Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen de snelste tijdens eerste vrije training Monza

Verstappen de snelste tijdens eerste vrije training Monza

MONZA (ANP) - Max Verstappen is vrijdagmiddag voortvarend van start gegaan in Monza. Tijdens de eerste vrije training van de GP van Italië klokte de Red Bull-coureur met 1.22,657 de beste tijd van het veld. Ferrari-rijder Carlos Sainz was goed voor de tweede tijd, met een achterstand van 0,046 op Verstappen. Sergio Pérez zat daar wat achter en realiseerde de derde tijd.

De coureurs hadden in Italië te maken met droge weersomstandigheden, in tegenstelling tot vorige week in het kletsnatte Zandvoort. Verstappen zelf koos vrijdag voor de harde band om zijn eerste rondjes op het circuit te rijden. Al snel noteerde hij de beste rondetijden. Later op vrijdag staat de tweede vrije training op het programma.

Enkele coureurs hadden problemen tijdens de eerste vrije training. Zo kampte Valtteri Bottas met wat technische problemen in zijn Alfa Romeo. Dat gold ook voor zijn teamgenoot Zhou, die net als Bottas zijn auto de pitstraat in geduwd zag worden. Ferrari liet zich zien op het thuiscircuit van de Italiaanse renstal. Met Sainz op plek twee en Charles Leclerc op vier lijkt het team te kunnen dromen van een podiumplek dit weekend.

Verstappen, die vorige week in Zandvoort won, kan dit weekend een bijzonder record neerzetten. Als hij zondag de Italiaanse GP in Monza wint, dan is hij de eerste Formule 1-coureur ooit die tien races op rij weet te winnen. In dat geval verbreekt hij het record van Sebastian Vettel, die er in 2013 achtereenvolgens negen won.

Meer uit Sport

Zelensky beloont skeletonner voor standvastigheid tegen IOC

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

1 uur geleden
Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

5 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

7 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

8 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

8 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

8 uur geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

8 uur geleden