto en de vorige twee auto's voelden niet zo aan", zei Hamilton na afloop. "Maar ik denk dat onze snelheid op de langere stukken niet in de buurt komt van die van de Red Bulls, dus daar hebben we nog wat werk te doen."

Verstappen liet op zijn website weten niet onder de indruk te zijn van het tijdsverschil met Hamilton. "Ik ben niet bezorgd over het verschil met P1. Ik denk dat het erg dicht bij elkaar zal zitten tijdens de kwalificatie, dus dat is wel mooi", meldde de regerend wereldkampioen. "Sommigen om ons heen hebben de motor wat verder opgeschroefd voor meer topsnelheid. We zitten er niet ver vanaf. Ik ben best tevreden met de auto en we hebben wat meer op de 'long runs' gefocust."

De Grote Prijs van Bahrein wordt zaterdag verreden. Op vrijdag zijn de derde vrije training en de kwalificatie.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt vijfde tijd in derde vrije training Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.

18 minuten geleden
Rolstoeltennisster De Groot wint voor zesde keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.

1 uur geleden
Basketballers New York Knicks winnen opnieuw in NBA-finale

SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).

5 uur geleden
Golfer Luiten zakt weg na mindere tweede ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.

17 uur geleden
Zieke Arnaldi meldt zich af voor halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.

19 uur geleden
Verstappen rijdt ook in tweede vrije training Monaco derde tijd

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.

21 uur geleden
Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

21 uur geleden