Verstappen de snelste in eerste vrije training GP Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is het Formule 1-weekend in Oostenrijk begonnen met de beste tijd in de eerste vrije training. De wereldkampioen reed op de thuisbaan van zijn team Red Bull in Spielberg zijn snelste rondje in 1.06,302, zo'n 0,2 seconde sneller dan Ferrari-rivaal Charles Leclerc en ongeveer 0,4 seconde sneller dan George Russell van Mercedes. Sergio Pérez, teamgenoot van Verstappen, reed de vierde tijd.
De training werd twee keer onderbroken door een rode vlag. De eerste keer was na zo'n 20 minuten vanwege rook onder de auto van Lando Norris van McLaren. Na ongeveer 40 minuten lag er een voorwerp op de baan, waarna ook de rode vlag werd uitgehangen. De coureurs konden al snel zonder verdere beperkingen verder.
Verstappen kwam al in de eerste minuten bovenaan de tussenstand met rondetijden, maar zag later Leclerc een snellere tijd noteren. Dat zette Verstappen snel recht.
Sprintrace
De Grote Prijs van Oostenrijk is de tweede grand prix van dit jaar met een sprintrace. Daarin zijn 8 punten te verdienen voor de winnaar. Daarvoor wordt later op vrijdag de kwalificatie gereden, zaterdag is de sprintrace zelf. Zondag is de race.
Verstappen leidt het kampioenschap met 34 punten voorsprong op zijn teamgenoot Pérez en 43 op Leclerc.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
6 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
34 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
45 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting ontbreekt woensdagavond in de finale van de olympische aflossing in het Nederlandse shorttrackteam. Bondscoach Niels Kerstholt geeft, net als zaterdag tijdens de halve eindstrijd, de voorkeur aan Zoë Florence Deltrap als vierde rijdster. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer en Selma Poutsma maken het Oranjeteam compleet.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.
3 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.
3 uur geleden