Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen derde in door crashes verstoorde training Abu Dhabi

Verstappen derde in door crashes verstoorde training Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in een bewogen tweede vrije training in Abu Dhabi de derde tijd gereden. De Nederlander kon zijn Red Bull maar zestien rondes testen op het Yas Marina Circuit, aangezien de training werd overschaduwd door twee crashes.

Carlos Sainz knalde na een paar minuten als eerste vol in de boarding. De Spanjaard kon zijn Ferrari niet meer onder controle houden en vloog hard uit de bocht. De coureur stapte op eigen kracht uit de auto, waarna zijn Ferrari werd weggetakeld van het circuit. Door de crash wapperde de rode vlag en lag de training ongeveer een half uur stil.

Na de hervatting duurde het opnieuw niet lang voordat er weer een rode vlag omhoog ging. Nico Hülkenberg crashte op zijn beurt met zijn Haas in de eerste bocht. Net als Sainz kon ook de Duitser veilig wegkomen en werd zijn bolide van het circuit gehaald.

Balans ver te zoeken

Na de noodgedwongen pauzes klokte Ferrari-coureur Charles Leclerc uiteindelijk de beste tijd met 1.24,809, bijna twee tienden sneller dan Verstappen. Leclerc werd qua tijden gevolgd door Lando Norris (McLaren) en Valtteri Bottas (Alfa Romeo).

Verstappen was na afloop niet heel erg te spreken over de Red Bull. "Ik heb natuurlijk maar weinig tijd op het circuit gehad, dus ik kon niet alles uitproberen", meldde hij in de persbriefing van Red Bull. "Ik had niet verwacht dat de balans zo ver te zoeken zou zijn, dus er is voor de training van zaterdag nog wel wat te verbeteren. Zo bekeken valt die derde tijd me nog alleszins mee", aldus de wereldkampioen, die de eerste vrije training niet in actie kwam. Hij stond zijn auto in die sessie af aan de Brit Jake Dennis.

Meer uit Sport

Griekspoor naar laatste acht op tennistoernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.

4 uur geleden
Schaatser De Boo heeft vrede met zilver na bijna perfecte race

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.

6 uur geleden
Wennemars zwaar aangeslagen na 'onmogelijke' herkansing op 1000 m

MILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.

7 uur geleden
De Boo bezorgt Nederland op 1000 meter tweede zilver op Spelen

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.

8 uur geleden
De Boo voorlopig tweede op 1000 meter, herkansing Wennemars

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.

9 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat derde operatie na beenbreuk

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.

9 uur geleden
Verstappen kijkt terug op 'een goede dag' bij test in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.

9 uur geleden