
Verstappen de snelste in laatste training voor GP Monaco
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training voor de Grote Prijs van Monaco de beste tijd neergezet. De Nederlandse Formule 1-coureur klokte 1.11,294. De derde vrije training werd 2 minuten voor het einde beëindigd na een crash van de Duitser Mick Schumacher (Haas).
De training lag eerder ook al een tijdje stil nadat de Canadees Nicholas Latifi (Williams) in de vangrails was beland. Het is de vraag of de monteurs van Williams en Haas de beschadigde bolides op tijd kunnen repareren voor de kwalificatie, die om 15.00 uur begint. Zeker in Monaco is de kwalificatie van groot belang voor de race van zondag. Inhalen in de smalle en bochtige straten van het prinsdom is heel lastig en daarom is een zo goed mogelijke startpositie cruciaal.
Verstappen had donderdag in de eerste twee trainingen respectievelijk de derde en vierde tijd neergezet. De nummer 2 van het WK-klassement hield een slecht gevoel over aan de eerste dag van het GP-weekeinde in zijn woonplaats. "We zijn te langzaam en niet een beetje. We zullen echt wat snelheid moeten vinden", zei Verstappen donderdag.
Zaterdag eindigde hij aan kop van de ranglijst, al was het verschil met Carlos Sainz bijzonder klein. De Spaanse Ferrari-coureur zat 0,047 seconde achter Verstappen. Diens teamgenoot Charles Leclerc eindigde als derde op 0,258. Wereldkampioen Lewis Hamilton, winnaar van drie van de eerste vier grands prix dit jaar, noteerde de zevende tijd op ruim zeven tienden van Verstappen. In het WK-klassement heeft de Brit 14 punten voorsprong op zijn Nederlandse uitdager. Hamilton won in 2019 de laatste editie van de GP van Monaco. Vorig jaar ging de race in het prinsdom niet door vanwege de coronapandemie.
Meer uit Sport
KORTRIJK (ANP) - Pauline Hondema heeft bij atletiekwedstrijden in het Belgische Kortrijk het Nederlands record verspringen verbeterd. Ze kwam tot een afstand van 6,91 meter en dat was 13 centimeter verder dan de 6,78 van Dafne Schippers uit 2014. De 25-jarige atlete uit Assendelft had voordeel van rugwind, maar die was volgens de regels toelaatbaar. Hondema won ook de wedstrijd met haar recordafstand.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Amanda Anisimova kon haar tranen niet bedwingen in haar speech na de verloren finale (6-0 6-0) tegen Iga Swiatek op Wimbledon. De 23-jarige Amerikaanse maakte excuses voor haar mislukte finale. "Hoewel de tank een beetje leeg was vandaag en ik had gewild dat ik een betere prestatie had neergezet voor jullie, hebben jullie me gesteund", bedankte ze het Londense publiek.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Iga Swiatek droomde nooit eerder van een titel op Wimbledon, omdat die volgens haar zo ver weg was. "Dit voelt een beetje surrealistisch. Ik voel me al een ervaren speelster na het winnen van grand slams, maar ik had deze echt niet verwacht", zei de 24-jarige Poolse na haar zesde grandslamtitel, maar de eerste in Londen.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft voor het eerst in haar carrière Wimbledon op haar naam geschreven. De 24-jarige Poolse tennisster versloeg in een eenzijdige finale de Amerikaanse Amanda Anisimova: 6-0 6-0. Nog nooit eerder in het professionele tijdperk sinds 1968 won een tennisster de finale zonder een game te verliezen.
16 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel speelde een hoofdrol tijdens de meest recente ritten in de Tour de France, maar de Nederlander van Alpecin-Deceuninck was tijdens de achtste etappe weer de ideale gangmaker voor zijn ploeggenoot Kaden Groves. Mede dankzij Van der Poel eindigde de Australiër in Laval op de derde plaats, achter Jonathan Milan en Wout van Aert.
16 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan was trots op zijn zege in de achtste etappe van de Tour de France. De sprinter van Lidl-Trek werd de eerste Italiaan sinds 2019 die een rit wist te winnen in de Franse rittenkoers. "Het betekent veel voor mij en voor mijn land", aldus Milan.
16 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft na een massasprint de achtste etappe in de Tour de France op zijn naam geschreven. Na een saaie rit over 171 kilometer over een grotendeels vlak parcours was de Italiaan van Lidl-Trek de snelste in de straten van Laval.
17 uur geleden