Verstappen gaat niet knielen voor de start
SPIELBERG (ANP) - Voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk zullen heel wat Formule 1-coureurs op de startgrid een statement maken tegen racisme, maar Max Verstappen gaat in ieder geval niet op één knie zitten. Dat liet de Nederlander van Red Bull zo'n 1,5 uur voor de race in Spielberg weten. Ook Ferrari-coureur Charles Leclerc zette een verklaring op zijn sociale media waarin hij aangeeft niet te gaan knielen.
"Ik ben zeer toegewijd aan gelijkheid en de strijd tegen racisme", schrijft Verstappen. "Maar ik vind dat iedereen het recht heeft om zichzelf te uiten op een moment en op een manier die bij hem past. Ik zal vandaag niet op één knie gaan zitten, maar ik respecteer en steun de keuzes die iedere coureur maakt."
Leclerc, de 22-jarige Monegask van Ferrari, schrijft: "In mijn ogen gaat het erom hoe iedereen zich in het dagelijks leven gedraagt in plaats van om formele gebaren die in sommige landen als controversieel worden gezien. Ik zal niet knielen, maar dat betekent niet dat ik minder toegewijd ben dan anderen in de strijd tegen racisme. Alle twintig coureurs en hun teams uit de Formule 1 strijden tegen racisme en vooroordelen. We omarmen de principes van diversiteit, gelijkheid en inclusiviteit."
Met name zesvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton heeft zich de afgelopen weken nadrukkelijk gemengd in het debat over racisme en discriminatie in de wereld. Hij riep al zijn collega's op dat ook te doen. Naar verwachting zal Hamilton voor de start tijdens het spelen van het Oostenrijkse volkslied wel knielen, een protestactie die in 2016 werd geïntroduceerd door American footballer Colin Kaepernick en de afgelopen weken in veel sporten navolging kreeg.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
14 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
17 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
17 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
21 uur geleden