Verstappen geeft in tweede vrije training toe op Hamilton
SAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Bahrein in de Formule 1 bijna een halve seconde moeten toegeven op Lewis Hamilton. De Britse coureur van Mercedes was de snelste op het circuit van Sakhir: 1.30,374. Hij werd gevolgd door zijn land- en teamgenoot George Russell. De Spanjaard Fernando Alonso (Aston Martin) was goed voor de derde tijd.
Verstappen was 0,477 seconde minder snel dan Hamilton en kwam tot de zesde tijd. Zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez gaf 0,741 seconde toe en realiseerde de tiende tijd.
De tweede vrije training vond in het donker plaats, net als vrijdag de kwalificatie en zaterdag de Grote Prijs zelf. In de eerste vrije training was de Australiër Daniel Ricciardo (Visa Cash App RB, voorheen AlphaTauri) nog de snelste, eveneens op de snellere zachte banden. Verstappen reed toen, net als de coureurs van onder meer Mercedes, op mediumbanden en kwam tot de zesde tijd, een fractie voor Hamilton.
Tevreden
De zevenvoudig wereldkampioen van Mercedes was na de tweede sessie redelijk tevreden. "Ik heb een beter gevoel voor de auto bij het naderen van de bochten, maar er zijn ook andere zaken die zijn opgelost en verbeterd. Het voelt nu weer als een raceauto en de vorige twee auto's voelden niet zo aan", zei Hamilton na afloop. "Maar ik denk dat onze snelheid op de langere stukken niet in de buurt komt van die van de Red Bulls, dus daar hebben we nog wat werk te doen."
Verstappen liet op zijn website weten niet onder de indruk te zijn van het tijdsverschil met Hamilton. "Ik ben niet bezorgd over het verschil met P1. Ik denk dat het erg dicht bij elkaar zal zitten tijdens de kwalificatie, dus dat is wel mooi", meldde de regerend wereldkampioen. "Sommigen om ons heen hebben de motor wat verder opgeschroefd voor meer topsnelheid. We zitten er niet ver vanaf. Ik ben best tevreden met de auto en we hebben wat meer op de 'long runs' gefocust."
De Grote Prijs van Bahrein wordt zaterdag verreden. Op vrijdag zijn de derde vrije training en de kwalificatie.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
27 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
3 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
4 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 dag geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
1 dag geleden