Verstappen en Russell ruziën na incident in Qatar nog even verder
ABU DHABI (ANP/DPA) - Max Verstappen wil vier dagen na zijn felle kritiek op George Russell in Qatar niets van zijn woorden terugnemen. De viervoudig wereldkampioen is nog altijd boos dat de Mercedes-coureur hem bij de raceleiding beschuldigde van hinderen tijdens de kwalificatie van de GP van Qatar. Russell blijft echter bij zijn woorden.
"Misschien zou ik nu nog meer zeggen", antwoordde Verstappen tijdens de persconferentie in Abu Dhabi op de vraag of hij zijn woorden terugnam. "Ik heb nergens spijt van. In mijn hele carrière heb ik zoiets nog niet meegemaakt. Dat kon ik echt niet accepteren."
Verstappen moest zich na de kwalificatie afgelopen zaterdag melden bij de stewards na klachten van Russell dat hij "onnodig te langzaam" had gereden. "Ik had niet verwacht dat iemand zo doelbewust probeert een ander een straf aan te smeren en liegt over wat er is gebeurd", zei de Nederlander, die zijn pole door de straf kwijtraakte aan de Brit.
Ironisch
Russell reageerde gelaten op de beschuldigingen. "Er is niets gelogen. Feiten zijn feiten", zei de Mercedes-coureur. "Ik ken de reden voor zijn persoonlijke aanval niet, want ik heb geen probleem met Max. Maar ik zal mijn mening niet veranderen."
Tegen Motorsport.com noemde Russell Verstappens opmerking dat die het respect voor de Brit was kwijtgeraakt ironisch. "Zaterdagavond zei hij dat hij opzettelijk zijn best zou doen om tegen me aan te botsen en, ik citeer, 'me op mijn kop in de muur zou zetten'. Als je dat soort opmerkingen maakt en vervolgens zegt dat je iemands integriteit in twijfel trekt, dat accepteer ik niet."
"Mensen worden al jaren gepest door Max. Je kunt zijn rijvaardigheid niet in twijfel trekken, maar hij kan niet omgaan met tegenslag", vervolgde Russell die verwees naar onder meer incidenten in 2021. "In Boedapest dit jaar, de allereerste race dat zijn auto niet dominant was, botste hij tegen Lewis Hamilton aan en viel hij uit naar zijn team."
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
29 minuten geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
52 minuten geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
1 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
3 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
7 uur geleden