Verstappen en Russell ruziën na incident in Qatar nog even verder
ABU DHABI (ANP/DPA) - Max Verstappen wil vier dagen na zijn felle kritiek op George Russell in Qatar niets van zijn woorden terugnemen. De viervoudig wereldkampioen is nog altijd boos dat de Mercedes-coureur hem bij de raceleiding beschuldigde van hinderen tijdens de kwalificatie van de GP van Qatar. Russell blijft echter bij zijn woorden.
"Misschien zou ik nu nog meer zeggen", antwoordde Verstappen tijdens de persconferentie in Abu Dhabi op de vraag of hij zijn woorden terugnam. "Ik heb nergens spijt van. In mijn hele carrière heb ik zoiets nog niet meegemaakt. Dat kon ik echt niet accepteren."
Verstappen moest zich na de kwalificatie afgelopen zaterdag melden bij de stewards na klachten van Russell dat hij "onnodig te langzaam" had gereden. "Ik had niet verwacht dat iemand zo doelbewust probeert een ander een straf aan te smeren en liegt over wat er is gebeurd", zei de Nederlander, die zijn pole door de straf kwijtraakte aan de Brit.
Ironisch
Russell reageerde gelaten op de beschuldigingen. "Er is niets gelogen. Feiten zijn feiten", zei de Mercedes-coureur. "Ik ken de reden voor zijn persoonlijke aanval niet, want ik heb geen probleem met Max. Maar ik zal mijn mening niet veranderen."
Tegen Motorsport.com noemde Russell Verstappens opmerking dat die het respect voor de Brit was kwijtgeraakt ironisch. "Zaterdagavond zei hij dat hij opzettelijk zijn best zou doen om tegen me aan te botsen en, ik citeer, 'me op mijn kop in de muur zou zetten'. Als je dat soort opmerkingen maakt en vervolgens zegt dat je iemands integriteit in twijfel trekt, dat accepteer ik niet."
"Mensen worden al jaren gepest door Max. Je kunt zijn rijvaardigheid niet in twijfel trekken, maar hij kan niet omgaan met tegenslag", vervolgde Russell die verwees naar onder meer incidenten in 2021. "In Boedapest dit jaar, de allereerste race dat zijn auto niet dominant was, botste hij tegen Lewis Hamilton aan en viel hij uit naar zijn team."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
5 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
5 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
8 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
8 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
11 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
15 uur geleden