Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen en Van der Poel op shortlist voor Sportman van het Jaar

Verstappen en Van der Poel op shortlist voor Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Max Verstappen en Mathieu van der Poel staan op de shortlist voor de prijs van Sportman van het Jaar, de prijs van NOC*NSF. Bij de vrouwen staan onder anderen atletes Femke Bol en Sifan Hassan en schaatssters Irene Schouten en Jutta Leerdam op de lijst met kanshebbers.

Bij de mannen staan er elf sporters op de shortlist, bij de vrouwen veertien. Bij de mannen zijn ook Harrie Lavreysen (baanwielrennen), Patrick Roest (schaatsen), Jeffrey Hoogland (baanwielrennen), Luc van Opzeeland (zeilen), Niek Kimmann (BMX), Lennart van Lierop (roeien), Merijn Scheperkamp (schaatsen), Menno van Gorp (breakdancen) en Jens van 't Wout (shorttrack) genomineerd.

Karolien Florijn (roeien), Femke Kok (schaatsen), Antoinette Rijpma-de Jong (schaatsen), Marijke Groenewoud (schaatsen), Suzanne Schulting (shorttrack), Xandra Velzeboer (shorttrack), Fem van Empel (veldrijden), Demi Vollering (wielrennen), Annemiek van Vleuten (wielrennen) en Puck Pieterse (veldrijden en mountainbiken) maken de lijst van kanshebbers bij de vrouwen compleet.

Vakjury

De waterpolosters, beide hockeyploegen van Oranje en wielerploeg Team Jumbo-Visma staan op de lijst van kanshebbers voor de prijs van Sportploeg van het Jaar. Elf coaches maken aanspraak op de prijs van Coach van het Jaar, onder wie roeicoach Eelco Meenhorst en atletiekcoach Laurent Meuwly.

De nominaties worden op zondag 10 december bekendgemaakt. De winnaars worden anderhalve week later, op woensdag 20 december, in Utrecht gekozen. De daadwerkelijke stemming is digitaal. Topsporters kiezen in de sporterscategorieën, coaches brengen hun stem uit voor de beste coach. De stemmen van de sporters of coaches tellen voor 50 procent mee in de uitslag, de stemmen van de vakjuryleden bepalen de andere helft.

Verstappen en Schouten

In totaal worden er dit jaar negen prijzen uitgereikt, twee meer dan vorig jaar. Bij de paralympische sporten worden vanaf dit jaar de Parasportman van het Jaar, Parasportvrouw van het Jaar en Parasportploeg van het Jaar gekozen. Zij vielen in het verleden onder dezelfde categorie.

Vorig jaar gingen de prijzen van Sportman en Sportvrouw van het jaar naar Verstappen en Schouten.

Meer uit Sport

Verstappen ziet ondanks inhaalrace 'niet veel positiefs'

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen begon als twintigste en eindigde als zesde in de Grote Prijs van Australië, maar die inhaalrace kon de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 maar weinig bekoren. "Er zijn niet heel veel positieve dingen te melden, om eerlijk te zijn. Niet over de auto en ook niet over mijn gevoel", zei de coureur van Red Bull na afloop van de openingsrace van het seizoen bij Viaplay.

22 minuten geleden
Winnaar Russell bejubelt na 'hels gevecht' motor van Mercedes

MELBOURNE (ANP) - George Russell jubelde na zijn zege in de Grote Prijs van Australië over zijn Mercedes. "Ik vind deze auto geweldig, ik vind deze motor geweldig", zei de Brit in het interview na afloop op het circuit Albert Park. Hij won voor de zesde keer in zijn carrière een Formule 1-race.

34 minuten geleden
Verstappen na inhaalrace zesde, Russell wint GP van Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft een inhaalrace in de Grote Prijs van Australië bekroond met de zesde plaats. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest door een crash in de kwalificatie achteraan beginnen op Albert Park in Melbourne, maar werkte zich op ouderwetse manier naar voren.

1 uur geleden
Dramatische uitvalbeurt Piastri vlak voor start GP Australië

MELBOURNE (ANP) - Oscar Piastri mist zijn thuisrace van de Formule 1 in Australië. De coureur van McLaren crashte op weg naar de startopstelling voor de eerste race van het seizoen op circuit Albert Park in Melbourne. Hij reed zijn auto in een van de bochten iets te hard over de kerbstones, spinde en kwam tegen de vangrails tot stilstand. De auto was dusdanig beschadigd dat starten niet meer mogelijk was.

2 uur geleden
Honkballer Albies voelde het meteen: dit wordt een homerun

MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."

9 uur geleden
Albies slaat honkballers met homerun naar zege op Nicaragua

MIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.

10 uur geleden
Sablikova nam in Thialf afscheid met haar 'mooiste race ooit'

HEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.

12 uur geleden