Verstappen de snelste in laatste training voor GP Monaco
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training voor de Grote Prijs van Monaco de beste tijd neergezet. De Nederlandse Formule 1-coureur klokte 1.11,294. De derde vrije training werd 2 minuten voor het einde beëindigd na een crash van de Duitser Mick Schumacher (Haas).
De training lag eerder ook al een tijdje stil nadat de Canadees Nicholas Latifi (Williams) in de vangrails was beland. Het is de vraag of de monteurs van Williams en Haas de beschadigde bolides op tijd kunnen repareren voor de kwalificatie, die om 15.00 uur begint. Zeker in Monaco is de kwalificatie van groot belang voor de race van zondag. Inhalen in de smalle en bochtige straten van het prinsdom is heel lastig en daarom is een zo goed mogelijke startpositie cruciaal.
Verstappen had donderdag in de eerste twee trainingen respectievelijk de derde en vierde tijd neergezet. De nummer 2 van het WK-klassement hield een slecht gevoel over aan de eerste dag van het GP-weekeinde in zijn woonplaats. "We zijn te langzaam en niet een beetje. We zullen echt wat snelheid moeten vinden", zei Verstappen donderdag.
Zaterdag eindigde hij aan kop van de ranglijst, al was het verschil met Carlos Sainz bijzonder klein. De Spaanse Ferrari-coureur zat 0,047 seconde achter Verstappen. Diens teamgenoot Charles Leclerc eindigde als derde op 0,258. Wereldkampioen Lewis Hamilton, winnaar van drie van de eerste vier grands prix dit jaar, noteerde de zevende tijd op ruim zeven tienden van Verstappen. In het WK-klassement heeft de Brit 14 punten voorsprong op zijn Nederlandse uitdager. Hamilton won in 2019 de laatste editie van de GP van Monaco. Vorig jaar ging de race in het prinsdom niet door vanwege de coronapandemie.
Meer uit Sport
DADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.
2 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.
3 uur geledenEDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
15 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.
1 dag geleden