Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen de snelste tijdens Formule 1-testdagen Bahrein

Verstappen de snelste tijdens Formule 1-testdagen Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kan het nieuwe seizoen in de Formule 1 met vertrouwen tegemoet. De auto die Red Bull voor hem heeft gebouwd, lijkt snel en betrouwbaar. De Limburger was zondag de snelste van het hele pak in de laatste testsessie in Bahrein. Hij klokte als enige een rondetijd onder de 1.29 op het circuit van Sakhir. De 1.28,960 was ook de snelste van de hele testdriedaagse op het woestijncircuit. Verstappen voegde in de middagsessie van zondag nog eens 64 ronden toe aan de 139 die hij vrijdag aflegde.

Lewis Hamilton zal met enige vrees de eerste race ingaan, de Grote Prijs van Bahrein op 28 maart. De zevenvoudig wereldkampioen maakte in de Mercedes een minder sterke indruk dan in voorgaande jaren tijdens de testraces. De Brit kwam in de slotsessie tot 54 ronden en noteerde met 1.30,025 de vijfde tijd. Hamilton maakte ook nog een draai om zijn as toen hij de controle over zijn auto even kwijtraakte.

De Japanner Yuki Tsunoda was de beste debutant. Hij reed 91 ronden in de Alpha Tauri en noteerde verrassend de tweede tijd: 1.29,053. Routinier Kimi Räikkönen blonk uit in uithoudingsvermogen. De 41-jarige Fin zat de hele dag achter het stuur van de Alfa Romeo en reed de meeste ronden van iedereen: 166.

Weinig problemen

Carlos Sainz liet zien dat Ferrari ook een snelle auto heeft. De Spanjaard, de opvolger van Sebastian Vettel bij de Italiaanse renstal, zette in de laatste sessie de derde tijd neer: 1.29,611. Ook hij kende weinig problemen en kon stug doorrijden. Vettel daarentegen beleefde niet al te bevredigende testdagen bij zijn nieuwe renstal Aston Martin. De Duitse viervoudig wereldkampioen moest vaker dan hem lief was zijn auto in de garagebox parkeren om technisch euvel te verhelpen.

De drie testdagen in Bahrein waren de enige die de renstallen kregen voor aanvang van het nieuwe raceseizoen. Andere jaren waren er zes dagen om te testen, en wat langer geleden zelfs acht.

Meer uit Sport

Excuses Red Bull aan Tsunoda voor 'pijnlijke fout in afstelling'

LAS VEGAS (ANP) - Het team van Red Bull heeft excuses aangeboden aan coureur Yuki Tsunoda voor het verkeerd klaarmaken van zijn auto voor de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas. "We hebben een grote fout gemaakt met zijn bandenspanning, waardoor hij met een afstelling reed die hem in feite geen enkele kans gaf om competitief te zijn", bekende teambaas Laurent Mekies in een persbericht van Red Bull.

1 uur geleden
Slechtste kwalificatie ooit van Hamilton in Formule 1

LAS VEGAS (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft in de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas een dieptepunt bereikt in zijn Formule 1-carrière. De 40-jarige zevenvoudig wereldkampioen reed het langzaamst van allemaal en eindigde voor het eerst als laatste in de kwalificatie. Hamilton is ook de eerste Ferrari-coureur die sinds Giancarlo Fisichella in Abu Dhabi in 2009 als laatste start op de grid.

1 uur geleden
Verstappen hekelt gladde baan Las Vegas: rijden op ijs niet leuk

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan leven met zijn tweede plaats in de kwalificatierace bij de Grote Prijs van Las Vegas, maar hij was niet blij met de omstandigheden. "Ik vind rijden in de regen best leuk, maar rijden op ijs niet. Het was heel glad en bovendien was er niet genoeg licht", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 na afloop bij Viaplay.

2 uur geleden
Verstappen tweede in natte kwalificatie Las Vegas, Norris op pole

LAS VEGAS (ANP) - Kampioenschapsleider Lando Norris heeft op een natte baan poleposition veroverd in de Grote Prijs van Las Vegas. De Britse coureur van McLaren was in een regenachtige kwalificatie duidelijk de snelste. Max Verstappen was de beste van de rest. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte de tweede tijd. De coureur van Red Bull staat zondag met Norris op de eerste startrij.

3 uur geleden
Schaatser Huizinga in Calgary vijfde op 5000 meter, zege Dawson

CALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.

5 uur geleden
Beune in Calgary ook de beste op tweede 3000 meter in wereldbeker

CALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.

6 uur geleden
Schaatser Stolz blijft De Boo voor en wint 1000 meter in Calgary

CALGARY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de zege op de 1000 meter moeten laten aan zijn concurrent Jordan Stolz. De Amerikaan was in een rechtstreeks duel op de streep met 1.06,00 net sneller dan De Boo, die tweede werd in 1.06,11. Wereldkampioen Joep Wennemars werd derde met een persoonlijk record van 1.06,44.

6 uur geleden