Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen derde in chaotische GP van Monaco, Pérez wint

Verstappen derde in chaotische GP van Monaco, Pérez wint

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft het podium gehaald in de Grote Prijs van Monaco. De Nederlandse wereldkampioen eindigde als derde in zijn woonplaats, na een chaotische race die vanwege de regen een uur later begon dan de bedoeling was en ook een tijdje stil lag na een zware crash van Mick Schumacher. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, boekte in Monaco zijn derde overwinning in de Formule 1.

De Spanjaard Carlos Sainz van Ferrari eindigde als tweede en ging met de Red Bull-coureurs naar het podium. Verstappen bleef zijn titelrivaal Charles Leclerc voor en bouwde zijn voorsprong in het WK-klassement uit naar 9 punten. De Monegask van Ferrari eindigde als vierde.

Red Bull maakte in Monaco dankbaar gebruik van de omstandigheden. In de kwalificatie op zaterdag waren beide Ferrari-coureurs sneller dan Pérez (derde) en Verstappen (vierde). Leclerc zou van poleposition starten, maar een zware regenbui die kort voor de start losbarstte zorgde ervoor dat alles anders werd.

Pitsstops

In eerste instantie werd de start met een kwartier uitgesteld, waarna de coureurs achter de safetycar begonnen aan de opwarmronde. Het regende echter zo hard, dat de wedstrijdleiding het onverantwoord achtte om door de nauwe straten van Monaco te gaan racen. Na zo'n drie kwartier wachten kon de grand prix alsnog beginnen. Na twee rondes achter de safetycar werd de race vrijgegeven.

Leclerc en Sainz reden op de opdrogende baan voorop, maar na de pitsstops veranderde de situatie. Leclerc werd naar zijn zin te vroeg naar binnengehaald door Ferrari om zijn intermediate-banden te vervangen door slicks. Verstappen, die wat later naar binnen ging, kwam precies voor de Monegask weer de baan op. Pérez profiteerde het meest van alle bandenwissels en nam de leiding, voor Sainz en Verstappen.

Crash

Na 30 van de 77 af te leggen rondes werd de race stilgelegd na een crash van Schumacher, die spinde en vol de omheining in knalde. Zijn Haas-auto brak daarbij doormidden. Schumacher stapte ongedeerd uit, maar omdat de bandenstapel gerepareerd moest worden, werd de rode vlag uitgehangen.

Na de herstart ontstond een strijd tussen de twee Red Bulls, die op de mediumbanden reden, en de Ferrari's op de harde banden. Rondenlang reden Pérez, Sainz, Verstappen en Leclerc kort achter elkaar door de straten van Monaco. Inhalen bleek zoals zo vaak onmogelijk.

Vanwege het oponthoud kon niet de volledige raceafstand worden afgelegd. Twee uur na de officiële start viel de zwart-wit geblokte vlag en kon Red Bull twee podiumplaatsen vieren. Vorig jaar zegevierde Verstappen in Monte Carlo.

Meer uit Sport

Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

4 uur geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

4 uur geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

6 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

6 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

6 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

7 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 dag geleden