Verstappen de snelste in eerste vrije training GP Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is het Formule 1-weekend in Oostenrijk begonnen met de beste tijd in de eerste vrije training. De wereldkampioen reed op de thuisbaan van zijn team Red Bull in Spielberg zijn snelste rondje in 1.06,302, zo'n 0,2 seconde sneller dan Ferrari-rivaal Charles Leclerc en ongeveer 0,4 seconde sneller dan George Russell van Mercedes. Sergio Pérez, teamgenoot van Verstappen, reed de vierde tijd.
De training werd twee keer onderbroken door een rode vlag. De eerste keer was na zo'n 20 minuten vanwege rook onder de auto van Lando Norris van McLaren. Na ongeveer 40 minuten lag er een voorwerp op de baan, waarna ook de rode vlag werd uitgehangen. De coureurs konden al snel zonder verdere beperkingen verder.
Verstappen kwam al in de eerste minuten bovenaan de tussenstand met rondetijden, maar zag later Leclerc een snellere tijd noteren. Dat zette Verstappen snel recht.
Sprintrace
De Grote Prijs van Oostenrijk is de tweede grand prix van dit jaar met een sprintrace. Daarin zijn 8 punten te verdienen voor de winnaar. Daarvoor wordt later op vrijdag de kwalificatie gereden, zaterdag is de sprintrace zelf. Zondag is de race.
Verstappen leidt het kampioenschap met 34 punten voorsprong op zijn teamgenoot Pérez en 43 op Leclerc.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
8 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
9 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
13 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
13 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
15 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
15 uur geleden