
Verstappen derde in kwalificatie, achter Bottas en Hamilton
NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van de Eifel zondag vanaf de derde plaats. De Nederlandse Formule 1-coureur van Red Bull moest zaterdag in de kwalificatierace op de Nürburgring de Mercedessen van de Fin Valtteri Bottas en de Britse WK-leider Lewis Hamilton voor zich dulden.
Even leek het erop dat Verstappen voor de derde keer in zijn loopbaan poleposition zou pakken, na dat eerder in 2019 in Hongarije en Brazilië te hebben gedaan. De Limburger was in het derde en laatste deel van de kwalificatie het rapst in de eerste ronde. In de tweede run bleven zowel Bottas als Hamilton Verstappen qua tijd toch nog net voor.
Bottas, die voor de derde keer dit jaar een race vanaf poleposition mag beginnen, zette in Nürburg een tijd neer van 1.25,269. Hamilton gaf 0,256 seconde toe op zijn ploeggenoot en Verstappen, die aangaf in het laatste deel van de kwalificatie niet genoeg grip te hebben, was 0,293 seconde langzamer dan Bottas.
Veertiende pole
Voor Bottas is het zijn veertiende pole uit zijn Formule 1-loopbaan. De Fin won eind september in Sotsji de laatstgehouden race, voor Verstappen en Hamilton.
Hamilton, de kopman van Mercedes, kan zondag op de Nürburgring het recordaantal overwinningen van Michael Schumacher in de Formule 1 (91 stuks) evenaren. Hamilton gaat onbedreigd aan kop in het WK-klassement, gevolgd door Bottas en Verstappen.
In 2013 was er voor het laatst een Formule 1-race op de Nürburgring. Destijds won Sebastian Vettel. Dit seizoen is de viervoudig wereldkampioen uit Duitsland met zijn Ferrari kansloos.
Meer uit Sport
HALLE/LONDEN (ANP) - Tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz hebben een succesvolle omschakeling van gravel naar gras gemaakt. Beide tennissers wonnen hun eerste partij op gras. De laatste partij van de twee was de finale van Roland Garros op gravel, waar Alcaraz Sinner na vijfenhalf uur versloeg.
14 uur geledenHALLE (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het grastoernooi van Halle te bereiken. De nummer 93 van de wereldranglijst verloor in Duitsland met 5-7 6-3 3-6 van de als zevende geplaatste Tsjech Tomas Machac.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - Teambaas Toto Wolff van het Formule 1-team Mercedes heeft de protestactie van Red Bull tegen George Russell na de Grote Prijs van Canada bekritiseerd. De Oostenrijker noemde ze bij Sky Sports "pietluttig en onbeduidend".
19 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Novak Djokovic richt zich de komende jaren voornamelijk op prolongatie van zijn olympische titel. De 38-jarige Serviër hecht minder waarde aan het veroveren van meer grandslamtitels. Dat zei de 24-voudig grandslamkampioen in een interview met Olympics.com.
20 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise regering is akkoord met een bod van omgerekend 1 miljard euro om vanaf 2028 vijf jaar lang een grand prix in de Formule 1 te organiseren. In dat budget is de aanleg van een stratencircuit in de hoofdstad Bangkok meegenomen. Volgens een regeringswoordvoerder moet dat circuit komen in de buurt van Chatuchakmarkt, een populaire toeristische plek.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg doet in de sterkste denkbare opstelling mee aan de Europese kampioenschappen voor landenteams in Madrid, van 27 tot en met 29 juni. Het houdt in dat onder anderen Femke Bol meedoet, de wereldkampioene op de 400 meter horden. Ook Europees kampioene kogelstoten Jessica Schilder is opgenomen in de ploeg, evenals de Europees indoorkampioenen Lieke Klaver (400 meter), Menno Vloon (polsstokhoogspringen) en Samuel Chapple (800 meter).
21 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van Oklahoma City Thunder hebben een 3-2-voorsprong genomen in de finale van de NBA. De ploeg was in het vijfde duel met 120-109 te sterk voor Indiana Pacers. Oklahoma City heeft nog één zege nodig voor de titel.
1 dag geleden