Verstappen en Russell ruziën na incident in Qatar nog even verder
ABU DHABI (ANP/DPA) - Max Verstappen wil vier dagen na zijn felle kritiek op George Russell in Qatar niets van zijn woorden terugnemen. De viervoudig wereldkampioen is nog altijd boos dat de Mercedes-coureur hem bij de raceleiding beschuldigde van hinderen tijdens de kwalificatie van de GP van Qatar. Russell blijft echter bij zijn woorden.
"Misschien zou ik nu nog meer zeggen", antwoordde Verstappen tijdens de persconferentie in Abu Dhabi op de vraag of hij zijn woorden terugnam. "Ik heb nergens spijt van. In mijn hele carrière heb ik zoiets nog niet meegemaakt. Dat kon ik echt niet accepteren."
Verstappen moest zich na de kwalificatie afgelopen zaterdag melden bij de stewards na klachten van Russell dat hij "onnodig te langzaam" had gereden. "Ik had niet verwacht dat iemand zo doelbewust probeert een ander een straf aan te smeren en liegt over wat er is gebeurd", zei de Nederlander, die zijn pole door de straf kwijtraakte aan de Brit.
Ironisch
Russell reageerde gelaten op de beschuldigingen. "Er is niets gelogen. Feiten zijn feiten", zei de Mercedes-coureur. "Ik ken de reden voor zijn persoonlijke aanval niet, want ik heb geen probleem met Max. Maar ik zal mijn mening niet veranderen."
Tegen Motorsport.com noemde Russell Verstappens opmerking dat die het respect voor de Brit was kwijtgeraakt ironisch. "Zaterdagavond zei hij dat hij opzettelijk zijn best zou doen om tegen me aan te botsen en, ik citeer, 'me op mijn kop in de muur zou zetten'. Als je dat soort opmerkingen maakt en vervolgens zegt dat je iemands integriteit in twijfel trekt, dat accepteer ik niet."
"Mensen worden al jaren gepest door Max. Je kunt zijn rijvaardigheid niet in twijfel trekken, maar hij kan niet omgaan met tegenslag", vervolgde Russell die verwees naar onder meer incidenten in 2021. "In Boedapest dit jaar, de allereerste race dat zijn auto niet dominant was, botste hij tegen Lewis Hamilton aan en viel hij uit naar zijn team."
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
21 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
2 dagen geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
2 dagen geleden