Verstappen en Van der Poel op shortlist voor Sportman van het Jaar
ARNHEM (ANP) - Max Verstappen en Mathieu van der Poel staan op de shortlist voor de prijs van Sportman van het Jaar, de prijs van NOC*NSF. Bij de vrouwen staan onder anderen atletes Femke Bol en Sifan Hassan en schaatssters Irene Schouten en Jutta Leerdam op de lijst met kanshebbers.
Bij de mannen staan er elf sporters op de shortlist, bij de vrouwen veertien. Bij de mannen zijn ook Harrie Lavreysen (baanwielrennen), Patrick Roest (schaatsen), Jeffrey Hoogland (baanwielrennen), Luc van Opzeeland (zeilen), Niek Kimmann (BMX), Lennart van Lierop (roeien), Merijn Scheperkamp (schaatsen), Menno van Gorp (breakdancen) en Jens van 't Wout (shorttrack) genomineerd.
Karolien Florijn (roeien), Femke Kok (schaatsen), Antoinette Rijpma-de Jong (schaatsen), Marijke Groenewoud (schaatsen), Suzanne Schulting (shorttrack), Xandra Velzeboer (shorttrack), Fem van Empel (veldrijden), Demi Vollering (wielrennen), Annemiek van Vleuten (wielrennen) en Puck Pieterse (veldrijden en mountainbiken) maken de lijst van kanshebbers bij de vrouwen compleet.
Vakjury
De waterpolosters, beide hockeyploegen van Oranje en wielerploeg Team Jumbo-Visma staan op de lijst van kanshebbers voor de prijs van Sportploeg van het Jaar. Elf coaches maken aanspraak op de prijs van Coach van het Jaar, onder wie roeicoach Eelco Meenhorst en atletiekcoach Laurent Meuwly.
De nominaties worden op zondag 10 december bekendgemaakt. De winnaars worden anderhalve week later, op woensdag 20 december, in Utrecht gekozen. De daadwerkelijke stemming is digitaal. Topsporters kiezen in de sporterscategorieën, coaches brengen hun stem uit voor de beste coach. De stemmen van de sporters of coaches tellen voor 50 procent mee in de uitslag, de stemmen van de vakjuryleden bepalen de andere helft.
Verstappen en Schouten
In totaal worden er dit jaar negen prijzen uitgereikt, twee meer dan vorig jaar. Bij de paralympische sporten worden vanaf dit jaar de Parasportman van het Jaar, Parasportvrouw van het Jaar en Parasportploeg van het Jaar gekozen. Zij vielen in het verleden onder dezelfde categorie.
Vorig jaar gingen de prijzen van Sportman en Sportvrouw van het jaar naar Verstappen en Schouten.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
57 minuten geledenPRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
6 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
9 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
10 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
15 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
15 uur geleden