Verstappen daagt Hamilton al uit: hij is God niet
LONDEN (ANP/RTR) - Max Verstappen wil komend seizoen vanaf de eerste race zesvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton onder druk zetten. "Ik denk dat het mogelijk is. Aan het eind van vorig seizoen waren we bijzonder competitief en Lewis is God niet. Hij kan kwetsbaar zijn als hij voortdurend wordt uitgedaagd", vertelde de Limburger aan verslaggevers bij een media-event van zijn team Red Bull.
"In de Formule 1 ben je natuurlijk afhankelijk van de auto en Lewis is een geweldige coureur, maar bij Red Bull zijn we zeer gemotiveerd en overtuigd dat we het Mercedes heel lastig gaan maken", aldus Verstappen. Hij tekende onlangs bij tot en met 2023 bij Red Bull en bereidt zich met een nieuwe Engelse trainer en fysio voor op het nieuwe seizoen, dat officieus op 19 februari begint met de eerste wintertest in Barcelona.
Verstappen (22) kende vorig jaar zijn beste seizoen in de koningsklasse. De Nederlander boekte meer overwinningen en meer punten dan ooit en eindigde voor het eerst als derde in het wereldkampioenschap. De volgende stap is de wereldtitel. Als hem dat dit jaar lukt, is hij de jongste wereldkampioen in de Formule 1 aller tijden.
Wereldtitels
Hamilton (35) wil in 2020 op gelijke hoogte komen met Michael Schumacher, de Duitse racelegende die als enige zeven wereldtitels heeft veroverd. Hamilton wil ook een aanval doen op het recordaantal van 91 grandprixzeges van Schumacher. De Brit staat op 84 overwinningen.
Teambaas Christian Horner van Red Bull gelooft meer dan ooit in de kansen van Verstappen, vooral ook dankzij de betrouwbare en sterke motor die Honda levert aan het team. "Honda heeft goed werk geleverd; hun motor heeft voor meer vermogen en betere prestaties gezorgd. Het voelt alsof we nu wel heel dicht in de buurt van Mercedes zijn."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."
2 minuten geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
15 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geleden