Verstappen derde achter Mercedessen in laatste training Monza
MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste vrije training voor de Grote Prijs van Italië de derde tijd neergezet. De leider in het WK-klassement moest de twee Mercedessen voor zich dulden. Lewis Hamilton was de snelste op Monza in 1.23,246, zijn teamgenoot Valtteri Bottas eindigde op ruim twee tienden als tweede. Verstappen gaf iets meer dan vier tienden van een seconde toe op Hamilton. Zijn Mexicaanse teamgenoot Sergio Pérez eindigde als vierde.
De training lag bijna een kwartier stil na een zware crash van Carlos Sainz. De Spaanse coureur belandde bij het insturen van de snelle Variante Ascari-bocht met zijn Ferrari in de muur. De rode bolide raakte daardoor flink beschadigd. Vorige week op Zandvoort crashte Sainz ook al in de laatste training.
Om 16.30 uur begint op Monza een sprintrace over achttien rondes. Bottas vertrekt dan vanaf de eerste startplaats, met Hamilton naast zich. Verstappen zette in de kwalificatie de derde tijd neer. De uitslag van de sprintrace, met punten voor de eerste drie, bepaalt de startvolgorde voor de Grote Prijs van Italië van zondagmiddag. Verstappen werd vrijdag in de eerste training tweede achter Hamilton.
WK-klassement
De Nederlander heeft weinig goede herinneringen aan Monza. Verstappen wist op het hogesnelheidscircuit nog nooit het podium te halen. Vorig jaar viel hij uit vanwege motorproblemen. Dit seizoen kan Red Bull met de Honda-motor qua topsnelheid beter concurreren met Mercedes, al zijn Hamilton en Bottas op Monza nog steeds wat sneller dan Verstappen.
Vorige week won Verstappen voor eigen publiek de Dutch GP op Zandvoort. Hij nam daardoor de eerste plaats in het WK-klassement weer over van Hamilton. Verstappen heeft 3 punten voorsprong op de zevenvoudig wereldkampioen.
De Nederlander won eerder dit jaar op Silverstone de eerste sprintrace in de Formule 1. Bij een aantal grands prix wordt dit seizoen geëxperimenteerd met een korte race in plaats van een training, voorafgaand aan de hoofdrace.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.
1 uur geledenCROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.
3 uur geledenCOLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris van McLaren heeft zaterdag in Madrid zijn derde poleposition van het seizoen veroverd. De Britse Formule 1-coureur was tijdens de kwalificatie op de Madring in een tijd van 1.31,824 de snelste. De Italiaan Kimi Antonelli was in de Mercedes met 1.31,835 de nummer 2 van de kwalificatie voor Max Verstappen, die derde werd in 1.31,964.
4 uur geleden