Verstappen derde in tweede training Grote Prijs van Abu Dhabi
YAS MARINA (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Abu Dhabi blijven steken op de derde plaats. De Red Bull-coureur kwam op het circuit van Yas Marina in zijn snelste ronde tot 1.37,046. Daarmee was hij 0,770 seconde langzamer dan de Fin Valtteri Bottas en diens teamgenoot bij Mercedes, Lewis Hamilton.
Bottas zette een snelste ronde neer van 1.36,276 en was 0,203 sneller dan wereldkampioen Hamilton. Verstappen zat daar weer ruim een halve seconde achter. Zijn teamgenoot bij Red Bull, Alexander Albon, klokte de vierde tijd.
Eerder op de dag was de Limburger nog de snelste geweest in de eerste training voor de afsluitende grand prix. Met 12.37,378 was hij toen 34 duizendsten sneller dan Bottas.
Hamilton weer terug
De Fin Kimi Räikkönen blies een kwartier voor het einde van de training zijn motor op, waarbij zijn Alfa Romeo vlam vatte. De coureur stapte zelf ongedeerd uit zijn racewagen en hielp de marshals met het blussen van het vuur.
Hamilton keerde terug in de Mercedes na een periode van tien dagen verplichte isolatie. Hij was positief getest op het coronavirus en moest afgelopen week de Grote Prijs van Sakhir overslaan. De Brit, die vorige maand in Turkije zijn zevende wereldtitel veiligstelde, kampte in de slotfase van de tweede training met een versnellingsprobleem. Volgens teambaas Toto Wolff van Mercedes oogde de Britse coureur zelf weer fit.
Verstappen tevreden
Verstappen was redelijk tevreden na de tweede vrije training. "Vandaag was oké. We hebben nog wel wat werk te doen om het gat met Mercedes te dichten", zei de coureur. "Ze zien er weer sterk uit."
Verstappen zette zelf geen tijd neer op de zachte band omdat hij werd opgehouden door de Mexicaan Sergio Pérez, die aan een 'long run' zonder een snel rondje bezig was. "Het is daarom lastig om te zeggen hoe groot het gat met Mercedes is. De training is echt bedoeld om de grenzen op te zoeken en te zien hoe ver je op de baan kunt gaan met de wagen. In de kwalificatie weet je dat je daar niet moet komen, dus dan let je daar meer op. De zachte band leek het goed te houden, dus we zullen zien hoe het gaat in de kwalificatie."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de slotetappe van de Eneco Tour gewonnen. De 33-jarige wielrenner was na 149 kilometer in Arnhem overtuigend de snelste in de massasprint, voor Dylan Groenewegen en de Italiaan Davide Donati. De eindzege ging naar de Belg Victor Campenaerts van Visma - Lease a Bike.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mikky Keetels beleefde een emotionele marathon van Amsterdam. Dat zei de 27-jarige stewardess uit Schijndel, die als eerste Nederlandse vrouw finishte in een persoonlijk record van 2.30.36.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft haar eindzege in de Eneco Tour veiliggesteld. De Belgische Marthe Truyen won de slotrit van 70 kilometer in Arnhem, maar van grote tijdverschillen was geen sprake. Nederlands kampioene Nooijen eindigde met een voorsprong van 32 seconden in het klassement op landgenote Femke Markus.
20 uur geledenNEW DELHI (ANP) - Golfer Joost Luiten is als gedeeld vijfde geëindigd bij het DP World India Championship, zijn beste resultaat van dit seizoen. De 40-jarige Nederlander nam na de derde ronde nog de gedeeld tweede plaats in, maar hij leverde op de Delhi Golf Club op de slotdag na een ronde van 73 (het baangemiddelde) drie plekken in. De Spanjaard Eugenio Chacarra won met een totaal van 267 slagen (21 onder par), acht minder dan Luiten.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Noah Schutte noemde de regen en de wind zijn grootste tegenstanders in de marathon van Amsterdam. Hij mikte vooraf op een tijd van 2.08 en lag ook lang op schema, maar pijnlijke kuiten verstoorden in de slotfase zijn tempo. Hij finishte desondanks in het Olympisch Stadion als eerste Nederlander in 2.09.35, iets boven zijn persoonlijk record van 2.09.28.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners hebben zich bij de WK in Rotterdam met een totaal van 242,995 punten als zevende geplaatst voor de teamfinale. Olympisch teamkampioen Japan plaatste zich met 254,529 punten als eerste voor de finale waarin de beste acht landenteams in actie komen.
20 uur geledenPORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft de onlinehaat tegen zijn teamgenoot Chris Lulham veroordeeld na de GT World Challenge-race in Portimão. De Britse coureur kreeg zaterdag tijdens zijn optreden een straf, waardoor het team ver werd teruggeworpen. Verstappen reed daarna tijdens zijn afsluitende beurt nog van de 24e naar de 9e plaats.
22 uur geleden