Verstappen en Hamilton moeten zich melden bij stewards
MONZA (ANP) - Max Verstappen en Lewis Hamilton moeten zich om 17.15 uur melden bij de stewards. De raceleiders willen van de nummers 1 en 2 van het WK-klassement uitleg krijgen over hun botsing in de 26e ronde van de Grote Prijs van Italië. Verstappen (Red Bull) en Hamilton (Mercedes) raakten elkaar in de eerste bocht en belandden beiden in de grindbak.
De Brit kwam na het maken van een pitsstop vlak voor de Nederlander weer de baan op. Verstappen, die meer snelheid had, probeerde Hamilton buitenom te passeren. Ze raakten elkaar in de chicane. Verstappen vloog met zijn Red Bull-bolide over de Mercedes. Hij bleef in de grindbak met zijn auto bovenop de voorkant van de bolide van Hamilton staan.
De stewards moeten bepalen of er iemand schuld heeft aan de botsing en zo ja, wat de straf is.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
5 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
15 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden