Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen derde in Spa achter ongenaakbare Hamilton

Verstappen derde in Spa achter ongenaakbare Hamilton

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft ook in de Grote Prijs van België weer moeten buigen voor Mercedes. De Nederlander finishte op het circuit van Spa-Francorchamps als derde achter winnaar Lewis Hamilton en nummer twee Valtteri Bottas. De coureur van Red Bull behield na zijn zesde podiumplek op rij wel de tweede plek in het kampioenschap.

Hamilton boekte al zijn vijfde zege van dit jaar en de 89e in zijn carrière. De zesvoudig wereldkampioen komt nu heel dicht in de buurt van het record van 91 GP-zeges van de Duitse racelegende Michael Schumacher.

Verstappen had in Spa, waar hij het vanwege de coronamaatregelen moest stellen zonder de tienduizenden Nederlandse fans, niet veel in te brengen. Hij miste op het bochtige en glooiende circuit, waar het tegen de voorspelling in droog bleef, de snelheid om het Hamilton en Bottas moeilijk te maken. Dat was een tegenvaller, omdat het gevoel bij Red Bull was dat het verschil met Mercedes steeds kleiner aan het worden is.

Aanval

Verstappen deed in de eerste ronde op het lange rechte stuk na de beruchte Eau Rouge wel een aanval op de tweede plaats van Bottas, maar hij kwam er niet langs. Sterker nog, hij moest zelf alle zeilen bijzetten om de sterk gestarte Daniel Ricciardo van Renault achter zich te houden.

Na die schermutselingen in die beginfase veranderde er weinig aan de volgorde vooraan. Hamilton reed ongenaakbaar aan de leiding, voor Bottas en op gepast afstand Verstappen. Een crash van Antiono Giovinazzi (Alfa Romeo) en George Russell (Williams) in ronde elf bracht even wat spanning. Beide coureurs stapten ongedeerd uit hun autowrakken, maar de race werd door de vele troep op de baan wel geneutraliseerd.

Herstart

Na de herstart ging Hamilton er meteen weer vandoor, met Bottas in zijn kielzog en Verstappen weer eenzaam in derde positie. Hij kon de Mercedessen geen moment bedreigen. In de laatste ronden begonnen bij alle rijders de banden langzaamaan gevaarlijk te slijten en Hamilton was nog even bang dat hij nog lek zou rijden, maar hij slaagde erin zijn machtige auto op vier wielen over de finishlijn te manoeuvreren.

Ricciardo gaf zijn goede start een vervolg met een sterke race, waarin hij als vierde eindigde en de snelste raceronde klokte. Ferrari sukkelde in de achterhoede, met Sebastian Vettel op een redelijk beschamende 13e plaats. Zijn teamgenoot Charles Leclerc arriveerde als 14e.

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

6 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

8 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

10 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

10 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

10 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden