Verstappen derde in kwalificatie, achter Bottas en Hamilton
NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van de Eifel zondag vanaf de derde plaats. De Nederlandse Formule 1-coureur van Red Bull moest zaterdag in de kwalificatierace op de Nürburgring de Mercedessen van de Fin Valtteri Bottas en de Britse WK-leider Lewis Hamilton voor zich dulden.
Even leek het erop dat Verstappen voor de derde keer in zijn loopbaan poleposition zou pakken, na dat eerder in 2019 in Hongarije en Brazilië te hebben gedaan. De Limburger was in het derde en laatste deel van de kwalificatie het rapst in de eerste ronde. In de tweede run bleven zowel Bottas als Hamilton Verstappen qua tijd toch nog net voor.
Bottas, die voor de derde keer dit jaar een race vanaf poleposition mag beginnen, zette in Nürburg een tijd neer van 1.25,269. Hamilton gaf 0,256 seconde toe op zijn ploeggenoot en Verstappen, die aangaf in het laatste deel van de kwalificatie niet genoeg grip te hebben, was 0,293 seconde langzamer dan Bottas.
Veertiende pole
Voor Bottas is het zijn veertiende pole uit zijn Formule 1-loopbaan. De Fin won eind september in Sotsji de laatstgehouden race, voor Verstappen en Hamilton.
Hamilton, de kopman van Mercedes, kan zondag op de Nürburgring het recordaantal overwinningen van Michael Schumacher in de Formule 1 (91 stuks) evenaren. Hamilton gaat onbedreigd aan kop in het WK-klassement, gevolgd door Bottas en Verstappen.
In 2013 was er voor het laatst een Formule 1-race op de Nürburgring. Destijds won Sebastian Vettel. Dit seizoen is de viervoudig wereldkampioen uit Duitsland met zijn Ferrari kansloos.
Meer uit Sport
BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
5 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
7 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
9 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
11 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
11 uur geleden