Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen derde achter Mercedessen in laatste training Monza

Verstappen derde achter Mercedessen in laatste training Monza

MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste vrije training voor de Grote Prijs van Italië de derde tijd neergezet. De leider in het WK-klassement moest de twee Mercedessen voor zich dulden. Lewis Hamilton was de snelste op Monza in 1.23,246, zijn teamgenoot Valtteri Bottas eindigde op ruim twee tienden als tweede. Verstappen gaf iets meer dan vier tienden van een seconde toe op Hamilton. Zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez eindigde als vierde.

De training lag bijna een kwartier stil na een zware crash van Carlos Sainz. De Spaanse coureur belandde bij het insturen van de snelle Variante Ascari-bocht met zijn Ferrari in de muur. De rode bolide raakte daardoor flink beschadigd. Vorige week op Zandvoort crashte Sainz ook al in de laatste training.

Om 16.30 uur begint op Monza een sprintrace over achttien rondes. Bottas vertrekt dan vanaf de eerste startplaats, met Hamilton naast zich. Verstappen zette in de kwalificatie de derde tijd neer. De uitslag van de sprintrace, met punten voor de eerste drie, bepaalt de startvolgorde voor de Grote Prijs van Italië van zondagmiddag. Verstappen werd vrijdag in de eerste training tweede achter Hamilton.

WK-klassement

De Nederlander heeft weinig goede herinneringen aan Monza. Verstappen wist op het hogesnelheidscircuit nog nooit het podium te halen. Vorig jaar viel hij uit vanwege motorproblemen. Dit seizoen kan Red Bull met de Honda-motor qua topsnelheid beter concurreren met Mercedes, al zijn Hamilton en Bottas op Monza nog steeds wat sneller dan Verstappen.

Vorige week won Verstappen voor eigen publiek de Dutch GP op Zandvoort. Hij nam daardoor de eerste plaats in het WK-klassement weer over van Hamilton. Verstappen heeft 3 punten voorsprong op de zevenvoudig wereldkampioen.

De Nederlander won eerder dit jaar op Silverstone de eerste sprintrace in de Formule 1. Bij een aantal grands prix wordt dit seizoen geëxperimenteerd met een korte race in plaats van een training, voorafgaand aan de hoofdrace.

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

7 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

11 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 dag geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 dag geleden