Verstappen: dit is een goed begin van het seizoen
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen zag in zijn laatste rondje in de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein alles perfect samenkomen in zijn auto. Hij zette op het circuit van Sakhir met zijn Red Bull de snelste tijd neer en was 0,388 seconden sneller dan Lewis Hamilton in de Mercedes. "Eindelijk was de balans er en kon ik dit neerzetten", zei Verstappen in het interview na de kwalificatie. "De auto was heerlijk om te besturen."
Verstappen was dit weekend in alle trainingen én in de kwalificatie de snelste. "We hadden natuurlijk al een mooie testweek gehad, maar dat geeft geen enkele garantie erkende de Nederlander. "Maar de wagen deed het heel goed in de kwalificatie. De omstandigheden veranderen hier steeds, dus het is niet makkelijk om de auto af te stellen. Ik was niet helemaal tevreden met mijn eerste rondje in Q3, maar ineens was de balans er. "
Voor de race heeft Verstappen ook vertrouwen. "In de lange runs heeft de wagen het tot nu toe ook goed gedaan. Dit is in ieder geval een goed begin van het seizoen."
Mercedes kloppen
Verstappen wist de Mercedessen voor het eerst aan het begin van het seizoen te kloppen in de kwalificatie. "Dit hebben we nog niet eerder meegemaakt bij Red Bull", zei Verstappen bij Ziggo Sport over de seizoensstart. "Na de zege in Abu Dhabi zag je dat het hele team een lift kreeg. Dat was top. Daarna is in de fabriek goed doorgewerkt. Als je een goede auto hebt, kun je het ook echt laten zien. Dat is nu het geval."
De coureur wees er ook op dat de goede kwalificatie nog geen garanties geeft. "Ik moet ook nog een goede start hebben. Maar ik ben positief over de race. Hopelijk kunnen we na de eerste ronde ons ding doen en is dat goed genoeg."
Wereldkampioen Hamilton had lof voor Verstappen na diens poleposition. "Verstappen deed het geweldig, hij was zo snel in zijn laatste ronde", gaf de Britse Mercedescoureur toe. "Ik heb alles gegeven en heb alles uit de wagen gehaald, maar het was helaas niet goed genoeg."
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.
2 uur geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.
7 uur geledenMADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geleden