Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen en Hamilton botsen op Monza en vallen uit

Verstappen en Hamilton botsen op Monza en vallen uit

MONZA (ANP) - Max Verstappen en Lewis Hamilton zijn na een onderlinge botsing uitgevallen in de Grote Prijs van Italië. De nummers 1 en 2 van het WK-klassement raakten elkaar halverwege de race in de eerste bocht, vlak na de pitsstop van Hamilton. De Red Bull-bolide van Verstappen belandde daardoor bovenop de voorkant van de Mercedes van de Brit.

Hamilton kwam vanuit de pits vlak voor Verstappen weer de baan op. De Nederlander was enkele rondes eerder al naar binnen gegaan voor nieuwe banden. Die pitsstop duurde maar liefst 11,1 seconden vanwege problemen met het wisselen van één van de banden. Verstappen was als leider in de race naar binnen gegaan, maar zakte terug naar de tiende plaats.

Hamilton ging na 25 rondes ook als koploper de pits in. Zijn stop duurde ook iets langer dan normaal. De 36-jarige Brit kwam de baan weer op toen Verstappen op topsnelheid over het rechte stuk reed. Ze gingen bijna naast elkaar de chicane in aan het einde van het rechte stuk. Verstappen reed over de kerbstones en raakte daarna het achterwiel van Hamilton. De Red Bull-bolide werd daardoor gelanceerd en vloog over de Mercedes de grindbak in. De auto van Hamilton zat vast onder de Red Bull van Verstappen.

Lopend terug naar de pits

De Nederlander stapte direct uit, terwijl Hamilton nog probeerde om met zijn Mercedes onder de Red Bull uit te komen. De Brit slaagde er echter niet in zijn zwaar beschadigde wagen uit de grindbak te rijden. De twee titelrivalen moesten lopend terug naar de pits. "Hij gaf me geen ruimte", zei Verstappen tegen Helmut Marko, de topadviseur van Red Bull, bij terugkeer in de pitbox. De raceleiding liet weten het incident tussen Verstappen en Hamilton na de race te onderzoeken.

Verstappen was een dag eerder achter Valtteri Bottas (Mercedes) tweede geworden in de sprintrace, waarmee hij 2 punten voor het WK pakte. De Nederlander mocht de GP van Italië vanaf poleposition starten omdat Bottas vanwege een motorwissel naar achteren moest op de startopstelling. Verstappen werd bij de start echter gepasseerd door de Australiër Daniel Ricciardo in de McLaren. Hij reed daarna tot aan de pitsstops op de tweede plek.

De Nederlander, vorige week op Zandvoort winnaar van de Dutch GP, heeft in het WK-klassement 5 punten voorsprong op de zevenvoudig wereldkampioen. Eerder dit seizoen botsten ze ook al op Silverstone, in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Verstappen crashte daardoor hard, Hamilton kon wel doorrijden en won de race voor eigen publiek.

Meer uit Sport

Kunstrijders Tsiba en Danilova klaar na laatste plaats korte kür

PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.

3 uur geleden
Tennisster Rybakina in drie sets naar halve finales Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.

5 uur geleden
Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

9 uur geleden
Kunstschaatsster Wories uitgeschakeld na korte kür op WK

PRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.

10 uur geleden
Skiër McGrath wint wereldbekerklassement slalom, dagzege Haugan

HAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.

12 uur geleden
Boksster Heijnen (26) beëindigt carrière 'eerder dan gepland'

ROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.

12 uur geleden
München wil WK atletiek in 2029 of 2031

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.

13 uur geleden