Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen derde in kwalificatie GP Bahrein

Verstappen derde in kwalificatie GP Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen begint vanaf de derde startplek aan de Grote Prijs van Bahrein in de Formule 1. De Nederlandse kopman van Red Bull moest onder het kunstlicht op het circuit van Sakhir beide Mercedessen voor zich dulden in de kwalificatie. Lewis Hamilton, die zich twee weken geleden in Turkije al verzekerde van titelprolongatie, pakte in 1.27,264 zijn 98e poleposition. Teamgenoot Valtteri Bottas kwalificeerde zich als tweede, op bijna drie tienden van een seconde.

Verstappen, die 0,414 seconde moest toegeven op Hamilton, heeft zondag om 15.10 uur Nederlandse tijd zijn teamgenoot Alexander Albon naast zich staan op de startopstelling. Albon reed de vierde tijd in de kwalificatie. De Thai crashte een dag eerder zwaar tijdens de tweede vrije training.

"Al met al was het een goede kwalificatie", zei Verstappen, die wel klaagde over de grip aan de achterkant van zijn bolide. "Het wordt een zware race voor de banden. De Mercedessen zijn moeilijk te verslaan. Ik moet in ieder geval proberen dicht bij ze te blijven." Als nummer 3 van de kwalificatie start Verstappen vanaf de 'schone' kant van de baan. Hij ziet dat als een voordeeltje ten opzichte van plek twee, zei Verstappen over de boordradio.

Teleurstelling

Bottas reed naar eigen zeggen een vrijwel foutloos rondje. De tweede plek voelde dan ook als een teleurstelling voor de Fin. "Ik heb heel hard gepusht, het voelde goed, maar dat kwam niet tot uiting in de tijd. Heel verwarrend." Hamilton kan met zijn zevende wereldtitel op zak vrijuit rijden. "Het belangrijkste is plezier hebben, genieten van wat je doet", zei de Brit. "Mijn jongens werken week in, week uit zó hard. De titel is binnen, de druk is eraf, maar we gaan gewoon door."

Volgende week rijden de coureurs weer in Bahrein, op 13 december is de seizoensafsluiting in Abu Dhabi. Hamilton kan in Abu Dhabi de honderdste 'pole' uit zijn carrière pakken.

Meer uit Sport

Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

3 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

5 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

6 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

9 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

10 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

12 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

12 uur geleden