Verstappen de snelste in eerste vrije training GP Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is het Formule 1-weekend in Oostenrijk begonnen met de beste tijd in de eerste vrije training. De wereldkampioen reed op de thuisbaan van zijn team Red Bull in Spielberg zijn snelste rondje in 1.06,302, zo'n 0,2 seconde sneller dan Ferrari-rivaal Charles Leclerc en ongeveer 0,4 seconde sneller dan George Russell van Mercedes. Sergio Pérez, teamgenoot van Verstappen, reed de vierde tijd.
De training werd twee keer onderbroken door een rode vlag. De eerste keer was na zo'n 20 minuten vanwege rook onder de auto van Lando Norris van McLaren. Na ongeveer 40 minuten lag er een voorwerp op de baan, waarna ook de rode vlag werd uitgehangen. De coureurs konden al snel zonder verdere beperkingen verder.
Verstappen kwam al in de eerste minuten bovenaan de tussenstand met rondetijden, maar zag later Leclerc een snellere tijd noteren. Dat zette Verstappen snel recht.
Sprintrace
De Grote Prijs van Oostenrijk is de tweede grand prix van dit jaar met een sprintrace. Daarin zijn 8 punten te verdienen voor de winnaar. Daarvoor wordt later op vrijdag de kwalificatie gereden, zaterdag is de sprintrace zelf. Zondag is de race.
Verstappen leidt het kampioenschap met 34 punten voorsprong op zijn teamgenoot Pérez en 43 op Leclerc.
Meer uit Sport
MALEMORT (ANP/AFP/DPA) - Tourbaas Christian Prudhomme zegt dat de ingekorte negende etappe sportief gezien een "uitdagende en veeleisende" blijft. De rit van Malemort naar Ussel behoudt namelijk de vier gecategoriseerde beklimmingen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Linda Nosková is blij dat ze haar eerste grandslamfinale tegen haar landgenote Karolína Muchová mocht spelen. Dat zei de 21-jarige Wimbledon-winnares na de finale tegen het publiek in het centre court. "Ik denk dat we vandaag geschiedenis hebben geschreven", zei Nosková. Het was de eerste volledig Tsjechische finale in de geschiedenis van het tennistoernooi.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Linda Nosková heeft op Wimbledon haar eerste grandslamtitel in het enkelspel veroverd. De 21-jarige Tsjechische tennisster won de finale op het gras van Londen in drie sets van haar landgenote Karolína Muchová: 6-2 5-7 6-3.
17 uur geledenUSSEL (ANP) - De negende etappe van de Tour de France, die zondag wordt verreden, is met 30 kilometer ingekort vanwege de extreme hitte. Dat meldt de Tourorganisator ASO zaterdag.
18 uur geledenBERGERAC (ANP) - Tim Merlier dacht tijdens de laatste kilometer dat hij geen kans meer maakte op de ritzege in de achtste etappe van de Tour de France. Dat zei de Belg van Soudal Quick-Step in het flashinterview na de finish. Merlier sprintte in de laatste 500 meter van de tiende positie naar zijn tweede ritzege deze Tour, zijn vijfde in totaal.
19 uur geledenBERGERAC (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de achtste etappe van de Tour de France gewonnen. De Belg van Soudal Quick-Step won de massasprint in de etappe van Périgueux naar Bergerac over 180 kilometer. Biniam Girmay uit Eritrea werd tweede, voor de Nederlander Olav Kooij.
19 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez heeft de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Duitsland. De zevenvoudig wereldkampioen in de koningsklasse reed op zijn Ducati van start tot finish aan de leiding op de Sachsenring.
21 uur geleden