Verstappen derde in Spa achter ongenaakbare Hamilton
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft ook in de Grote Prijs van België weer moeten buigen voor Mercedes. De Nederlander finishte op het circuit van Spa-Francorchamps als derde achter winnaar Lewis Hamilton en nummer twee Valtteri Bottas. De coureur van Red Bull behield na zijn zesde podiumplek op rij wel de tweede plek in het kampioenschap.
Hamilton boekte al zijn vijfde zege van dit jaar en de 89e in zijn carrière. De zesvoudig wereldkampioen komt nu heel dicht in de buurt van het record van 91 GP-zeges van de Duitse racelegende Michael Schumacher.
Verstappen had in Spa, waar hij het vanwege de coronamaatregelen moest stellen zonder de tienduizenden Nederlandse fans, niet veel in te brengen. Hij miste op het bochtige en glooiende circuit, waar het tegen de voorspelling in droog bleef, de snelheid om het Hamilton en Bottas moeilijk te maken. Dat was een tegenvaller, omdat het gevoel bij Red Bull was dat het verschil met Mercedes steeds kleiner aan het worden is.
Aanval
Verstappen deed in de eerste ronde op het lange rechte stuk na de beruchte Eau Rouge wel een aanval op de tweede plaats van Bottas, maar hij kwam er niet langs. Sterker nog, hij moest zelf alle zeilen bijzetten om de sterk gestarte Daniel Ricciardo van Renault achter zich te houden.
Na die schermutselingen in die beginfase veranderde er weinig aan de volgorde vooraan. Hamilton reed ongenaakbaar aan de leiding, voor Bottas en op gepast afstand Verstappen. Een crash van Antiono Giovinazzi (Alfa Romeo) en George Russell (Williams) in ronde elf bracht even wat spanning. Beide coureurs stapten ongedeerd uit hun autowrakken, maar de race werd door de vele troep op de baan wel geneutraliseerd.
Herstart
Na de herstart ging Hamilton er meteen weer vandoor, met Bottas in zijn kielzog en Verstappen weer eenzaam in derde positie. Hij kon de Mercedessen geen moment bedreigen. In de laatste ronden begonnen bij alle rijders de banden langzaamaan gevaarlijk te slijten en Hamilton was nog even bang dat hij nog lek zou rijden, maar hij slaagde erin zijn machtige auto op vier wielen over de finishlijn te manoeuvreren.
Ricciardo gaf zijn goede start een vervolg met een sterke race, waarin hij als vierde eindigde en de snelste raceronde klokte. Ferrari sukkelde in de achterhoede, met Sebastian Vettel op een redelijk beschamende 13e plaats. Zijn teamgenoot Charles Leclerc arriveerde als 14e.
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
14 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
19 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.
1 dag geleden