Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen derde achter Mercedessen in eerste training

Verstappen derde achter Mercedessen in eerste training

LE CASTELLET (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Frankrijk de beste tijd neergezet. De Formule 1-coureur uit Limburg klokte 1.32,872 op Circuit Paul Ricard in Zuid-Frankrijk en liet de twee Mercedessen achter zich. Hij was met 0,008 seconde een fractie sneller dan Valtteri Bottas.

"Niet slecht hè?", zei Verstappen via de boordradio tegen zijn team na zijn snelste rondje. De Nederlander was 0,253 seconde sneller dan wereldkampioen Lewis Hamilton, die de derde tijd neerzette. In de eerste training moest Verstappen de twee Mercedessen nog voor zich dulden.

Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, eindigde in de tweede training als twaalfde op 1,049. Beide Red Bull-coureurs hebben in Frankrijk de beschikking over een nieuwe Honda-motor.

Kerbstones

In beide sessies reed Verstappen iets te veel over de kerbstones langs de baan. De Nederlander ging in beide gevallen meteen terug naar de pitsstraat, om zijn Red Bull-bolide te laten onderzoeken. Bij het voorval tijdens de tweede vrije training leek Verstappen een deel van zijn voorvleugel te hebben verloren.

Fernando Alonso en Esteban Ocon van de Franse renstal Alpine zetten in de tweede training op het circuit nabij Le Castellet respectievelijk de vierde en zesde tijd neer. De coureurs van Ferrari eindigden allebei in de top 10 met de vijfde plek voor Charles Leclerc en de achtste voor Carlos Sainz.

Hamilton

Zaterdag is de kwalificatie voor de race van zondag, die om 15.00 uur begint.

Twee weken geleden koerste Verstappen, de leider in de strijd om het kampioenschap, in Bakoe onbedreigd af op de zege. Vijf rondes voor het einde kreeg hij een klapband. Daardoor belandde de Limburger op hoge snelheid in de muur. Zijn rivaal Hamilton verzuimde echter om te profiteren. De zevenvoudig wereldkampioen verremde zich bij de herstart en verliet Azerbeidzjan net als Verstappen zonder punten. Pérez kwam als eerste over de finish. Verstappen heeft in het WK vier punten voorsprong op Hamilton.

Meer uit Sport

Thialf prijst zichzelf aan voor olympisch schaatstoernooi in 2030

ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.

13 uur geleden
Van de Wouw vroeg uitgeschakeld op sprint bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.

13 uur geleden
Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

14 uur geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

16 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

17 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

18 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

1 dag geleden