Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen de snelste tijdens Formule 1-testdagen Bahrein

Verstappen de snelste tijdens Formule 1-testdagen Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kan het nieuwe seizoen in de Formule 1 met vertrouwen tegemoet. De auto die Red Bull voor hem heeft gebouwd, lijkt snel en betrouwbaar. De Limburger was zondag de snelste van het hele pak in de laatste testsessie in Bahrein. Hij klokte als enige een rondetijd onder de 1.29 op het circuit van Sakhir. De 1.28,960 was ook de snelste van de hele testdriedaagse op het woestijncircuit. Verstappen voegde in de middagsessie van zondag nog eens 64 ronden toe aan de 139 die hij vrijdag aflegde.

Lewis Hamilton zal met enige vrees de eerste race ingaan, de Grote Prijs van Bahrein op 28 maart. De zevenvoudig wereldkampioen maakte in de Mercedes een minder sterke indruk dan in voorgaande jaren tijdens de testraces. De Brit kwam in de slotsessie tot 54 ronden en noteerde met 1.30,025 de vijfde tijd. Hamilton maakte ook nog een draai om zijn as toen hij de controle over zijn auto even kwijtraakte.

De Japanner Yuki Tsunoda was de beste debutant. Hij reed 91 ronden in de Alpha Tauri en noteerde verrassend de tweede tijd: 1.29,053. Routinier Kimi Räikkönen blonk uit in uithoudingsvermogen. De 41-jarige Fin zat de hele dag achter het stuur van de Alfa Romeo en reed de meeste ronden van iedereen: 166.

Weinig problemen

Carlos Sainz liet zien dat Ferrari ook een snelle auto heeft. De Spanjaard, de opvolger van Sebastian Vettel bij de Italiaanse renstal, zette in de laatste sessie de derde tijd neer: 1.29,611. Ook hij kende weinig problemen en kon stug doorrijden. Vettel daarentegen beleefde niet al te bevredigende testdagen bij zijn nieuwe renstal Aston Martin. De Duitse viervoudig wereldkampioen moest vaker dan hem lief was zijn auto in de garagebox parkeren om technisch euvel te verhelpen.

De drie testdagen in Bahrein waren de enige die de renstallen kregen voor aanvang van het nieuwe raceseizoen. Andere jaren waren er zes dagen om te testen, en wat langer geleden zelfs acht.

Meer uit Sport

Brits Open verhoogt voor het eerst in 13 jaar prijzengeld niet

PORTRUSH (ANP/RTR) - Het Brits Open golf verhoogt voor het eerst in dertien jaar het prijzengeld niet, meldt de organisatie. In de prijzenpot van het prestigieuze majortoernooi zit evenals vorig jaar 17 miljoen dollar, omgerekend 14,5 miljoen euro. De winnaar krijgt 3,1 miljoen dollar (2,7 miljoen euro).

1 uur geleden
Button ziet wel wat in duo Verstappen en Russell bij Mercedes

LONDEN (ANP) - Jenson Button zou graag zien dat Max Verstappen en George Russell volgend jaar een team vormen bij Mercedes. Dat zei de wereldkampioen van 2009 op de Britse Radio X, waarin hij inging op de geruchten dat Verstappen aan een overstap naar Mercedes werkt.

2 uur geleden
Wielrenner Healy kan veroveren gele trui in Tour amper bevatten

PUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Ben Healy kan amper bevatten dat hij na zijn eerdere ritwinst in de zesde etappe van de Tour de France de gele leiderstrui had veroverd na rit 10. "Het is echt ongelooflijk. Hoeveel renners krijgen de kans om geel te dragen? Nu is het allebei gelukt, echt te gek", zei de 24-jarige Ier van EF Education First - EasyPost.

5 uur geleden
Yates wint eerste bergrit in Tour voor Arensman, Healy pakt geel

PUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Simon Yates heeft de tiende etappe van de Tour de France gewonnen. De 32-jarige Brit van Visma - Lease a Bike hield na de eerste echte bergrit over ruim 165 kilometer net de Nederlander Thymen Arensman achter zich op Puy de Sancy. De Ier Ben Healy nam de gele leiderstrui over van Tadej Pogacar.

6 uur geleden
Tourpeloton begonnen aan eerste echte bergrit

ENNEZAT (ANP) - De renners in de Tour de France zijn begonnen aan de tiende etappe, de eerste echte bergrit van de 112e editie. Het peloton trekt op de Franse feestdag quatorze juillet het Centraal Massief in en rijdt over ruim 165 kilometer van Ennezat naar Puy de Sancy. Op de route liggen een beklimming van de derde categorie en zeven van de tweede categorie.

11 uur geleden
Wielrenner Van den Berg stapt af in Tour de France

ENNEZAT (ANP) - Wielrenner Marijn van den Berg gaat maandag in de Tour de France niet van start voor de tiende etappe. De 25-jarige Nederlander heeft te veel last van de gevolgen van een valpartij in de openingsrit.

13 uur geleden
Kickboksers Rigters en Ben Saddik tegenover elkaar op Glory

ROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.

13 uur geleden