Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen eerste Nederlandse sportman die Oscar wint

Verstappen eerste Nederlandse sportman die Oscar wint

SEVILLA (ANP) - Max Verstappen is geëerd met de 'Oscar van de sport'. Hij is de eerste Nederlandse sportman die deze prestigieuze prijs wint. De Nederlander werd uitgeroepen tot Sportman van het Jaar bij de uitreiking van de zogeheten Laureus Awards in Sevilla.

De 24-jarige Verstappen kreeg de 'Oscar' voor zijn wereldtitel in de Formule 1. Hij kroonde zich vorig jaar tot kampioen door de laatste race van het seizoen in Abu Dhabi te winnen. Hij haalde in de allerlaatste ronde zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton in.

Verstappen had in zijn categorie concurrentie van de Amerikaanse zwemmer Caeleb Dressel, de Keniaanse atleet Eliud Kipchoge, de Servische tennisser Novak Djokovic, de Poolse voetballer Robert Lewandowski en American-footballlegende Tom Brady. Vorig jaar ging de prijs naar de Spaanse tennisser Rafael Nadal.

Annemiek van Vleuten

Verstappen is de vierde Formule 1-coureur die de Oscar voor beste sportman krijgt. Zijn huidige rivaal Hamilton, Michael Schumacher en Sebastian Vettel gingen hem voor. "Ik dank iedereen van de Laureus Academy die op mij heeft gestemd, maar het gaat niet alleen om mij. Er staat een heel team achter me dat keihard werkt om twee auto's te laten presteren en mij de kans gaf het kampioenschap te winnen", zei Verstappen in een eerder opgenomen reactie. De Limburger won zondag ook op superieure wijze de Grote Prijs van Emilia-Romagna.

Wielrenster Annemiek van Vleuten maakte kans op een Laureus Award voor de 'comeback van het jaar', maar de olympische kampioene tijdrijden greep naast de Oscar voor die categorie. De Canadese skateboardster Sky Brown kreeg de award.

De Groot en Plat

Rolstoeltennisster Diede de Groot en handbiker Jetze Plat waren genomineerd in de categorie 'sporters met een beperking', maar ook zij werden niet geëerd met een Oscar. De Zwitserse rolstoelatleet Marcel Hug, die op de Paralympics in Tokio vier keer goud won, werd gekozen. Voormalig rolstoeltennisster Esther Vergeer blijft de enige Nederlandse sportvrouw met een Oscar; zij kreeg in 2002 en 2008 de Laureus Award voor beste sportvrouw met een beperking.

De Jamaicaanse atlete Elaine Thompson-Herah kreeg de Laureus Award voor beste sportvrouw van het jaar. De sprintvedette won op de Spelen van Tokio drie keer goud: op de 100, 200 en 4x100 meter. Europees voetbalkampioen Italië werd gekozen tot sportploeg van het jaar.

Meer uit Sport

Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

8 uur geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

10 uur geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

12 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

14 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

14 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

15 uur geleden
Van 't Wout prolongeert titel 1500 meter op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.

16 uur geleden