Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen derde achter Mercedessen in eerste training

Verstappen derde achter Mercedessen in eerste training

LE CASTELLET (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Frankrijk de beste tijd neergezet. De Formule 1-coureur uit Limburg klokte 1.32,872 op Circuit Paul Ricard in Zuid-Frankrijk en liet de twee Mercedessen achter zich. Hij was met 0,008 seconde een fractie sneller dan Valtteri Bottas.

"Niet slecht hè?", zei Verstappen via de boordradio tegen zijn team na zijn snelste rondje. De Nederlander was 0,253 seconde sneller dan wereldkampioen Lewis Hamilton, die de derde tijd neerzette. In de eerste training moest Verstappen de twee Mercedessen nog voor zich dulden.

Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, eindigde in de tweede training als twaalfde op 1,049. Beide Red Bull-coureurs hebben in Frankrijk de beschikking over een nieuwe Honda-motor.

Kerbstones

In beide sessies reed Verstappen iets te veel over de kerbstones langs de baan. De Nederlander ging in beide gevallen meteen terug naar de pitsstraat, om zijn Red Bull-bolide te laten onderzoeken. Bij het voorval tijdens de tweede vrije training leek Verstappen een deel van zijn voorvleugel te hebben verloren.

Fernando Alonso en Esteban Ocon van de Franse renstal Alpine zetten in de tweede training op het circuit nabij Le Castellet respectievelijk de vierde en zesde tijd neer. De coureurs van Ferrari eindigden allebei in de top 10 met de vijfde plek voor Charles Leclerc en de achtste voor Carlos Sainz.

Hamilton

Zaterdag is de kwalificatie voor de race van zondag, die om 15.00 uur begint.

Twee weken geleden koerste Verstappen, de leider in de strijd om het kampioenschap, in Bakoe onbedreigd af op de zege. Vijf rondes voor het einde kreeg hij een klapband. Daardoor belandde de Limburger op hoge snelheid in de muur. Zijn rivaal Hamilton verzuimde echter om te profiteren. De zevenvoudig wereldkampioen verremde zich bij de herstart en verliet Azerbeidzjan net als Verstappen zonder punten. Pérez kwam als eerste over de finish. Verstappen heeft in het WK vier punten voorsprong op Hamilton.

Meer uit Sport

Verstappen zoekt naar betere bandengrip op koude baan Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.

2 uur geleden
Negende tijd voor Verstappen bij tweede training in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.

4 uur geleden
Rechter gaat zich buigen over miljoenenclaim Massa in 'crashgate'

LONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.

14 uur geleden
Polman gaat na afscheid bij Oranje handbal in Amerika promoten

ARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.

16 uur geleden
Handbalsters willen op WK in Nederland vooral voorbij kwartfinale

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.

16 uur geleden
Verhoeven bedankt fans na opgeven wereldtitel kickboksen

LONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.

17 uur geleden
Spaanse tennissers zonder Alcaraz naar halve finales Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).

17 uur geleden