Verstappen eindigt als vijfde in Bakoe, zege voor Piastri
BAKOE (ANP) - Max Verstappen is als vijfde geëindigd in de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1. De overwinning ging in Bakoe naar Oscar Piastri van McLaren. Verstappen was als zesde gestart op het stratencircuit in de hoofdstad van Azerbeidzjan.
Verstappen wist Lando Norris, zijn voornaamste concurrent om de wereldtitel, net niet achter zich te houden. Norris, die vanuit de achterhoede was gestart, haalde de Red Bull-coureur in de 49e ronde in. Er werden 51 rondes gereden op het circuit in het centrum van de stad.
In de slotfase vielen Verstappens ploeggenoot Sergio Pérez en Carlos Sainz van Ferrari uit nadat ze met elkaar in aanraking waren gekomen. Daarom eindigde de race met een virtuele safetycar. In de laatste ronden werd er zodoende niet meer ingehaald.
Crash
Door de crash van Pérez en Sainz schoof Verstappen nog twee plekken op. Zo voorkwam hij zijn slechtste notering van het seizoen, afgezien van de race - de GP van Australië - waarin hij de finish niet haalde.
Het uitvallen van Pérez was slecht nieuws voor Red Bull, dat door het gebrek aan punten van Pérez de leiding in het constructeursklassement moest afstaan aan McLaren: 476 punten om 456 punten.
Halverwege de race klaagde Verstappen over de remmen. Hij was toen in een strijd verwikkeld met Norris, die vanaf de achterhoede was gestart na een slechte kwalificatie een dag eerder. Norris ging hem echter voorbij, net als George Russell al in de 34e ronde.
Slotfase
In de slotfase wist Verstappen de schade beperkt te houden, ondanks het gebrek aan grip. Hij zag Norris 'slechts' 3 punten inlopen in de WK-stand. Het verschil is nu 59 punten: 313 punten om 254 punten.
Charles Leclerc van Ferrari werd tweede, voor George Russell van Mercedes.
2022
Verstappen wist de Grote Prijs van Azerbeidzjan maar één keer te winnen. Alleen in 2022 was hij er de beste. Vorig jaar zegevierde Pérez er nog.
Het was de zeventiende race van het seizoen. Er staan nog zeven races op het programma. Volgend weekend is de Grote Prijs van Singapore.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.
32 minuten geledenPORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
21 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geleden