Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen derde in kwalificatie, achter Bottas en Hamilton

Verstappen derde in kwalificatie, achter Bottas en Hamilton

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van de Eifel zondag vanaf de derde plaats. De Nederlandse Formule 1-coureur van Red Bull moest zaterdag in de kwalificatierace op de Nürburgring de Mercedessen van de Fin Valtteri Bottas en de Britse WK-leider Lewis Hamilton voor zich dulden.

Even leek het erop dat Verstappen voor de derde keer in zijn loopbaan poleposition zou pakken, na dat eerder in 2019 in Hongarije en Brazilië te hebben gedaan. De Limburger was in het derde en laatste deel van de kwalificatie het rapst in de eerste ronde. In de tweede run bleven zowel Bottas als Hamilton Verstappen qua tijd toch nog net voor.

Bottas, die voor de derde keer dit jaar een race vanaf poleposition mag beginnen, zette in Nürburg een tijd neer van 1.25,269. Hamilton gaf 0,256 seconde toe op zijn ploeggenoot en Verstappen, die aangaf in het laatste deel van de kwalificatie niet genoeg grip te hebben, was 0,293 seconde langzamer dan Bottas.

Veertiende pole

Voor Bottas is het zijn veertiende pole uit zijn Formule 1-loopbaan. De Fin won eind september in Sotsji de laatstgehouden race, voor Verstappen en Hamilton.

Hamilton, de kopman van Mercedes, kan zondag op de Nürburgring het recordaantal overwinningen van Michael Schumacher in de Formule 1 (91 stuks) evenaren. Hamilton gaat onbedreigd aan kop in het WK-klassement, gevolgd door Bottas en Verstappen.

In 2013 was er voor het laatst een Formule 1-race op de Nürburgring. Destijds won Sebastian Vettel. Dit seizoen is de viervoudig wereldkampioen uit Duitsland met zijn Ferrari kansloos.

Meer uit Sport

Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

24 minuten geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

5 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

6 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

8 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

8 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

8 uur geleden
Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

1 dag geleden