Verstappen eindigt als vijfde in Bakoe, zege voor Piastri
BAKOE (ANP) - Max Verstappen is als vijfde geëindigd in de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1. De overwinning ging in Bakoe naar Oscar Piastri van McLaren. Verstappen was als zesde gestart op het stratencircuit in de hoofdstad van Azerbeidzjan.
Verstappen wist Lando Norris, zijn voornaamste concurrent om de wereldtitel, net niet achter zich te houden. Norris, die vanuit de achterhoede was gestart, haalde de Red Bull-coureur in de 49e ronde in. Er werden 51 rondes gereden op het circuit in het centrum van de stad.
In de slotfase vielen Verstappens ploeggenoot Sergio Pérez en Carlos Sainz van Ferrari uit nadat ze met elkaar in aanraking waren gekomen. Daarom eindigde de race met een virtuele safetycar. In de laatste ronden werd er zodoende niet meer ingehaald.
Crash
Door de crash van Pérez en Sainz schoof Verstappen nog twee plekken op. Zo voorkwam hij zijn slechtste notering van het seizoen, afgezien van de race - de GP van Australië - waarin hij de finish niet haalde.
Het uitvallen van Pérez was slecht nieuws voor Red Bull, dat door het gebrek aan punten van Pérez de leiding in het constructeursklassement moest afstaan aan McLaren: 476 punten om 456 punten.
Halverwege de race klaagde Verstappen over de remmen. Hij was toen in een strijd verwikkeld met Norris, die vanaf de achterhoede was gestart na een slechte kwalificatie een dag eerder. Norris ging hem echter voorbij, net als George Russell al in de 34e ronde.
Slotfase
In de slotfase wist Verstappen de schade beperkt te houden, ondanks het gebrek aan grip. Hij zag Norris 'slechts' 3 punten inlopen in de WK-stand. Het verschil is nu 59 punten: 313 punten om 254 punten.
Charles Leclerc van Ferrari werd tweede, voor George Russell van Mercedes.
2022
Verstappen wist de Grote Prijs van Azerbeidzjan maar één keer te winnen. Alleen in 2022 was hij er de beste. Vorig jaar zegevierde Pérez er nog.
Het was de zeventiende race van het seizoen. Er staan nog zeven races op het programma. Volgend weekend is de Grote Prijs van Singapore.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA/AFP) - Max Verstappen acht zichzelf nu op de "perfecte leeftijd" om naast de Formule 1 ook langeafstandsraces te gaan doen. De viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse kondigde deze week aan dat hij in mei meedoet aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Daar hoopt hij de komende jaren Spa en Le Mans aan toe te voegen, zei de 28-jarige Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van China.
4 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet in geslaagd de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells te halen. De 24-voudig grandslamkampioen verloor na een spannend duel van de Britse titelverdediger Jack Draper: 4-6 6-4 7-6 (5).
5 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
19 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
20 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
21 uur geleden