Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen de snelste in eerste training op stratencircuit Bakoe

Verstappen de snelste in eerste training op stratencircuit Bakoe

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de beste tijd neergezet. De Limburger klokte 1.43,184 in zijn Red Bull op het stratencircuit van Bakoe. De Monegask Charles Leclerc was 43 duizendsten langzamer en noteerde in zijn Ferrari de tweede tijd. De Spanjaard Carlos Sainz, ook van Ferrari, gaf drie tienden toe op Verstappen en reed de derde tijd.

Verstappen won twee weken geleden de Grote Prijs van Monaco en nam met die zege voor het eerst in zijn carrière de leiding in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij heeft 4 punten meer dan zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton. De Brit had in de eerste training in Bakoe nog niet de juiste snelheid. Hij zette de zevende tijd neer in zijn Mercedes en was een dikke zeven tienden langzamer dan zijn rivaal Verstappen.

Valtteri Bottas, in 2019 de laatste winnaar van de Formule 1-race in Azerbeidzjan, reed de tiende tijd. De Finse coureur van Mercedes had problemen om vanuit Finland naar Bakoe te reizen, maar was toch op tijd om in zijn bolide te kruipen voor de eerste training.

Verstappen sprak voor Bakoe de verwachting uit dat hij niet zo zal domineren als in Monaco en rekent er ook op dat Mercedes, dat tegenviel in het prinsdom, sterk zal terugkeren. De 23-jarige Nederlander eindigde nog nooit op het podium in Azerbeidzjan. Hij heeft er twee uitvalbeurten meegemaakt; in 2018 had hij een dure botsing met zijn toenmalige teamgenoot Daniel Ricciardo. "Het is niet een van mijn favoriete circuits, eerlijk gezegd", zei hij.

Meer uit Sport

Keetels zonder ChatGPT op jacht naar titel in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.

56 minuten geleden
Frans talent Seixas boekt derde ritzege in Ronde van Baskenland

EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.

2 uur geleden
Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

5 uur geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

7 uur geleden
Volleybalster Plak stelt zich niet beschikbaar voor Oranje

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.

8 uur geleden
Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

13 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

22 uur geleden