Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen derde in kwalificatie op Imola voor tweede race

Verstappen derde in kwalificatie op Imola voor tweede race

IMOLA (ANP) - Max Verstappen begint zondag vanaf de derde startplek aan de Grote Prijs van Emilia Romagna. De Nederlandse coureur van Red Bull was in de kwalificatie op het circuit van Imola 0,087 seconde minder snel dan Lewis Hamilton, die in de Mercedes voor de 99e keer in zijn carrière poleposition pakte. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, eindigde als tweede op 0,035.

De race begint zondag om 15.00 uur. Verstappen pakte drie weken geleden pole bij de start van het seizoen in Bahrein. Hij eindigde toen in de race na een fel gevecht met Hamilton als tweede achter de wereldkampioen.

"Ik had geen goede ronde in de laatste kwalificatiesessie, het was rommelig en ik raakte in bocht drie even buiten de baan. Maar ik sta nog steeds op plek drie. Dat is een goede startpositie", zei Verstappen. "Het wordt heel interessant. Sergio en ik staan met verschillende banden aan de start. We gaan proberen om het Mercedes moeilijk te maken." Verstappen heeft Charles Leclerc (Ferrari) naast zich staan op de startopstelling.

De Japanner Yuki Tsunoda zorgde aan het begin van de kwalificatie voor een rode vlag. De 20-jarige debutant in de Formule 1 crashte met zijn AlphaTauri, waardoor de sessie even moest worden stilgelegd. In de beslissende sessie met de snelste tien coureurs zette Hamilton in zijn eerste snelle ronde met 1.14,411 de beste tijd neer. Niemand wist die tijd meer te verbeteren, al kwamen de Red Bulls in hun laatste poging heel dichtbij. Valtteri Bottas, de Finse teamgenoot van Hamilton, kwam niet verder dan de achtste plek op bijna een halve seconde van de 36-jarige Brit.

"Ik had niet verwacht hier te staan, voor de twee Red Bulls", zei Hamilton. "Ze zijn dit weekend zó snel, soms wel bijna zes tienden van een seconde. Het wordt een heel uitdagende race met de twee Red Bulls vlak achter me. Maar ik houd van uitdagingen."

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

4 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

4 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

5 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

5 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

5 uur geleden