Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen derde in tweede training Grote Prijs van Abu Dhabi

Verstappen derde in tweede training Grote Prijs van Abu Dhabi

YAS MARINA (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Abu Dhabi blijven steken op de derde plaats. De Red Bull-coureur kwam op het circuit van Yas Marina in zijn snelste ronde tot 1.37,046. Daarmee was hij 0,770 seconde langzamer dan de Fin Valtteri Bottas en diens teamgenoot bij Mercedes, Lewis Hamilton.

Bottas zette een snelste ronde neer van 1.36,276 en was 0,203 sneller dan wereldkampioen Hamilton. Verstappen zat daar weer ruim een halve seconde achter. Zijn teamgenoot bij Red Bull, Alexander Albon, klokte de vierde tijd.

Eerder op de dag was de Limburger nog de snelste geweest in de eerste training voor de afsluitende grand prix. Met 12.37,378 was hij toen 34 duizendsten sneller dan Bottas.

Hamilton weer terug

De Fin Kimi Räikkönen blies een kwartier voor het einde van de training zijn motor op, waarbij zijn Alfa Romeo vlam vatte. De coureur stapte zelf ongedeerd uit zijn racewagen en hielp de marshals met het blussen van het vuur.

Hamilton keerde terug in de Mercedes na een periode van tien dagen verplichte isolatie. Hij was positief getest op het coronavirus en moest afgelopen week de Grote Prijs van Sakhir overslaan. De Brit, die vorige maand in Turkije zijn zevende wereldtitel veiligstelde, kampte in de slotfase van de tweede training met een versnellingsprobleem. Volgens teambaas Toto Wolff van Mercedes oogde de Britse coureur zelf weer fit.

Verstappen tevreden

Verstappen was redelijk tevreden na de tweede vrije training. "Vandaag was oké. We hebben nog wel wat werk te doen om het gat met Mercedes te dichten", zei de coureur. "Ze zien er weer sterk uit."

Verstappen zette zelf geen tijd neer op de zachte band omdat hij werd opgehouden door de Mexicaan Sergio Pérez, die aan een 'long run' zonder een snel rondje bezig was. "Het is daarom lastig om te zeggen hoe groot het gat met Mercedes is. De training is echt bedoeld om de grenzen op te zoeken en te zien hoe ver je op de baan kunt gaan met de wagen. In de kwalificatie weet je dat je daar niet moet komen, dus dan let je daar meer op. De zachte band leek het goed te houden, dus we zullen zien hoe het gaat in de kwalificatie."

Meer uit Sport

Schaatser Wennemars is na liesblessure nog niet op 100 procent

DEN BOSCH (ANP) - Joep Wennemars kan nog niet zeggen hoe goed hij eind oktober is bij de eerste wedstrijd van het schaatsseizoen. De 24-jarige schaatser van Team Essent moest afgelopen zomer herstellen van een liesblessure. "Ik vind dat ik niet op 100 procent ben", zo vertelde hij tijdens de teampresentatie in Den Bosch. "Ik weet niet of ik over een paar weken hard ga schaatsen of niet. Ik ga wel meedoen."

2 uur geleden
Schulting gaat in eerste deel van het seizoen niet shorttracken

DEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.

3 uur geleden
Essent tot en met 2030 sponsor schaatsteam Orie en Kramer

DEN BOSCH (ANP) - Sponsor Essent heeft zich tot en met 2030 verbonden aan de schaatsploeg van coach Jac Orie en commercieel directeur Sven Kramer. Dat heeft Team Essent dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch bekendgemaakt.

6 uur geleden
Russell start achteraan in Singapore als straf voor motorwissel

SINGAPORE (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell start komende zondag in de Grote Prijs van Singapore achteraan. De Brit van Mercedes incasseert een gridstraf omdat hij een motorwissel moet doorvoeren. Het is zijn vijfde en daarmee heeft hij zijn maximale aantal van vier krachtbronnen per seizoen overschreden, bevestigde het team van Mercedes.

6 uur geleden
Volleybalsters naar WK in 2027 in de VS en Canada

NIEUWEGEIN (ANP) - De volleybalsters hebben zich officieel geplaatst voor het WK van 2027 in de Verenigde Staten en Canada. De 32 nationale teams die deelnemen aan het WK zijn na de kwalificatieperiode bekend. Nederland kwalificeerde zich met de tiende plaats op de ranking van de internationale volleybalbond FIVB voor het mondiale eindtoernooi.

6 uur geleden
KNSB wijzigt selectie schaatsers voor WK en ploegenachtervolging

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft voorafgaand aan het na-olympische seizoen twee wijzigingen aangekondigd in de selectieprocedure van Nederlandse schaatsers voor internationale toernooien. Dat maakte de bond dinsdag bekend. Individuele schaatsers kunnen zich via de World Cups al plaatsen voor het WK afstanden. Ook verandert de selectie van de ploegenachtervolging bij de mannen.

7 uur geleden
Djokovic wint voor de zevende keer China Open na opgave De Minaur

BEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft dinsdag voor de zevende keer de China Open gewonnen. De 39-jarige Serviër zag zijn Australische tegenstander Alex De Minaur aan het begin van de tweede set opgeven. Djokovic stond met 7-6 (3) 0-1 voor.

7 uur geleden