
Verstappen derde in Spa achter ongenaakbare Hamilton
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft ook in de Grote Prijs van België weer moeten buigen voor Mercedes. De Nederlander finishte op het circuit van Spa-Francorchamps als derde achter winnaar Lewis Hamilton en nummer twee Valtteri Bottas. De coureur van Red Bull behield na zijn zesde podiumplek op rij wel de tweede plek in het kampioenschap.
Hamilton boekte al zijn vijfde zege van dit jaar en de 89e in zijn carrière. De zesvoudig wereldkampioen komt nu heel dicht in de buurt van het record van 91 GP-zeges van de Duitse racelegende Michael Schumacher.
Verstappen had in Spa, waar hij het vanwege de coronamaatregelen moest stellen zonder de tienduizenden Nederlandse fans, niet veel in te brengen. Hij miste op het bochtige en glooiende circuit, waar het tegen de voorspelling in droog bleef, de snelheid om het Hamilton en Bottas moeilijk te maken. Dat was een tegenvaller, omdat het gevoel bij Red Bull was dat het verschil met Mercedes steeds kleiner aan het worden is.
Aanval
Verstappen deed in de eerste ronde op het lange rechte stuk na de beruchte Eau Rouge wel een aanval op de tweede plaats van Bottas, maar hij kwam er niet langs. Sterker nog, hij moest zelf alle zeilen bijzetten om de sterk gestarte Daniel Ricciardo van Renault achter zich te houden.
Na die schermutselingen in die beginfase veranderde er weinig aan de volgorde vooraan. Hamilton reed ongenaakbaar aan de leiding, voor Bottas en op gepast afstand Verstappen. Een crash van Antiono Giovinazzi (Alfa Romeo) en George Russell (Williams) in ronde elf bracht even wat spanning. Beide coureurs stapten ongedeerd uit hun autowrakken, maar de race werd door de vele troep op de baan wel geneutraliseerd.
Herstart
Na de herstart ging Hamilton er meteen weer vandoor, met Bottas in zijn kielzog en Verstappen weer eenzaam in derde positie. Hij kon de Mercedessen geen moment bedreigen. In de laatste ronden begonnen bij alle rijders de banden langzaamaan gevaarlijk te slijten en Hamilton was nog even bang dat hij nog lek zou rijden, maar hij slaagde erin zijn machtige auto op vier wielen over de finishlijn te manoeuvreren.
Ricciardo gaf zijn goede start een vervolg met een sterke race, waarin hij als vierde eindigde en de snelste raceronde klokte. Ferrari sukkelde in de achterhoede, met Sebastian Vettel op een redelijk beschamende 13e plaats. Zijn teamgenoot Charles Leclerc arriveerde als 14e.
Meer uit Sport
MICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.
8 uur geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.
11 uur geledenLAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft in de vijfde etappe de Ronde van Spanje naar haar hand gezet. Ze soleerde in de 120 kilometer lange bergrit naar de winst op de steile slotklim naar Lagunas de Neila en nam de rode leiderstrui over van Femke Gerritse.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De openings- en sluitingsceremonie van de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles vinden plaats in het historische Memorial Coliseum, meldt de organisatie. Het Coliseum diende ook al als locatie bij de twee vorige Spelen in Los Angeles, in 1932 en 1984. Het is het eerste stadion waar tijdens drie Olympische Spelen evenementen worden gehouden. De openingsceremonie van LA28 is op 14 juli, het sluitingsfestijn op 30 juli.
13 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner maakt zaterdag in Rome zijn rentree na een schorsing van drie maanden wegens overtreding van de dopingregels. De Italiaanse nummer 1 van de wereld treft dan de Argentijn Mariano Navone, die zich donderdag kwalificeerde voor de tweede ronde van het masterstoernooi in Rome. Sinner had een bye in de eerste ronde.
13 uur geledenDURRËS (ANP) - Casper van Uden begint vrijdag in de Giro d'Italia aan zijn eerste grote ronde. De 23-jarige Schiedammer werd in de winter al aangewezen als de sprinttroef van wielerploeg Picnic PostNL in de Italiaanse koers, die begint met drie etappes in Albanië. De afgelopen dagen zag hij daar vooral veel hobbelige wegen en weinig fietsers. "Maar we zijn nog niet op het parcours geweest", meldde Van Uden donderdag telefonisch aan het ANP, kort voor een trainingsrit.
16 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft de tweede ronde bereikt van het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer versloeg in de eerste ronde Alexander Shevchenko uit Kazachstan in twee sets: 6-2 6-4.
17 uur geleden