Verstappen derde achter Mercedessen in eerste training
LE CASTELLET (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Frankrijk de beste tijd neergezet. De Formule 1-coureur uit Limburg klokte 1.32,872 op Circuit Paul Ricard in Zuid-Frankrijk en liet de twee Mercedessen achter zich. Hij was met 0,008 seconde een fractie sneller dan Valtteri Bottas.
"Niet slecht hè?", zei Verstappen via de boordradio tegen zijn team na zijn snelste rondje. De Nederlander was 0,253 seconde sneller dan wereldkampioen Lewis Hamilton, die de derde tijd neerzette. In de eerste training moest Verstappen de twee Mercedessen nog voor zich dulden.
Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, eindigde in de tweede training als twaalfde op 1,049. Beide Red Bull-coureurs hebben in Frankrijk de beschikking over een nieuwe Honda-motor.
Kerbstones
In beide sessies reed Verstappen iets te veel over de kerbstones langs de baan. De Nederlander ging in beide gevallen meteen terug naar de pitsstraat, om zijn Red Bull-bolide te laten onderzoeken. Bij het voorval tijdens de tweede vrije training leek Verstappen een deel van zijn voorvleugel te hebben verloren.
Fernando Alonso en Esteban Ocon van de Franse renstal Alpine zetten in de tweede training op het circuit nabij Le Castellet respectievelijk de vierde en zesde tijd neer. De coureurs van Ferrari eindigden allebei in de top 10 met de vijfde plek voor Charles Leclerc en de achtste voor Carlos Sainz.
Hamilton
Zaterdag is de kwalificatie voor de race van zondag, die om 15.00 uur begint.
Twee weken geleden koerste Verstappen, de leider in de strijd om het kampioenschap, in Bakoe onbedreigd af op de zege. Vijf rondes voor het einde kreeg hij een klapband. Daardoor belandde de Limburger op hoge snelheid in de muur. Zijn rivaal Hamilton verzuimde echter om te profiteren. De zevenvoudig wereldkampioen verremde zich bij de herstart en verliet Azerbeidzjan net als Verstappen zonder punten. Pérez kwam als eerste over de finish. Verstappen heeft in het WK vier punten voorsprong op Hamilton.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de halve finale op het wereldkampioenschap in eigen land bereikt. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelde in het Amstelveense Wagener Stadion in de winnaarspoule met 2-2 gelijk tegen Engeland en is de groepswinnaar met 7 punten.
31 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers zijn probleemloos door de eerste dag van de wereldkampioenschappen in eigen land gekomen. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos kwamen namens Nederland de vrouwen en de mannen in de dubbeltwee in actie in de heats. Beide boten zijn door naar de halve finales.
1 uur geledenFONT-ROMEU (ANP) - De wielrenners in de Vuelta zijn maandag in de slotfase van de derde etappe gestopt vanwege noodweer. In de hagel nam rodetruidrager en wereldkampioen Tadej Pogačar het initiatief door het peloton van de weg te dirigeren.
2 uur geledenGLASGOW (ANP/AFP) - Voormalig wereldkampioen snooker Graeme Dott is door een rechtbank in Glasgow schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel misbruik van kinderen. De 49-jarige Schot zou een meisje en een jongen meerdere malen hebben misbruikt. Het meisje werd misbruikt tussen 1993 en 1996 en de jongen tussen 2006 en 2010.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Argentinië maken door de zege op India in de winnaarspoule met Nederland goede kans om de halve finales van het WK te halen. Argentinië versloeg India in het Wagener Stadion in Amstelveen met 5-3.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De Franse tennisser Arthur Fils heeft in Cincinnati zijn eerste masterstoernooi gewonnen. De nummer 21 van de wereldranglijst versloeg in Ohio de Amerikaan Frances Tiafoe met 6-3 1-6 6-0.
12 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tennisser Robin Haase heeft naast zijn eerste titel in het dubbelspel van een masterstoernooi gegrepen. De 39-jarige Nederlander verloor samen met de Duitser Constantin Frantzen in de finale in Cincinnati van de Brazilianen Orlando Luz en Rafael Matos: 6-4 3-6 10-7.
22 uur geleden