Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen de snelste in tweede training Grote Prijs Abu Dhabi

Verstappen de snelste in tweede training Grote Prijs Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen voelt zich duidelijk thuis op het circuit van Yas Marina, waar hij vorig jaar zijn eerste wereldtitel veroverde. De coureur van Red Bull was de snelste in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Abu Dhabi.

De Nederlander klokte 1.25,146 in zijn beste rondje. Hij was ruim 3 tienden sneller dan George Russell, die in zijn Mercedes de tweede tijd noteerde (1.25,487). Charles Leclerc reed in zijn Ferrari de derde tijd (1.25,599) en gaf ruim 4 tienden toe op Verstappen.

Verstappen was de eerste vrije training aan de kant gebleven. Hij stond zijn auto af aan de jonge Nieuw-Zeelander Liam Lawson, die zijn debuut mocht maken voor Red Bull. De Nederlander had in de tweede sessie weinig tijd nodig om zijn draai te vinden; al na een kwartier zag hij zijn naam bovenaan staan met de snelste ronde en dat bleef zo gedurende de rest van de training.

Tevreden

Lewis Hamilton, die de snelste was in de eerste training, kwam tot de vierde tijd in zijn Mercedes (1.25,761).

Verstappen liet na afloop weten tevreden te zijn over de training. "Ik vind dat de auto goed in elkaar zit", aldus de Nederlander. Hij verwacht dat de Red Bull ook tijdens de kwalificatie en de race competitief is. Volgens hem zal de temperatuur in Abu Dhabi tijdens de kwalificatie ongeveer hetzelfde zijn als bij de tweede vrije training. Verder prees Verstappen debutant Lawson. "Hij was kalm en stabiel, dat is precies wat we nodig hebben."

Laatste race

Lawson spreekt van "een heel coole ervaring". Hij was naar eigen zeggen een beetje nerveus voor de trainingssessie. "Maar de wagen is heel goed, dus ik voelde me gelijk comfortabel", aldus de Nieuw-Zeelander. "Vandaag was een geweldige dag en ik ben dankbaar voor de kans die mij is geboden."

De Grote Prijs van Abu Dhabi is de 22e en laatste race van dit jaar in de Formule 1. De wereldkampioen is al meer dan een maand bekend. Verstappen stelde zijn tweede wereldtitel begin oktober in de Grote Prijs van Japan al veilig.

Leclerc en Sergio Pérez van Red Bull strijden nog om de tweede plaats in het kampioenschap. Ze staan allebei op 290 punten. Verstappen heeft beloofd zijn teamgenoot te helpen mocht dat nodig zijn. Vorige week in São Paulo negeerde de Nederlander nog een team-order; hij weigerde in de laatste ronde zijn zesde plaats op te geven ten faveure van Pérez.

Meer uit Sport

Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

8 uur geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

11 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

11 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

12 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

12 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

12 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

13 uur geleden