Verstappen derde in door crashes verstoorde training Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in een bewogen tweede vrije training in Abu Dhabi de derde tijd gereden. De Nederlander kon zijn Red Bull maar zestien rondes testen op het Yas Marina Circuit, aangezien de training werd overschaduwd door twee crashes.
Carlos Sainz knalde na een paar minuten als eerste vol in de boarding. De Spanjaard kon zijn Ferrari niet meer onder controle houden en vloog hard uit de bocht. De coureur stapte op eigen kracht uit de auto, waarna zijn Ferrari werd weggetakeld van het circuit. Door de crash wapperde de rode vlag en lag de training ongeveer een half uur stil.
Na de hervatting duurde het opnieuw niet lang voordat er weer een rode vlag omhoog ging. Nico Hülkenberg crashte op zijn beurt met zijn Haas in de eerste bocht. Net als Sainz kon ook de Duitser veilig wegkomen en werd zijn bolide van het circuit gehaald.
Balans ver te zoeken
Na de noodgedwongen pauzes klokte Ferrari-coureur Charles Leclerc uiteindelijk de beste tijd met 1.24,809, bijna twee tienden sneller dan Verstappen. Leclerc werd qua tijden gevolgd door Lando Norris (McLaren) en Valtteri Bottas (Alfa Romeo).
Verstappen was na afloop niet heel erg te spreken over de Red Bull. "Ik heb natuurlijk maar weinig tijd op het circuit gehad, dus ik kon niet alles uitproberen", meldde hij in de persbriefing van Red Bull. "Ik had niet verwacht dat de balans zo ver te zoeken zou zijn, dus er is voor de training van zaterdag nog wel wat te verbeteren. Zo bekeken valt die derde tijd me nog alleszins mee", aldus de wereldkampioen, die de eerste vrije training niet in actie kwam. Hij stond zijn auto in die sessie af aan de Brit Jake Dennis.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
11 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
14 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
15 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
16 uur geleden