Verstappen de snelste in eerste training op stratencircuit Bakoe
BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de beste tijd neergezet. De Limburger klokte 1.43,184 in zijn Red Bull op het stratencircuit van Bakoe. De Monegask Charles Leclerc was 43 duizendsten langzamer en noteerde in zijn Ferrari de tweede tijd. De Spanjaard Carlos Sainz, ook van Ferrari, gaf drie tienden toe op Verstappen en reed de derde tijd.
Verstappen won twee weken geleden de Grote Prijs van Monaco en nam met die zege voor het eerst in zijn carrière de leiding in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij heeft 4 punten meer dan zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton. De Brit had in de eerste training in Bakoe nog niet de juiste snelheid. Hij zette de zevende tijd neer in zijn Mercedes en was een dikke zeven tienden langzamer dan zijn rivaal Verstappen.
Valtteri Bottas, in 2019 de laatste winnaar van de Formule 1-race in Azerbeidzjan, reed de tiende tijd. De Finse coureur van Mercedes had problemen om vanuit Finland naar Bakoe te reizen, maar was toch op tijd om in zijn bolide te kruipen voor de eerste training.
Verstappen sprak voor Bakoe de verwachting uit dat hij niet zo zal domineren als in Monaco en rekent er ook op dat Mercedes, dat tegenviel in het prinsdom, sterk zal terugkeren. De 23-jarige Nederlander eindigde nog nooit op het podium in Azerbeidzjan. Hij heeft er twee uitvalbeurten meegemaakt; in 2018 had hij een dure botsing met zijn toenmalige teamgenoot Daniel Ricciardo. "Het is niet een van mijn favoriete circuits, eerlijk gezegd", zei hij.
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
5 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
14 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
14 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
15 uur geleden