Verstappen de snelste tijdens eerste vrije training Monza
MONZA (ANP) - Max Verstappen is vrijdagmiddag voortvarend van start gegaan in Monza. Tijdens de eerste vrije training van de GP van Italië klokte de Red Bull-coureur met 1.22,657 de beste tijd van het veld. Ferrari-rijder Carlos Sainz was goed voor de tweede tijd, met een achterstand van 0,046 op Verstappen. Sergio Pérez zat daar wat achter en realiseerde de derde tijd.
De coureurs hadden in Italië te maken met droge weersomstandigheden, in tegenstelling tot vorige week in het kletsnatte Zandvoort. Verstappen zelf koos vrijdag voor de harde band om zijn eerste rondjes op het circuit te rijden. Al snel noteerde hij de beste rondetijden. Later op vrijdag staat de tweede vrije training op het programma.
Enkele coureurs hadden problemen tijdens de eerste vrije training. Zo kampte Valtteri Bottas met wat technische problemen in zijn Alfa Romeo. Dat gold ook voor zijn teamgenoot Zhou, die net als Bottas zijn auto de pitstraat in geduwd zag worden. Ferrari liet zich zien op het thuiscircuit van de Italiaanse renstal. Met Sainz op plek twee en Charles Leclerc op vier lijkt het team te kunnen dromen van een podiumplek dit weekend.
Verstappen, die vorige week in Zandvoort won, kan dit weekend een bijzonder record neerzetten. Als hij zondag de Italiaanse GP in Monza wint, dan is hij de eerste Formule 1-coureur ooit die tien races op rij weet te winnen. In dat geval verbreekt hij het record van Sebastian Vettel, die er in 2013 achtereenvolgens negen won.
Meer uit Sport
CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
16 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
1 dag geleden