Verstappen derde in tweede training Grote Prijs van Abu Dhabi
YAS MARINA (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Abu Dhabi blijven steken op de derde plaats. De Red Bull-coureur kwam op het circuit van Yas Marina in zijn snelste ronde tot 1.37,046. Daarmee was hij 0,770 seconde langzamer dan de Fin Valtteri Bottas en diens teamgenoot bij Mercedes, Lewis Hamilton.
Bottas zette een snelste ronde neer van 1.36,276 en was 0,203 sneller dan wereldkampioen Hamilton. Verstappen zat daar weer ruim een halve seconde achter. Zijn teamgenoot bij Red Bull, Alexander Albon, klokte de vierde tijd.
Eerder op de dag was de Limburger nog de snelste geweest in de eerste training voor de afsluitende grand prix. Met 12.37,378 was hij toen 34 duizendsten sneller dan Bottas.
Hamilton weer terug
De Fin Kimi Räikkönen blies een kwartier voor het einde van de training zijn motor op, waarbij zijn Alfa Romeo vlam vatte. De coureur stapte zelf ongedeerd uit zijn racewagen en hielp de marshals met het blussen van het vuur.
Hamilton keerde terug in de Mercedes na een periode van tien dagen verplichte isolatie. Hij was positief getest op het coronavirus en moest afgelopen week de Grote Prijs van Sakhir overslaan. De Brit, die vorige maand in Turkije zijn zevende wereldtitel veiligstelde, kampte in de slotfase van de tweede training met een versnellingsprobleem. Volgens teambaas Toto Wolff van Mercedes oogde de Britse coureur zelf weer fit.
Verstappen tevreden
Verstappen was redelijk tevreden na de tweede vrije training. "Vandaag was oké. We hebben nog wel wat werk te doen om het gat met Mercedes te dichten", zei de coureur. "Ze zien er weer sterk uit."
Verstappen zette zelf geen tijd neer op de zachte band omdat hij werd opgehouden door de Mexicaan Sergio Pérez, die aan een 'long run' zonder een snel rondje bezig was. "Het is daarom lastig om te zeggen hoe groot het gat met Mercedes is. De training is echt bedoeld om de grenzen op te zoeken en te zien hoe ver je op de baan kunt gaan met de wagen. In de kwalificatie weet je dat je daar niet moet komen, dus dan let je daar meer op. De zachte band leek het goed te houden, dus we zullen zien hoe het gaat in de kwalificatie."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Hans Nijland, voormalig directeur van FC Groningen, gaat aan de slag in de schaatswereld. De 66-jarige voetbalbestuurder wordt commercieel adviseur bij Team X2O Badkamers, dat vorig seizoen nog Team IKO-X2O heette. Hij moet de ploeg onder meer gaan helpen met het aantrekken van nieuwe sponsoren.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.
5 uur geledenDADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.
1 dag geledenPORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.
1 dag geledenEDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
1 dag geleden