Verstappen de snelste tijdens Formule 1-testdagen Bahrein
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kan het nieuwe seizoen in de Formule 1 met vertrouwen tegemoet. De auto die Red Bull voor hem heeft gebouwd, lijkt snel en betrouwbaar. De Limburger was zondag de snelste van het hele pak in de laatste testsessie in Bahrein. Hij klokte als enige een rondetijd onder de 1.29 op het circuit van Sakhir. De 1.28,960 was ook de snelste van de hele testdriedaagse op het woestijncircuit. Verstappen voegde in de middagsessie van zondag nog eens 64 ronden toe aan de 139 die hij vrijdag aflegde.
Lewis Hamilton zal met enige vrees de eerste race ingaan, de Grote Prijs van Bahrein op 28 maart. De zevenvoudig wereldkampioen maakte in de Mercedes een minder sterke indruk dan in voorgaande jaren tijdens de testraces. De Brit kwam in de slotsessie tot 54 ronden en noteerde met 1.30,025 de vijfde tijd. Hamilton maakte ook nog een draai om zijn as toen hij de controle over zijn auto even kwijtraakte.
De Japanner Yuki Tsunoda was de beste debutant. Hij reed 91 ronden in de Alpha Tauri en noteerde verrassend de tweede tijd: 1.29,053. Routinier Kimi Räikkönen blonk uit in uithoudingsvermogen. De 41-jarige Fin zat de hele dag achter het stuur van de Alfa Romeo en reed de meeste ronden van iedereen: 166.
Weinig problemen
Carlos Sainz liet zien dat Ferrari ook een snelle auto heeft. De Spanjaard, de opvolger van Sebastian Vettel bij de Italiaanse renstal, zette in de laatste sessie de derde tijd neer: 1.29,611. Ook hij kende weinig problemen en kon stug doorrijden. Vettel daarentegen beleefde niet al te bevredigende testdagen bij zijn nieuwe renstal Aston Martin. De Duitse viervoudig wereldkampioen moest vaker dan hem lief was zijn auto in de garagebox parkeren om technisch euvel te verhelpen.
De drie testdagen in Bahrein waren de enige die de renstallen kregen voor aanvang van het nieuwe raceseizoen. Andere jaren waren er zes dagen om te testen, en wat langer geleden zelfs acht.
Meer uit Sport
CLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
1 uur geledenCAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
2 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
14 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
17 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
18 uur geleden