Verstappen de snelste in derde vrije training voor GP Australië
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1. De wereldkampioen van Red Bull klokte 1.17,565 op het circuit van Albert Park in Melbourne. Hij was 0,162 seconde sneller dan de Spanjaard Fernando Alonso van Aston Martin.
De Fransman Esteban Ocon noteerde de derde tijd in zijn Alpine. Hij gaf 0,373 seconde toe op Verstappen. Nyck de Vries kwam moeilijk op gang in zijn AlphaTauri. De Fries reed slechts de negentiende tijd.
Verstappen gebruikte de derde training vooral om zijn tempo voor de race op zondag te bepalen. Hij reed lang door op de medium banden en wisselde pas in de slotfase naar de softs. Op die zachte band had hij één rondje nodig om iedereen af te troeven.
Slippertjes
De derde sessie verliep tamelijk dramatisch voor zijn teamgenoot Sergio Pérez. De Mexicaan, winnaar van de vorige grand prix in Saudi-Arabië, had grote moeite met de grip op zijn banden en vloog keer op keer van de baan af. Hij moest het uiteindelijk doen met de zesde tijd.
Er waren meer coureurs die op het gladde asfalt in Melbourne slippertjes maakten, maar het leidde slechts één keer tot een rode vlag en een korte onderbreking. Dat was nadat De Vries door een foute manoeuvre brokstukken van zijn auto achterliet op de baan.
Derde race
De coureurs rijden later zaterdag de kwalificatie voor de race op zondag.
De Grote Prijs van Australië is de derde race van het seizoen. Tweevoudig wereldkampioen Verstappen heeft na de eerste twee races de leiding in het kampioenschap met 1 punt voorsprong op teamgenoot Pérez. De Nederlander won de openingsrace in Bahrein en eindigde in Saudi-Arabië als tweede achter Pérez. Vorig jaar viel Verstappen in Melbourne uit met technische problemen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
10 minuten geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
11 minuten geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
3 uur geleden