Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen derde in kwalificatie op Imola voor tweede race

Verstappen derde in kwalificatie op Imola voor tweede race

IMOLA (ANP) - Max Verstappen begint zondag vanaf de derde startplek aan de Grote Prijs van Emilia Romagna. De Nederlandse coureur van Red Bull was in de kwalificatie op het circuit van Imola 0,087 seconde minder snel dan Lewis Hamilton, die in de Mercedes voor de 99e keer in zijn carrière poleposition pakte. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, eindigde als tweede op 0,035.

De race begint zondag om 15.00 uur. Verstappen pakte drie weken geleden pole bij de start van het seizoen in Bahrein. Hij eindigde toen in de race na een fel gevecht met Hamilton als tweede achter de wereldkampioen.

"Ik had geen goede ronde in de laatste kwalificatiesessie, het was rommelig en ik raakte in bocht drie even buiten de baan. Maar ik sta nog steeds op plek drie. Dat is een goede startpositie", zei Verstappen. "Het wordt heel interessant. Sergio en ik staan met verschillende banden aan de start. We gaan proberen om het Mercedes moeilijk te maken." Verstappen heeft Charles Leclerc (Ferrari) naast zich staan op de startopstelling.

De Japanner Yuki Tsunoda zorgde aan het begin van de kwalificatie voor een rode vlag. De 20-jarige debutant in de Formule 1 crashte met zijn AlphaTauri, waardoor de sessie even moest worden stilgelegd. In de beslissende sessie met de snelste tien coureurs zette Hamilton in zijn eerste snelle ronde met 1.14,411 de beste tijd neer. Niemand wist die tijd meer te verbeteren, al kwamen de Red Bulls in hun laatste poging heel dichtbij. Valtteri Bottas, de Finse teamgenoot van Hamilton, kwam niet verder dan de achtste plek op bijna een halve seconde van de 36-jarige Brit.

"Ik had niet verwacht hier te staan, voor de twee Red Bulls", zei Hamilton. "Ze zijn dit weekend zó snel, soms wel bijna zes tienden van een seconde. Het wordt een heel uitdagende race met de twee Red Bulls vlak achter me. Maar ik houd van uitdagingen."

Meer uit Sport

Dure nederlaag Van Gerwen in Premier League

ABERDEEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is in de vijftiende ronde van de Premier League in zijn eerste partij uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verloor in Aberdeen van de Brit Nathan Aspinall met 6-3. De nederlaag kan tot gevolg hebben dat Van Gerwen zich niet plaatst voor de play-offs. Er is nog een reguliere speelronde te gaan.

4 uur geleden
Wielrenner Groves wint zesde etappe van Giro d'Italia

NAPELS (ANP) - Wielrenner Kaden Groves heeft de zesde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 26-jarige Australiër van Alpecin-Deceuninck was na 227 kilometer de snelste in een massasprint in Napels.

7 uur geleden
Paolini eerste finaliste in tennistoernooi Rome

ROME (ANP) - De Italiaanse tennisster Jasmine Paolini is doorgedrongen tot de finale van haar thuistoernooi in Rome. Ze versloeg in de halve finales van het graveltoernooi in de Italiaanse hoofdstad de Amerikaanse Peyton Stearns in twee sets: 7-5 6-1.

8 uur geleden
Van Poppel sprint naar tweede ritzege op rij in Hongarije

SIOFOK (ANP) - Danny van Poppel heeft ook de tweede etappe van de Ronde van Hongarije gewonnen. De renner van Red Bull-Bora-hansgrohe was na een 178 kilometer lange rit van Veszprem naar Siofok de snelste in de massasprint. Nederlands kampioen Dylan Groenewegen (Jayco-AlUla) eindigde als tweede en de Duitser Tim Torn Teutenberg (Lidl-Trek) werd derde.

8 uur geleden
Leclerc mist persdag voor Grote Prijs van Emilia-Romagna

IMOLA (ANP) - Charles Leclerc is donderdag niet aanwezig op de persdag van de GP van Emilia-Romagna. De Monegask van Ferrari voelt zich niet lekker. Dat heeft zijn team in een verklaring meegedeeld. Ferrari gaat ervan uit dat Leclerc vrijdag tijdens de vrije training wel weer van de partij zal zijn.

10 uur geleden
Basketballer Post met Golden State uitgeschakeld in play-offs NBA

MINNEAPOLIS (ANP) - Basketballer Quinten Post is met Golden State Warriors uitgeschakeld in de play-offs van de NBA. Minnesota Timberwolves was ook in het vijfde duel te sterk (121-110), waarmee de beslissing viel in de best-of-sevenserie: 4-1. Minnesota strijdt later met Oklahoma City Thunder of Denver Nuggets om een plek in de finale van volgende maand.

16 uur geleden
Klassementsleider Pedersen sprint naar derde ritzege in Giro

MATERA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft zijn leidende positie in de Ronde van Italië verstevigd. De 29-jarige Deen van Lidl-Trek sprintte in de vijfde etappe, die over 151 kilometer van Ceglie Messapica naar Matera ging, naar de zege. Pedersen drukte zijn wiel net iets eerder over de finish dan de Italiaan Edoardo Zambanini (tweede) en de Brit Tom Pidcock.

1 dag geleden