Verstappen derde in kwalificatie GP Bahrein
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen begint vanaf de derde startplek aan de Grote Prijs van Bahrein in de Formule 1. De Nederlandse kopman van Red Bull moest onder het kunstlicht op het circuit van Sakhir beide Mercedessen voor zich dulden in de kwalificatie. Lewis Hamilton, die zich twee weken geleden in Turkije al verzekerde van titelprolongatie, pakte in 1.27,264 zijn 98e poleposition. Teamgenoot Valtteri Bottas kwalificeerde zich als tweede, op bijna drie tienden van een seconde.
Verstappen, die 0,414 seconde moest toegeven op Hamilton, heeft zondag om 15.10 uur Nederlandse tijd zijn teamgenoot Alexander Albon naast zich staan op de startopstelling. Albon reed de vierde tijd in de kwalificatie. De Thai crashte een dag eerder zwaar tijdens de tweede vrije training.
"Al met al was het een goede kwalificatie", zei Verstappen, die wel klaagde over de grip aan de achterkant van zijn bolide. "Het wordt een zware race voor de banden. De Mercedessen zijn moeilijk te verslaan. Ik moet in ieder geval proberen dicht bij ze te blijven." Als nummer 3 van de kwalificatie start Verstappen vanaf de 'schone' kant van de baan. Hij ziet dat als een voordeeltje ten opzichte van plek twee, zei Verstappen over de boordradio.
Teleurstelling
Bottas reed naar eigen zeggen een vrijwel foutloos rondje. De tweede plek voelde dan ook als een teleurstelling voor de Fin. "Ik heb heel hard gepusht, het voelde goed, maar dat kwam niet tot uiting in de tijd. Heel verwarrend." Hamilton kan met zijn zevende wereldtitel op zak vrijuit rijden. "Het belangrijkste is plezier hebben, genieten van wat je doet", zei de Brit. "Mijn jongens werken week in, week uit zó hard. De titel is binnen, de druk is eraf, maar we gaan gewoon door."
Volgende week rijden de coureurs weer in Bahrein, op 13 december is de seizoensafsluiting in Abu Dhabi. Hamilton kan in Abu Dhabi de honderdste 'pole' uit zijn carrière pakken.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Carlos Alcaraz keert na een afwezigheid van meer dan vier maanden terug op de tennisbaan. De 23-jarige Spanjaard is hersteld van een polsblessure en doet mee aan de US Open, waar hij vanaf 30 augustus zijn titel verdedigt.
11 uur geledenAKEN (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er bij de wereldkampioenschappen in Aken niet in geslaagd zich al te plaatsen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. In de eerste manche van de landenwedstrijd kreeg het team van bondscoach Wout-Jan van der Schans donderdag een springfout te veel en eindigde daarmee op de dertiende plaats. Alleen de beste tien landen plaatsten zich voor de finale van vrijdag. Nederland had bij de eerste zeven landen moeten eindigen om al zeker te zijn van een olympisch ticket.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de derde groepswedstrijd op het wereldkampioenschap in eigen land gewonnen van Japan. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee versloeg de Japanners in het Wagener Stadion in Amstelveen met 4-1.
11 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Formule 1-coureur Liam Lawson is in de Dutch Grand Prix onverwacht de teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull. De Nieuw-Zeelander vervangt de Fransman Isack Hadjar, die een polsblessure heeft opgelopen tijdens een fitnesstraining.
12 uur geledenARDOOIE (ANP) - Jasper Philipsen heeft de tweede etappe in de Renewi Tour op zijn naam geschreven. De Belgische sprinter van Alpecin-Premier Tech was na 173,9 kilometer tussen Blankenberge en Ardooie de snelste van het peloton. Hij versloeg de Brit Joshua Giddings en de Noor Søren Wærenskjold in de massasprint. Arvid de Kleijn was de beste Nederlander op de vijfde plaats.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het prijzengeld voor de tennissers en tennissters op de US Open is verhoogd naar een nieuw recordbedrag. De winnaars in het enkelspel ontvangen 5,5 miljoen dollar (ongeveer 4,71 miljoen euro), meldt de organisatie van het Amerikaanse grandslamtoernooi in New York.
13 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen wil optimaal genieten van de laatste Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort. "Het is hier alle keren heel bijzonder geweest. Ik wil heel graag die laatste keer ook die positieve sfeer ervaren en goed afsluiten", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persconferentie op het circuit in de duinen.
14 uur geleden