Verstappen de snelste in laatste training voor GP Monaco
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training voor de Grote Prijs van Monaco de beste tijd neergezet. De Nederlandse Formule 1-coureur klokte 1.11,294. De derde vrije training werd 2 minuten voor het einde beëindigd na een crash van de Duitser Mick Schumacher (Haas).
De training lag eerder ook al een tijdje stil nadat de Canadees Nicholas Latifi (Williams) in de vangrails was beland. Het is de vraag of de monteurs van Williams en Haas de beschadigde bolides op tijd kunnen repareren voor de kwalificatie, die om 15.00 uur begint. Zeker in Monaco is de kwalificatie van groot belang voor de race van zondag. Inhalen in de smalle en bochtige straten van het prinsdom is heel lastig en daarom is een zo goed mogelijke startpositie cruciaal.
Verstappen had donderdag in de eerste twee trainingen respectievelijk de derde en vierde tijd neergezet. De nummer 2 van het WK-klassement hield een slecht gevoel over aan de eerste dag van het GP-weekeinde in zijn woonplaats. "We zijn te langzaam en niet een beetje. We zullen echt wat snelheid moeten vinden", zei Verstappen donderdag.
Zaterdag eindigde hij aan kop van de ranglijst, al was het verschil met Carlos Sainz bijzonder klein. De Spaanse Ferrari-coureur zat 0,047 seconde achter Verstappen. Diens teamgenoot Charles Leclerc eindigde als derde op 0,258. Wereldkampioen Lewis Hamilton, winnaar van drie van de eerste vier grands prix dit jaar, noteerde de zevende tijd op ruim zeven tienden van Verstappen. In het WK-klassement heeft de Brit 14 punten voorsprong op zijn Nederlandse uitdager. Hamilton won in 2019 de laatste editie van de GP van Monaco. Vorig jaar ging de race in het prinsdom niet door vanwege de coronapandemie.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) is bij haar eerste finale van de Diamond League op de 800 meter tweede geworden. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel noteerde de Nederlandse 1.54,81. Audrey Werro, de Europees kampioene uit Zwitserland, was nipt sneller en won in 1.54,75. Saida Tsehaye uit Ethiopië werd derde: 1.57,57.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nadine Visser (31) is bij de finale van de Diamond League vijfde geworden op de 100 meter horden. De Europees kampioene noteerde 12,54 seconden en zag de Amerikaanse wereldrecordhoudster Masai Russell naar de winst lopen in 12,30 seconden. Devynne Charlton uit de Bahama's werd tweede (12,33), voor de Jamaicaanse Megan Simmonds (12,43).
2 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen start zondag bij de Grote Prijs van Italië vanaf de zesde plek. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull Racing zag de Fransman Pierre Gasly met zijn Alpine in Monza verrassend de poleposition veroveren. De Brit George Russell begint in zijn Mercedes op de tweede plaats.
5 uur geledenLEYBURN (ANP/BELGA) - Wielrenner Cees Bol heeft de vierde en voorlaatste etappe in de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van het team Decathlon CMA CGM was in aankomstplaats Leyburn de snelste in een oplopende sprint.
7 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste training van de Grote Prijs van Italië de derde tijd gereden. De Red Bull-coureur was op het circuit van Monza 0,350 seconde langzamer dan Mercedes-coureur George Russell.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft bekendgemaakt dat zijn seizoen afgelopen is. De Sloveense wereldkampioen kwam vorige week zaterdag hard ten val in de Vuelta en brak daarbij onder meer een sleutelbeen en een nekwervel.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Victor Campenaerts heeft zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd tot eind 2028. De 34-jarige Belgische wielrenner rijdt sinds 2025 voor het team.
13 uur geleden