Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen derde achter Mercedessen in eerste training

Verstappen derde achter Mercedessen in eerste training

LE CASTELLET (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Frankrijk de beste tijd neergezet. De Formule 1-coureur uit Limburg klokte 1.32,872 op Circuit Paul Ricard in Zuid-Frankrijk en liet de twee Mercedessen achter zich. Hij was met 0,008 seconde een fractie sneller dan Valtteri Bottas.

"Niet slecht hè?", zei Verstappen via de boordradio tegen zijn team na zijn snelste rondje. De Nederlander was 0,253 seconde sneller dan wereldkampioen Lewis Hamilton, die de derde tijd neerzette. In de eerste training moest Verstappen de twee Mercedessen nog voor zich dulden.

Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, eindigde in de tweede training als twaalfde op 1,049. Beide Red Bull-coureurs hebben in Frankrijk de beschikking over een nieuwe Honda-motor.

Kerbstones

In beide sessies reed Verstappen iets te veel over de kerbstones langs de baan. De Nederlander ging in beide gevallen meteen terug naar de pitsstraat, om zijn Red Bull-bolide te laten onderzoeken. Bij het voorval tijdens de tweede vrije training leek Verstappen een deel van zijn voorvleugel te hebben verloren.

Fernando Alonso en Esteban Ocon van de Franse renstal Alpine zetten in de tweede training op het circuit nabij Le Castellet respectievelijk de vierde en zesde tijd neer. De coureurs van Ferrari eindigden allebei in de top 10 met de vijfde plek voor Charles Leclerc en de achtste voor Carlos Sainz.

Hamilton

Zaterdag is de kwalificatie voor de race van zondag, die om 15.00 uur begint.

Twee weken geleden koerste Verstappen, de leider in de strijd om het kampioenschap, in Bakoe onbedreigd af op de zege. Vijf rondes voor het einde kreeg hij een klapband. Daardoor belandde de Limburger op hoge snelheid in de muur. Zijn rivaal Hamilton verzuimde echter om te profiteren. De zevenvoudig wereldkampioen verremde zich bij de herstart en verliet Azerbeidzjan net als Verstappen zonder punten. Pérez kwam als eerste over de finish. Verstappen heeft in het WK vier punten voorsprong op Hamilton.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp strandt in eerste ronde masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.

6 uur geleden
Vollering en Van der Poel gekozen tot wielrenners van het jaar

UTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

9 uur geleden
'Bijgelovige' Antonelli wijst startnummer 1 af en behoudt 12

MEXICO-STAD (ANP) - De kersverse wereldkampioen Kimi Antonelli rijdt volgend jaar niet met startnummer 1 in de Formule 1, maar houdt vast aan zijn vertrouwde startnummer 12. Dat maakte de jonge Italiaan duidelijk na het behalen van de titel in de Grote Prijs van Mexico-Stad. "Ik ben bijgelovig en 1 is nooit een gelukkig getal voor mij geweest. Alle keren dat ik het heb gedragen, ging het extreem slecht", aldus de 20-jarige Italiaan, de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.

17 uur geleden
Nummer 17 ADO ontslaat trainer Peter wegens slechte resultaten

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft hoofdtrainer Robin Peter ontslagen. Dat heeft de nummer 17 van de Eredivisie maandag bekendgemaakt. Aanleiding zijn volgens de club "de tegenvallende sportieve resultaten". De 39-jarige Duitser was sinds de zomer van 2025 in dienst bij de club.

21 uur geleden
Verstappen klimt na 'hectische' zege naar tweede plaats in WK

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.

1 dag geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

1 dag geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

1 dag geleden