Verstappen de snelste tijdens eerste vrije training Monza
MONZA (ANP) - Max Verstappen is vrijdagmiddag voortvarend van start gegaan in Monza. Tijdens de eerste vrije training van de GP van Italië klokte de Red Bull-coureur met 1.22,657 de beste tijd van het veld. Ferrari-rijder Carlos Sainz was goed voor de tweede tijd, met een achterstand van 0,046 op Verstappen. Sergio Pérez zat daar wat achter en realiseerde de derde tijd.
De coureurs hadden in Italië te maken met droge weersomstandigheden, in tegenstelling tot vorige week in het kletsnatte Zandvoort. Verstappen zelf koos vrijdag voor de harde band om zijn eerste rondjes op het circuit te rijden. Al snel noteerde hij de beste rondetijden. Later op vrijdag staat de tweede vrije training op het programma.
Enkele coureurs hadden problemen tijdens de eerste vrije training. Zo kampte Valtteri Bottas met wat technische problemen in zijn Alfa Romeo. Dat gold ook voor zijn teamgenoot Zhou, die net als Bottas zijn auto de pitstraat in geduwd zag worden. Ferrari liet zich zien op het thuiscircuit van de Italiaanse renstal. Met Sainz op plek twee en Charles Leclerc op vier lijkt het team te kunnen dromen van een podiumplek dit weekend.
Verstappen, die vorige week in Zandvoort won, kan dit weekend een bijzonder record neerzetten. Als hij zondag de Italiaanse GP in Monza wint, dan is hij de eerste Formule 1-coureur ooit die tien races op rij weet te winnen. In dat geval verbreekt hij het record van Sebastian Vettel, die er in 2013 achtereenvolgens negen won.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
2 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
4 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
5 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
10 uur geleden