Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen derde in kwalificatie GP Bahrein

Verstappen derde in kwalificatie GP Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen begint vanaf de derde startplek aan de Grote Prijs van Bahrein in de Formule 1. De Nederlandse kopman van Red Bull moest onder het kunstlicht op het circuit van Sakhir beide Mercedessen voor zich dulden in de kwalificatie. Lewis Hamilton, die zich twee weken geleden in Turkije al verzekerde van titelprolongatie, pakte in 1.27,264 zijn 98e poleposition. Teamgenoot Valtteri Bottas kwalificeerde zich als tweede, op bijna drie tienden van een seconde.

Verstappen, die 0,414 seconde moest toegeven op Hamilton, heeft zondag om 15.10 uur Nederlandse tijd zijn teamgenoot Alexander Albon naast zich staan op de startopstelling. Albon reed de vierde tijd in de kwalificatie. De Thai crashte een dag eerder zwaar tijdens de tweede vrije training.

"Al met al was het een goede kwalificatie", zei Verstappen, die wel klaagde over de grip aan de achterkant van zijn bolide. "Het wordt een zware race voor de banden. De Mercedessen zijn moeilijk te verslaan. Ik moet in ieder geval proberen dicht bij ze te blijven." Als nummer 3 van de kwalificatie start Verstappen vanaf de 'schone' kant van de baan. Hij ziet dat als een voordeeltje ten opzichte van plek twee, zei Verstappen over de boordradio.

Teleurstelling

Bottas reed naar eigen zeggen een vrijwel foutloos rondje. De tweede plek voelde dan ook als een teleurstelling voor de Fin. "Ik heb heel hard gepusht, het voelde goed, maar dat kwam niet tot uiting in de tijd. Heel verwarrend." Hamilton kan met zijn zevende wereldtitel op zak vrijuit rijden. "Het belangrijkste is plezier hebben, genieten van wat je doet", zei de Brit. "Mijn jongens werken week in, week uit zó hard. De titel is binnen, de druk is eraf, maar we gaan gewoon door."

Volgende week rijden de coureurs weer in Bahrein, op 13 december is de seizoensafsluiting in Abu Dhabi. Hamilton kan in Abu Dhabi de honderdste 'pole' uit zijn carrière pakken.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

58 minuten geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

2 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

16 uur geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

17 uur geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

17 uur geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 dag geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 dag geleden