Verstappen eerste Nederlandse sportman die Oscar wint
SEVILLA (ANP) - Max Verstappen is geëerd met de 'Oscar van de sport'. Hij is de eerste Nederlandse sportman die deze prestigieuze prijs wint. De Nederlander werd uitgeroepen tot Sportman van het Jaar bij de uitreiking van de zogeheten Laureus Awards in Sevilla.
De 24-jarige Verstappen kreeg de 'Oscar' voor zijn wereldtitel in de Formule 1. Hij kroonde zich vorig jaar tot kampioen door de laatste race van het seizoen in Abu Dhabi te winnen. Hij haalde in de allerlaatste ronde zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton in.
Verstappen had in zijn categorie concurrentie van de Amerikaanse zwemmer Caeleb Dressel, de Keniaanse atleet Eliud Kipchoge, de Servische tennisser Novak Djokovic, de Poolse voetballer Robert Lewandowski en American-footballlegende Tom Brady. Vorig jaar ging de prijs naar de Spaanse tennisser Rafael Nadal.
Annemiek van Vleuten
Verstappen is de vierde Formule 1-coureur die de Oscar voor beste sportman krijgt. Zijn huidige rivaal Hamilton, Michael Schumacher en Sebastian Vettel gingen hem voor. "Ik dank iedereen van de Laureus Academy die op mij heeft gestemd, maar het gaat niet alleen om mij. Er staat een heel team achter me dat keihard werkt om twee auto's te laten presteren en mij de kans gaf het kampioenschap te winnen", zei Verstappen in een eerder opgenomen reactie. De Limburger won zondag ook op superieure wijze de Grote Prijs van Emilia-Romagna.
Wielrenster Annemiek van Vleuten maakte kans op een Laureus Award voor de 'comeback van het jaar', maar de olympische kampioene tijdrijden greep naast de Oscar voor die categorie. De Canadese skateboardster Sky Brown kreeg de award.
De Groot en Plat
Rolstoeltennisster Diede de Groot en handbiker Jetze Plat waren genomineerd in de categorie 'sporters met een beperking', maar ook zij werden niet geëerd met een Oscar. De Zwitserse rolstoelatleet Marcel Hug, die op de Paralympics in Tokio vier keer goud won, werd gekozen. Voormalig rolstoeltennisster Esther Vergeer blijft de enige Nederlandse sportvrouw met een Oscar; zij kreeg in 2002 en 2008 de Laureus Award voor beste sportvrouw met een beperking.
De Jamaicaanse atlete Elaine Thompson-Herah kreeg de Laureus Award voor beste sportvrouw van het jaar. De sprintvedette won op de Spelen van Tokio drie keer goud: op de 100, 200 en 4x100 meter. Europees voetbalkampioen Italië werd gekozen tot sportploeg van het jaar.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
8 minuten geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
43 minuten geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
46 minuten geledenGOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.
47 minuten geledenTBILISI (ANP) - Judoka's Simeon Catharina en Jur Spijkers hebben brons overgehouden aan de Grand Slam in Tbilisi. Het zijn de tweede en derde Nederlandse medailles bij het toernooi in Georgië. Eerder won Joanne van Lieshout zilver.
2 uur geledenROESELARE (ANP) - Dylan Groenewegen heeft zijn tweede zege in drie dagen behaald. Na de winst in de Bredene Koksijde Classic van afgelopen vrijdag was de sprinter van United Rose Rockets ook de snelste in de Grote Prijs Jean-Pierre Monseré. Groenewegen passeerde met zijn sprint na 202,5 kilometer tussen Torhout en Roeselare de vluchters Simon Dehairs uit België en Kamil Malecki uit Polen.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.
5 uur geleden