Verstappen derde achter Mercedessen in laatste training Monza
MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste vrije training voor de Grote Prijs van Italië de derde tijd neergezet. De leider in het WK-klassement moest de twee Mercedessen voor zich dulden. Lewis Hamilton was de snelste op Monza in 1.23,246, zijn teamgenoot Valtteri Bottas eindigde op ruim twee tienden als tweede. Verstappen gaf iets meer dan vier tienden van een seconde toe op Hamilton. Zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez eindigde als vierde.
De training lag bijna een kwartier stil na een zware crash van Carlos Sainz. De Spaanse coureur belandde bij het insturen van de snelle Variante Ascari-bocht met zijn Ferrari in de muur. De rode bolide raakte daardoor flink beschadigd. Vorige week op Zandvoort crashte Sainz ook al in de laatste training.
Om 16.30 uur begint op Monza een sprintrace over achttien rondes. Bottas vertrekt dan vanaf de eerste startplaats, met Hamilton naast zich. Verstappen zette in de kwalificatie de derde tijd neer. De uitslag van de sprintrace, met punten voor de eerste drie, bepaalt de startvolgorde voor de Grote Prijs van Italië van zondagmiddag. Verstappen werd vrijdag in de eerste training tweede achter Hamilton.
WK-klassement
De Nederlander heeft weinig goede herinneringen aan Monza. Verstappen wist op het hogesnelheidscircuit nog nooit het podium te halen. Vorig jaar viel hij uit vanwege motorproblemen. Dit seizoen kan Red Bull met de Honda-motor qua topsnelheid beter concurreren met Mercedes, al zijn Hamilton en Bottas op Monza nog steeds wat sneller dan Verstappen.
Vorige week won Verstappen voor eigen publiek de Dutch GP op Zandvoort. Hij nam daardoor de eerste plaats in het WK-klassement weer over van Hamilton. Verstappen heeft 3 punten voorsprong op de zevenvoudig wereldkampioen.
De Nederlander won eerder dit jaar op Silverstone de eerste sprintrace in de Formule 1. Bij een aantal grands prix wordt dit seizoen geëxperimenteerd met een korte race in plaats van een training, voorafgaand aan de hoofdrace.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de US Open gestrand. De beste tennisser van Nederland verloor in New York in vier sets (1-6 6-1 7-6 6-2) van de Amerikaan Ben Shelton, de nummer 9 van de wereldranglijst.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft eenvoudig de tweede ronde bereikt op de US Open. De als tweede geplaatste titelverdediger was in New York met 6-4 6-4 6-4 te sterk voor de Rus Roman Safiullin. De tweevoudig winnaar van het grandslamtoernooi treft in de volgende ronde de Portugees Jaime Faria.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft eenvoudig de tweede ronde op de US Open bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-2 6-4 te sterk voor de Colombiaanse Camila Osorio. Ze treft de Russische qualifier Polina Jatsenko in de volgende ronde.
11 uur geledenPAPENDAL (ANP) - NOC*NSF gaat reorganiseren. De sportkoepel ziet de kosten stijgen, mede door inflatie, en de inkomsten dalen. Zo lijkt de jaarlijkse afdracht van de Nederlandse Loterij te stagneren, onder andere door een verhoging van de kansspelbelasting. Ook de bijdrage vanuit het Rijk aan de sportkoepel en aangesloten sportbonden gaat volgens NOC*NSF flink omlaag.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp, Jesper de Jong en Arantxa Rus beginnen dinsdag aan het hoofdtoernooi van de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. De Nederlanders werden eerder al gekoppeld aan een tegenstander en hebben nu ook een locatie en tijd toegewezen gekregen.
21 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams (46) is in de eerste ronde van de US Open uitgeschakeld door haar 27-jarige landgenote Sofia Kenin. De oudste van de twee zussen Williams verloor maandagochtend vroeg (Nederlandse tijd) in het Arthur Ashe Stadium.
22 uur geledenNEW YORK (ANP) - Novak Djokovic heeft in de eerste ronde van de US Open verloren van de 25-jarige Argentijn Mariano Navone. De 39-jarige Serviër verloor in vijf sets (7-6, 5-7, 4-6, 6-2, 6-1) van Navone.
1 dag geleden