Verstappen: dit is een goed begin van het seizoen
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen zag in zijn laatste rondje in de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein alles perfect samenkomen in zijn auto. Hij zette op het circuit van Sakhir met zijn Red Bull de snelste tijd neer en was 0,388 seconden sneller dan Lewis Hamilton in de Mercedes. "Eindelijk was de balans er en kon ik dit neerzetten", zei Verstappen in het interview na de kwalificatie. "De auto was heerlijk om te besturen."
Verstappen was dit weekend in alle trainingen én in de kwalificatie de snelste. "We hadden natuurlijk al een mooie testweek gehad, maar dat geeft geen enkele garantie erkende de Nederlander. "Maar de wagen deed het heel goed in de kwalificatie. De omstandigheden veranderen hier steeds, dus het is niet makkelijk om de auto af te stellen. Ik was niet helemaal tevreden met mijn eerste rondje in Q3, maar ineens was de balans er. "
Voor de race heeft Verstappen ook vertrouwen. "In de lange runs heeft de wagen het tot nu toe ook goed gedaan. Dit is in ieder geval een goed begin van het seizoen."
Mercedes kloppen
Verstappen wist de Mercedessen voor het eerst aan het begin van het seizoen te kloppen in de kwalificatie. "Dit hebben we nog niet eerder meegemaakt bij Red Bull", zei Verstappen bij Ziggo Sport over de seizoensstart. "Na de zege in Abu Dhabi zag je dat het hele team een lift kreeg. Dat was top. Daarna is in de fabriek goed doorgewerkt. Als je een goede auto hebt, kun je het ook echt laten zien. Dat is nu het geval."
De coureur wees er ook op dat de goede kwalificatie nog geen garanties geeft. "Ik moet ook nog een goede start hebben. Maar ik ben positief over de race. Hopelijk kunnen we na de eerste ronde ons ding doen en is dat goed genoeg."
Wereldkampioen Hamilton had lof voor Verstappen na diens poleposition. "Verstappen deed het geweldig, hij was zo snel in zijn laatste ronde", gaf de Britse Mercedescoureur toe. "Ik heb alles gegeven en heb alles uit de wagen gehaald, maar het was helaas niet goed genoeg."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.
5 uur geledenNYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) heeft maandag bij de WK in Rotterdam haar afscheid aangekondigd. De olympisch balkkampioene van 2016 slaagde er in Ahoy niet in om zich te plaatsen voor de individuele balkfinale en ook de teamfinale (top-acht) bleek onhaalbaar.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters zijn als team definitief uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam. Na de achtste van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de negende plek in het klassement. De top acht plaatst zich voor de finale.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters moeten vrezen dat hun score van 158,029 punten niet voldoende is voor een plaats in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Na de zevende van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de zevende plek in het klassement. De top acht stroomt door naar de teamfinale.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) is individueel op het onderdeel balk al vroeg uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft een kleine sprong gemaakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland steeg drie plekken en is nu de nummer 38 van de wereld.
17 uur geleden