Verstappen derde in door crashes verstoorde training Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in een bewogen tweede vrije training in Abu Dhabi de derde tijd gereden. De Nederlander kon zijn Red Bull maar zestien rondes testen op het Yas Marina Circuit, aangezien de training werd overschaduwd door twee crashes.
Carlos Sainz knalde na een paar minuten als eerste vol in de boarding. De Spanjaard kon zijn Ferrari niet meer onder controle houden en vloog hard uit de bocht. De coureur stapte op eigen kracht uit de auto, waarna zijn Ferrari werd weggetakeld van het circuit. Door de crash wapperde de rode vlag en lag de training ongeveer een half uur stil.
Na de hervatting duurde het opnieuw niet lang voordat er weer een rode vlag omhoog ging. Nico Hülkenberg crashte op zijn beurt met zijn Haas in de eerste bocht. Net als Sainz kon ook de Duitser veilig wegkomen en werd zijn bolide van het circuit gehaald.
Balans ver te zoeken
Na de noodgedwongen pauzes klokte Ferrari-coureur Charles Leclerc uiteindelijk de beste tijd met 1.24,809, bijna twee tienden sneller dan Verstappen. Leclerc werd qua tijden gevolgd door Lando Norris (McLaren) en Valtteri Bottas (Alfa Romeo).
Verstappen was na afloop niet heel erg te spreken over de Red Bull. "Ik heb natuurlijk maar weinig tijd op het circuit gehad, dus ik kon niet alles uitproberen", meldde hij in de persbriefing van Red Bull. "Ik had niet verwacht dat de balans zo ver te zoeken zou zijn, dus er is voor de training van zaterdag nog wel wat te verbeteren. Zo bekeken valt die derde tijd me nog alleszins mee", aldus de wereldkampioen, die de eerste vrije training niet in actie kwam. Hij stond zijn auto in die sessie af aan de Brit Jake Dennis.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden