Verstappen derde in kwalificatie Grote Prijs van Azerbeidzjan
BAKOE (ANP) - Max Verstappen is in zijn Red Bull in de kwalificatie van de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 als derde geëindigd. Op het circuit van Bakoe was Charles Leclerc verreweg de snelste in zijn Ferrari en de Monegask start zondag vanaf poleposition. Sergio Pérez, de Mexicaanse ploeggenoot van Verstappen, realiseerde de tweede tijd.
Verstappen, de wereldkampioen, had vrede met het verloop van de kwalificatie. "De start in mijn ronde was goed, daarna waren er misschien een paar foutjes. We hadden op iets meer gehoopt, maar met de tweede en derde plek staan we er als team goed voor. Dit biedt perspectief voor de race van morgen."
Leclerc zei dat hij het iets beter had gedaan dan hij had verwacht. "Ik had eigenlijk gedacht dat Red Bull iets sneller zou zijn. In mijn laatste rondje echter viel alles op zijn plek. Het ging echt geweldig. Dit geeft natuurlijk heel veel vertrouwen."
Eerste plek
Voor Leclerc is het zijn vierde opeenvolgende poleposition. Verstappen staat in de strijd om de wereldtitel echter op de eerste plek.
Verstappen had eerder op de dag in de laatste vrije training ook de derde tijd neergezet.
Meer uit Sport
EUGENE (ANP) - Jorinde van Klinken is op het onderdeel discuswerpen bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene tweede geworden. De 26-jarige Nederlandse kwam in haar tweede poging tot 68,21 meter. Haar landgenote Alida van Daalen wierp een afstand van 65,02 meter, goed voor de derde plaats. Het goud ging naar Valarie Sion uit de Verenigde Staten, die 68,64 meter noteerde.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
16 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
18 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
22 uur geleden