Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen de snelste in derde vrije training voor GP Australië

Verstappen de snelste in derde vrije training voor GP Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1. De wereldkampioen van Red Bull klokte 1.17,565 op het circuit van Albert Park in Melbourne. Hij was 0,162 seconde sneller dan de Spanjaard Fernando Alonso van Aston Martin.

De Fransman Esteban Ocon noteerde de derde tijd in zijn Alpine. Hij gaf 0,373 seconde toe op Verstappen. Nyck de Vries kwam moeilijk op gang in zijn AlphaTauri. De Fries reed slechts de negentiende tijd.

Verstappen gebruikte de derde training vooral om zijn tempo voor de race op zondag te bepalen. Hij reed lang door op de medium banden en wisselde pas in de slotfase naar de softs. Op die zachte band had hij één rondje nodig om iedereen af te troeven.

Slippertjes

De derde sessie verliep tamelijk dramatisch voor zijn teamgenoot Sergio Pérez. De Mexicaan, winnaar van de vorige grand prix in Saudi-Arabië, had grote moeite met de grip op zijn banden en vloog keer op keer van de baan af. Hij moest het uiteindelijk doen met de zesde tijd.

Er waren meer coureurs die op het gladde asfalt in Melbourne slippertjes maakten, maar het leidde slechts één keer tot een rode vlag en een korte onderbreking. Dat was nadat De Vries door een foute manoeuvre brokstukken van zijn auto achterliet op de baan.

Derde race

De coureurs rijden later zaterdag de kwalificatie voor de race op zondag.

De Grote Prijs van Australië is de derde race van het seizoen. Tweevoudig wereldkampioen Verstappen heeft na de eerste twee races de leiding in het kampioenschap met 1 punt voorsprong op teamgenoot Pérez. De Nederlander won de openingsrace in Bahrein en eindigde in Saudi-Arabië als tweede achter Pérez. Vorig jaar viel Verstappen in Melbourne uit met technische problemen.

Meer uit Sport

Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

1 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

2 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

4 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

5 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

5 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

6 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

9 uur geleden