Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen en Russell ruziën na incident in Qatar nog even verder

Verstappen en Russell ruziën na incident in Qatar nog even verder

ABU DHABI (ANP/DPA) - Max Verstappen wil vier dagen na zijn felle kritiek op George Russell in Qatar niets van zijn woorden terugnemen. De viervoudig wereldkampioen is nog altijd boos dat de Mercedes-coureur hem bij de raceleiding beschuldigde van hinderen tijdens de kwalificatie van de GP van Qatar. Russell blijft echter bij zijn woorden.

"Misschien zou ik nu nog meer zeggen", antwoordde Verstappen tijdens de persconferentie in Abu Dhabi op de vraag of hij zijn woorden terugnam. "Ik heb nergens spijt van. In mijn hele carrière heb ik zoiets nog niet meegemaakt. Dat kon ik echt niet accepteren."

Verstappen moest zich na de kwalificatie afgelopen zaterdag melden bij de stewards na klachten van Russell dat hij "onnodig te langzaam" had gereden. "Ik had niet verwacht dat iemand zo doelbewust probeert een ander een straf aan te smeren en liegt over wat er is gebeurd", zei de Nederlander, die zijn pole door de straf kwijtraakte aan de Brit.

Ironisch

Russell reageerde gelaten op de beschuldigingen. "Er is niets gelogen. Feiten zijn feiten", zei de Mercedes-coureur. "Ik ken de reden voor zijn persoonlijke aanval niet, want ik heb geen probleem met Max. Maar ik zal mijn mening niet veranderen."

Tegen Motorsport.com noemde Russell Verstappens opmerking dat die het respect voor de Brit was kwijtgeraakt ironisch. "Zaterdagavond zei hij dat hij opzettelijk zijn best zou doen om tegen me aan te botsen en, ik citeer, 'me op mijn kop in de muur zou zetten'. Als je dat soort opmerkingen maakt en vervolgens zegt dat je iemands integriteit in twijfel trekt, dat accepteer ik niet."

"Mensen worden al jaren gepest door Max. Je kunt zijn rijvaardigheid niet in twijfel trekken, maar hij kan niet omgaan met tegenslag", vervolgde Russell die verwees naar onder meer incidenten in 2021. "In Boedapest dit jaar, de allereerste race dat zijn auto niet dominant was, botste hij tegen Lewis Hamilton aan en viel hij uit naar zijn team."

Meer uit Sport

Anthony Joshua slaat Jake Paul knock-out in zesde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.

44 minuten geleden
Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

15 uur geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

17 uur geleden
Skeletonster Bos achtste bij wereldbekerwedstrijd in Letland

SIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.

17 uur geleden
Doets vecht zich terug en bereikt tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.

19 uur geleden
KNSB geeft 4 januari olympische schaatsselectie door aan NOC*NSF

UTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.

19 uur geleden
Van Empel vertrekt bij Visma - Lease a Bike en neemt pauze

DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.

21 uur geleden