Verstappen derde in kwalificatie op Imola voor tweede race
IMOLA (ANP) - Max Verstappen begint zondag vanaf de derde startplek aan de Grote Prijs van Emilia Romagna. De Nederlandse coureur van Red Bull was in de kwalificatie op het circuit van Imola 0,087 seconde minder snel dan Lewis Hamilton, die in de Mercedes voor de 99e keer in zijn carrière poleposition pakte. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, eindigde als tweede op 0,035.
De race begint zondag om 15.00 uur. Verstappen pakte drie weken geleden pole bij de start van het seizoen in Bahrein. Hij eindigde toen in de race na een fel gevecht met Hamilton als tweede achter de wereldkampioen.
"Ik had geen goede ronde in de laatste kwalificatiesessie, het was rommelig en ik raakte in bocht drie even buiten de baan. Maar ik sta nog steeds op plek drie. Dat is een goede startpositie", zei Verstappen. "Het wordt heel interessant. Sergio en ik staan met verschillende banden aan de start. We gaan proberen om het Mercedes moeilijk te maken." Verstappen heeft Charles Leclerc (Ferrari) naast zich staan op de startopstelling.
De Japanner Yuki Tsunoda zorgde aan het begin van de kwalificatie voor een rode vlag. De 20-jarige debutant in de Formule 1 crashte met zijn AlphaTauri, waardoor de sessie even moest worden stilgelegd. In de beslissende sessie met de snelste tien coureurs zette Hamilton in zijn eerste snelle ronde met 1.14,411 de beste tijd neer. Niemand wist die tijd meer te verbeteren, al kwamen de Red Bulls in hun laatste poging heel dichtbij. Valtteri Bottas, de Finse teamgenoot van Hamilton, kwam niet verder dan de achtste plek op bijna een halve seconde van de 36-jarige Brit.
"Ik had niet verwacht hier te staan, voor de twee Red Bulls", zei Hamilton. "Ze zijn dit weekend zó snel, soms wel bijna zes tienden van een seconde. Het wordt een heel uitdagende race met de twee Red Bulls vlak achter me. Maar ik houd van uitdagingen."
Meer uit Sport
DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
2 uur geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
2 uur geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
4 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
4 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
4 uur geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
6 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
8 uur geleden