Verstappen de snelste in eerste training Grote Prijs van Qatar
DOHA (ANP) - Max Verstappen is voortvarend begonnen aan de Grote Prijs van Qatar. De leider in het kampioenschap van de Formule 1 was veruit de snelste in de eerste vrije training. Hij klokte 1.23,723 op het ruim 5 kilometer lange circuit van Losail. Het is de eerste keer dat de koningsklasse van de autosport het golfstaatje aandoet.
De Fransman Pierre Gasly klokte in zijn AlphaTauri de tweede tijd. Hij gaf 0,437 seconde toe op Verstappen. De Fin Valtteri Bottas reed in zijn Mercedes de derde tijd, op 0,471 seconde van de Limburger, die drie races voor het einde 14 punten voorsprong heeft op de Brit Lewis Hamilton. De regerend wereldkampioen noteerde in zijn Mercedes de vierde tijd. Hij was 0,786 seconde langzamer dan Verstappen. Later vrijdag is nog een tweede vrije training.
Het circuit van Losail ligt midden in de woestijn. De wind had ook het nodige zand op de baan geblazen, maar de coureurs leken daar niet veel last van te hebben. De Duitser Mick Schumacher vloog tegen het einde van de sessie uit de bocht en kwam met zijn Haas-bolide in de grindbak.
Verstappen hangt mogelijk nog een straf boven het hoofd. Concurrent Mercedes vindt dat de Nederlander in de vorige race, de Grote Prijs van Brazilië, over de schreef ging en Hamilton te veel hinderde bij een inhaalactie. De stewards besloten Verstappen tijdens de race niet te straffen, maar Mercedes heeft een verzoek ingediend om het incident nogmaals te beoordelen op basis van andere videobeelden. De stewards bepalen vrijdag of ze het verzoek van Mercedes inwilligen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
4 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
10 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
11 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 dag geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geleden