Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen de snelste in eerste training op stratencircuit Bakoe

Verstappen de snelste in eerste training op stratencircuit Bakoe

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de beste tijd neergezet. De Limburger klokte 1.43,184 in zijn Red Bull op het stratencircuit van Bakoe. De Monegask Charles Leclerc was 43 duizendsten langzamer en noteerde in zijn Ferrari de tweede tijd. De Spanjaard Carlos Sainz, ook van Ferrari, gaf drie tienden toe op Verstappen en reed de derde tijd.

Verstappen won twee weken geleden de Grote Prijs van Monaco en nam met die zege voor het eerst in zijn carrière de leiding in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij heeft 4 punten meer dan zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton. De Brit had in de eerste training in Bakoe nog niet de juiste snelheid. Hij zette de zevende tijd neer in zijn Mercedes en was een dikke zeven tienden langzamer dan zijn rivaal Verstappen.

Valtteri Bottas, in 2019 de laatste winnaar van de Formule 1-race in Azerbeidzjan, reed de tiende tijd. De Finse coureur van Mercedes had problemen om vanuit Finland naar Bakoe te reizen, maar was toch op tijd om in zijn bolide te kruipen voor de eerste training.

Verstappen sprak voor Bakoe de verwachting uit dat hij niet zo zal domineren als in Monaco en rekent er ook op dat Mercedes, dat tegenviel in het prinsdom, sterk zal terugkeren. De 23-jarige Nederlander eindigde nog nooit op het podium in Azerbeidzjan. Hij heeft er twee uitvalbeurten meegemaakt; in 2018 had hij een dure botsing met zijn toenmalige teamgenoot Daniel Ricciardo. "Het is niet een van mijn favoriete circuits, eerlijk gezegd", zei hij.

Meer uit Sport

MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

17 minuten geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

15 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

17 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

22 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

23 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

1 dag geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden