Verstappen de snelste in derde vrije training voor GP Australië
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1. De wereldkampioen van Red Bull klokte 1.17,565 op het circuit van Albert Park in Melbourne. Hij was 0,162 seconde sneller dan de Spanjaard Fernando Alonso van Aston Martin.
De Fransman Esteban Ocon noteerde de derde tijd in zijn Alpine. Hij gaf 0,373 seconde toe op Verstappen. Nyck de Vries kwam moeilijk op gang in zijn AlphaTauri. De Fries reed slechts de negentiende tijd.
Verstappen gebruikte de derde training vooral om zijn tempo voor de race op zondag te bepalen. Hij reed lang door op de medium banden en wisselde pas in de slotfase naar de softs. Op die zachte band had hij één rondje nodig om iedereen af te troeven.
Slippertjes
De derde sessie verliep tamelijk dramatisch voor zijn teamgenoot Sergio Pérez. De Mexicaan, winnaar van de vorige grand prix in Saudi-Arabië, had grote moeite met de grip op zijn banden en vloog keer op keer van de baan af. Hij moest het uiteindelijk doen met de zesde tijd.
Er waren meer coureurs die op het gladde asfalt in Melbourne slippertjes maakten, maar het leidde slechts één keer tot een rode vlag en een korte onderbreking. Dat was nadat De Vries door een foute manoeuvre brokstukken van zijn auto achterliet op de baan.
Derde race
De coureurs rijden later zaterdag de kwalificatie voor de race op zondag.
De Grote Prijs van Australië is de derde race van het seizoen. Tweevoudig wereldkampioen Verstappen heeft na de eerste twee races de leiding in het kampioenschap met 1 punt voorsprong op teamgenoot Pérez. De Nederlander won de openingsrace in Bahrein en eindigde in Saudi-Arabië als tweede achter Pérez. Vorig jaar viel Verstappen in Melbourne uit met technische problemen.
Meer uit Sport
LEICESTER (ANP) - Dartster Beau Greaves heeft als eerste vrouw ooit voor een negendarter getekend tijdens een toernooi van de PDC ProTour. De 22-jarige Britse presteerde dit tijdens een wedstrijd in Leicester tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.
13 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft woensdag de nummer 10 van de wereldranglijst, Alexander Boeblik, verslagen en staat daardoor in de kwartfinales van het tennistoernooi in Dubai. De 29-jarige Nederlander had aan twee sets genoeg om de 28-jarige Kazach uit te schakelen: 6-3 7-6 (4). Griekspoor treft nu Jakub Mensik, de Tsjech die de Australiër Alexei Popyrin versloeg: 6-3 6-2. Mensik schakelde vorige week Jannik Sinner uit op het toernooi van Doha.
14 uur geledenWENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
21 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
1 dag geleden