Verstappen de snelste in tweede training Spa-Francorchamps
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van België de beste tijd neergezet. De wereldkampioen in de Formule 1 ging in zijn Red Bull als snelste rond op het circuit van Spa-Francorchamps: 1.45,507. Tijdens de training begon het licht te regenen in de Ardennen, waardoor sommige coureurs van de baan schoten.
Verstappen had in de eerste training de derde tijd geklokt. Hij moest toen de Ferrari's van Carlos Sainz en Charles Leclerc voor zich dulden. De Spanjaard was de snelste in 1.46,538, Verstappen gaf ruim twee tienden van een seconde toe. In de tweede sessie was de Nederlander met afstand de beste. Alleen Leclerc zat binnen een seconde van Verstappen, al gaf de Monegask wel bijna 0,9 toe. De Brit Lando Norris eindigde in de McLaren als derde met meer dan een seconde achterstand.
Verstappen heeft aan kop van het WK-klassement maar liefst 80 punten voorsprong op Leclerc. Ze moeten beiden de race op zondag vanuit de achterhoede starten vanwege gridstraffen; Verstappen vanwege onder meer een nieuwe motor, Leclerc vanwege een nieuwe versnellingsbak. Ze hebben het maximaal toegestane aantal overschreden en dat levert ze gridstraffen op. Dat geldt ook voor Norris, Esteban Ocon, Valtteri Bottas en Mick Schumacher. Na de kwalificatie van zaterdag gaat de startopstelling daarom nog flink veranderen.
"Ik was vandaag blij met de auto", zei Verstappen. "Hij voelde gelijk goed aan. We hebben alleen de balans wat verbeterd." Zowel in de eerste als de tweede training hadden de coureurs last van regen. Vorig jaar kon niet geracet worden in de Ardennen vanwege overvloedige regenval. De coureurs reden op zondag alleen drie rondes achter de safetycar, waarna de wedstrijdleiding besloot om 'halve' punten toe te kennen. Verstappen ging als winnaar van de GP van België de boeken in.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
47 minuten geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de kwartfinale van het ABN AMRO Open uitgeschakeld na een nederlaag in drie sets tegen Alex de Minaur: 3-6 7-6 (4) 7-5. Van de Zandschulp won de eerste set van de Australiër, maar moest toch zijn meerdere erkennen in de nummer 8 van de wereld.
3 uur geleden