Verstappen gaat niet knielen voor de start
SPIELBERG (ANP) - Voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk zullen heel wat Formule 1-coureurs op de startgrid een statement maken tegen racisme, maar Max Verstappen gaat in ieder geval niet op één knie zitten. Dat liet de Nederlander van Red Bull zo'n 1,5 uur voor de race in Spielberg weten. Ook Ferrari-coureur Charles Leclerc zette een verklaring op zijn sociale media waarin hij aangeeft niet te gaan knielen.
"Ik ben zeer toegewijd aan gelijkheid en de strijd tegen racisme", schrijft Verstappen. "Maar ik vind dat iedereen het recht heeft om zichzelf te uiten op een moment en op een manier die bij hem past. Ik zal vandaag niet op één knie gaan zitten, maar ik respecteer en steun de keuzes die iedere coureur maakt."
Leclerc, de 22-jarige Monegask van Ferrari, schrijft: "In mijn ogen gaat het erom hoe iedereen zich in het dagelijks leven gedraagt in plaats van om formele gebaren die in sommige landen als controversieel worden gezien. Ik zal niet knielen, maar dat betekent niet dat ik minder toegewijd ben dan anderen in de strijd tegen racisme. Alle twintig coureurs en hun teams uit de Formule 1 strijden tegen racisme en vooroordelen. We omarmen de principes van diversiteit, gelijkheid en inclusiviteit."
Met name zesvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton heeft zich de afgelopen weken nadrukkelijk gemengd in het debat over racisme en discriminatie in de wereld. Hij riep al zijn collega's op dat ook te doen. Naar verwachting zal Hamilton voor de start tijdens het spelen van het Oostenrijkse volkslied wel knielen, een protestactie die in 2016 werd geïntroduceerd door American footballer Colin Kaepernick en de afgelopen weken in veel sporten navolging kreeg.
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
4 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
21 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geleden