Verstappen en Van der Poel op shortlist voor Sportman van het Jaar
ARNHEM (ANP) - Max Verstappen en Mathieu van der Poel staan op de shortlist voor de prijs van Sportman van het Jaar, de prijs van NOC*NSF. Bij de vrouwen staan onder anderen atletes Femke Bol en Sifan Hassan en schaatssters Irene Schouten en Jutta Leerdam op de lijst met kanshebbers.
Bij de mannen staan er elf sporters op de shortlist, bij de vrouwen veertien. Bij de mannen zijn ook Harrie Lavreysen (baanwielrennen), Patrick Roest (schaatsen), Jeffrey Hoogland (baanwielrennen), Luc van Opzeeland (zeilen), Niek Kimmann (BMX), Lennart van Lierop (roeien), Merijn Scheperkamp (schaatsen), Menno van Gorp (breakdancen) en Jens van 't Wout (shorttrack) genomineerd.
Karolien Florijn (roeien), Femke Kok (schaatsen), Antoinette Rijpma-de Jong (schaatsen), Marijke Groenewoud (schaatsen), Suzanne Schulting (shorttrack), Xandra Velzeboer (shorttrack), Fem van Empel (veldrijden), Demi Vollering (wielrennen), Annemiek van Vleuten (wielrennen) en Puck Pieterse (veldrijden en mountainbiken) maken de lijst van kanshebbers bij de vrouwen compleet.
Vakjury
De waterpolosters, beide hockeyploegen van Oranje en wielerploeg Team Jumbo-Visma staan op de lijst van kanshebbers voor de prijs van Sportploeg van het Jaar. Elf coaches maken aanspraak op de prijs van Coach van het Jaar, onder wie roeicoach Eelco Meenhorst en atletiekcoach Laurent Meuwly.
De nominaties worden op zondag 10 december bekendgemaakt. De winnaars worden anderhalve week later, op woensdag 20 december, in Utrecht gekozen. De daadwerkelijke stemming is digitaal. Topsporters kiezen in de sporterscategorieën, coaches brengen hun stem uit voor de beste coach. De stemmen van de sporters of coaches tellen voor 50 procent mee in de uitslag, de stemmen van de vakjuryleden bepalen de andere helft.
Verstappen en Schouten
In totaal worden er dit jaar negen prijzen uitgereikt, twee meer dan vorig jaar. Bij de paralympische sporten worden vanaf dit jaar de Parasportman van het Jaar, Parasportvrouw van het Jaar en Parasportploeg van het Jaar gekozen. Zij vielen in het verleden onder dezelfde categorie.
Vorig jaar gingen de prijzen van Sportman en Sportvrouw van het jaar naar Verstappen en Schouten.
Meer uit Sport
ZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.
8 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De races in de Formule 2 die op de kalender stonden tijdens de Grote Prijs van Bahrein en de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 zijn verplaatst naar de GP's van Miami en Canada in mei. De Formule 2 heeft donderdag in een verklaring bekendgemaakt dat de raceklasse voor het eerst te zien is in Noord-Amerika.
32 minuten geledenMILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
4 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
4 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
22 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
23 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
1 dag geleden