Verstappen de snelste in laatste training voor GP Monaco
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training voor de Grote Prijs van Monaco de beste tijd neergezet. De Nederlandse Formule 1-coureur klokte 1.11,294. De derde vrije training werd 2 minuten voor het einde beëindigd na een crash van de Duitser Mick Schumacher (Haas).
De training lag eerder ook al een tijdje stil nadat de Canadees Nicholas Latifi (Williams) in de vangrails was beland. Het is de vraag of de monteurs van Williams en Haas de beschadigde bolides op tijd kunnen repareren voor de kwalificatie, die om 15.00 uur begint. Zeker in Monaco is de kwalificatie van groot belang voor de race van zondag. Inhalen in de smalle en bochtige straten van het prinsdom is heel lastig en daarom is een zo goed mogelijke startpositie cruciaal.
Verstappen had donderdag in de eerste twee trainingen respectievelijk de derde en vierde tijd neergezet. De nummer 2 van het WK-klassement hield een slecht gevoel over aan de eerste dag van het GP-weekeinde in zijn woonplaats. "We zijn te langzaam en niet een beetje. We zullen echt wat snelheid moeten vinden", zei Verstappen donderdag.
Zaterdag eindigde hij aan kop van de ranglijst, al was het verschil met Carlos Sainz bijzonder klein. De Spaanse Ferrari-coureur zat 0,047 seconde achter Verstappen. Diens teamgenoot Charles Leclerc eindigde als derde op 0,258. Wereldkampioen Lewis Hamilton, winnaar van drie van de eerste vier grands prix dit jaar, noteerde de zevende tijd op ruim zeven tienden van Verstappen. In het WK-klassement heeft de Brit 14 punten voorsprong op zijn Nederlandse uitdager. Hamilton won in 2019 de laatste editie van de GP van Monaco. Vorig jaar ging de race in het prinsdom niet door vanwege de coronapandemie.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
9 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.
3 uur geledenSPIELBERG (ANP/AFP) - Motorcoureur Pedro Acosta heeft bij de Grote Prijs van Oostenrijk zijn eerste zege in de MotoGP geboekt. De 22-jarige Spanjaard van KTM liet op de Red Bull Ring in Spielberg zijn landgenoot Jorge Martín en de Italiaan Marco Bezzecchi achter zich.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse atleet Filmon Tesfu is bij de tweede editie van de wereldkampioenschappen wegatletiek op de dertigste plaats geëindigd op de halve marathon. De Zweed Andreas Almgren veroverde in Kopenhagen de wereldtitel.
7 uur geledenZAANDAM (ANP) - Atlete Asayech Ayichew heeft de veertigste editie van de Dam tot Damloop op haar naam geschreven. De 21-jarige Ethiopische verbeterde met een tijd van 50.05 het record van de Noorse hardlooplegende Ingrid Kristiansen, die in 1987 tot een tijd van 50.31 kwam.
8 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Spaanse motorcoureur Jorge Martín (Aprilia) heeft de leiding in de WK-stand in de MotoGP heroverd op Marc Márquez (Ducati). De Spanjaard won zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Oostenrijk voor zijn landgenoot. De Italiaanse nummer 3 in de WK-stand Marco Bezzecchi (Aprilia) werd ook derde in de sprintrace.
1 dag geleden