Verstappen: er is nog niks verloren door gridstraf
SOTSJI (ANP) - Max Verstappen heeft in de voorbereiding op de GP van Rusland, komende zondag in Sotsji, niet veel zin meer om terug te blikken op de spraakmakende aanrijding met Lewis Hamilton. "Je kunt reflecteren wat je wilt, maar het is belangrijk om vooruit te kijken en te blijven pushen", laat de WK-leider weten.
De Formule 1-coureur van Red Bull tikte ruim een week geleden tijdens de Grote Prijs van Italiƫ de Mercedes van de zevenvoudige wereldkampioen aan. De twee bolides belandden in de grindbak en beide coureurs moesten de strijd staken. De stewards concludeerden naderhand dat "vooral Verstappen" schuld had aan de botsing halverwege de race. De Nederlander kreeg daarom voor de GP van Rusland een gridstraf van drie plaatsen naar achteren in de startopstelling.
Die sanctie blijft Verstappen onterecht vinden. "Ik geloof nog steeds dat het een race-incident was, maar we hebben een gridstraf van drie plaatsen gekregen en daarmee zullen we het moeten doen. Het is niet ideaal, maar er is nog niks verloren."
Verstappen bezorgde Red Bull vorig jaar de eerste podiumplaats ooit in Sotsji. "Het was geweldig om daar als tweede te eindigen, vooral omdat het voor ons als team nooit een goede baan is geweest. We zijn dit jaar meer competitief en we hebben momenteel een betere uitrusting, dus het zal interessant zijn om te zien hoe het dit jaar zal aflopen. De baan en het ontwerp zijn compleet anders dan de vorige races, en het lijkt erop dat er dit weekend ook wat regen gaat vallen. Ik kijk ernaar uit om terug te keren in Sotsji en te zien waartoe we in staat zijn."
Verstappen leidt in de WK-stand met een voorsprong van 5 punten op Hamilton. "Het is een zeer kleine marge en we hebben nog veel races te gaan. We gaan proberen het maximale uit het komende weekeinde te halen met het materiaal waarover we beschikken."
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
5 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
14 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
14 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
15 uur geleden