Verstappen: dit seizoen geen keerpunt voor Red Bull in Formule 1
MONTE CARLO (ANP) - Voor Max Verstappen vormt het nog prille seizoen in de Formule 1 geen keerpunt voor zijn team Red Bull. "Zo zie ik het niet. Het is een voortdurend proces om steeds dichter bij Mercedes proberen te komen en dit seizoen gaat dat tot nu toe goed. Maar we moeten ons blijven ontwikkelen en hard blijven werken", laat de Nederlandse coureur op Verstappen.com weten.
De kopman van Red Bull won vorig weekeinde op indrukwekkende wijze de Grand Prix van Emilia Romagna en eindigde in de eerste race in Bahrein als tweede, achter wereldkampioen Lewis Hamilton (Mercedes). De Brit leidt nog wel in de WK-stand, maar het verschil met Verstappen is slechts 1 punt.
"Het is nog een lang seizoen en daar kijk ik niet echt naar. Ik probeer gewoon elke Grand Prix zo goed mogelijk te presteren. We hebben een positieve start van het seizoen gehad en daar ben ik erg blij mee. Hopelijk kunnen we dat volhouden."
Glad asfalt
Verstappen weet wel ongeveer wat hem volgend weekeinde bij de Grand Prix van Portugal te wachten staat. "Het was vorig jaar lastig omdat er nieuw asfalt lag op Portimão, waardoor het erg glad was. Hopelijk is dat nu beter. Ik kijk ernaar uit om er weer te racen, want het is een geweldig circuit. Tot dusver lijken we dit jaar competitiever dan vorig jaar, dus hopelijk is dat net zo in Portugal." Verstappen eindigde vorig jaar in Portugal als derde, met Hamilton als winnaar.
Door reglementswijzigingen zullen de F1-bolides er in 2022 aanmerkelijk anders gaan uitzien. Verstappen denkt er het zijne van. "We weten al wel dat de auto’s een stuk langzamer zullen zijn. Ik heb begrepen dat ze ook heel andere rijeigenschappen zullen hebben. De motoren blijven hetzelfde, dus met hetzelfde of meer vermogen en minder grip, zal het niet eenvoudig worden. Maar het belangrijkste is, en dat hopen we allemaal, dat het racen erop vooruit gaat. Dat is wat de fans mooi zullen vinden."
Meer uit Sport
MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
13 minuten geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
14 minuten geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
5 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
1 dag geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geleden