Verstappen: er is nog niks verloren door gridstraf
SOTSJI (ANP) - Max Verstappen heeft in de voorbereiding op de GP van Rusland, komende zondag in Sotsji, niet veel zin meer om terug te blikken op de spraakmakende aanrijding met Lewis Hamilton. "Je kunt reflecteren wat je wilt, maar het is belangrijk om vooruit te kijken en te blijven pushen", laat de WK-leider weten.
De Formule 1-coureur van Red Bull tikte ruim een week geleden tijdens de Grote Prijs van Italië de Mercedes van de zevenvoudige wereldkampioen aan. De twee bolides belandden in de grindbak en beide coureurs moesten de strijd staken. De stewards concludeerden naderhand dat "vooral Verstappen" schuld had aan de botsing halverwege de race. De Nederlander kreeg daarom voor de GP van Rusland een gridstraf van drie plaatsen naar achteren in de startopstelling.
Die sanctie blijft Verstappen onterecht vinden. "Ik geloof nog steeds dat het een race-incident was, maar we hebben een gridstraf van drie plaatsen gekregen en daarmee zullen we het moeten doen. Het is niet ideaal, maar er is nog niks verloren."
Verstappen bezorgde Red Bull vorig jaar de eerste podiumplaats ooit in Sotsji. "Het was geweldig om daar als tweede te eindigen, vooral omdat het voor ons als team nooit een goede baan is geweest. We zijn dit jaar meer competitief en we hebben momenteel een betere uitrusting, dus het zal interessant zijn om te zien hoe het dit jaar zal aflopen. De baan en het ontwerp zijn compleet anders dan de vorige races, en het lijkt erop dat er dit weekend ook wat regen gaat vallen. Ik kijk ernaar uit om terug te keren in Sotsji en te zien waartoe we in staat zijn."
Verstappen leidt in de WK-stand met een voorsprong van 5 punten op Hamilton. "Het is een zeer kleine marge en we hebben nog veel races te gaan. We gaan proberen het maximale uit het komende weekeinde te halen met het materiaal waarover we beschikken."
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
24 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
10 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
15 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden