Verstappen daagt Hamilton al uit: hij is God niet
LONDEN (ANP/RTR) - Max Verstappen wil komend seizoen vanaf de eerste race zesvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton onder druk zetten. "Ik denk dat het mogelijk is. Aan het eind van vorig seizoen waren we bijzonder competitief en Lewis is God niet. Hij kan kwetsbaar zijn als hij voortdurend wordt uitgedaagd", vertelde de Limburger aan verslaggevers bij een media-event van zijn team Red Bull.
"In de Formule 1 ben je natuurlijk afhankelijk van de auto en Lewis is een geweldige coureur, maar bij Red Bull zijn we zeer gemotiveerd en overtuigd dat we het Mercedes heel lastig gaan maken", aldus Verstappen. Hij tekende onlangs bij tot en met 2023 bij Red Bull en bereidt zich met een nieuwe Engelse trainer en fysio voor op het nieuwe seizoen, dat officieus op 19 februari begint met de eerste wintertest in Barcelona.
Verstappen (22) kende vorig jaar zijn beste seizoen in de koningsklasse. De Nederlander boekte meer overwinningen en meer punten dan ooit en eindigde voor het eerst als derde in het wereldkampioenschap. De volgende stap is de wereldtitel. Als hem dat dit jaar lukt, is hij de jongste wereldkampioen in de Formule 1 aller tijden.
Wereldtitels
Hamilton (35) wil in 2020 op gelijke hoogte komen met Michael Schumacher, de Duitse racelegende die als enige zeven wereldtitels heeft veroverd. Hamilton wil ook een aanval doen op het recordaantal van 91 grandprixzeges van Schumacher. De Brit staat op 84 overwinningen.
Teambaas Christian Horner van Red Bull gelooft meer dan ooit in de kansen van Verstappen, vooral ook dankzij de betrouwbare en sterke motor die Honda levert aan het team. "Honda heeft goed werk geleverd; hun motor heeft voor meer vermogen en betere prestaties gezorgd. Het voelt alsof we nu wel heel dicht in de buurt van Mercedes zijn."
Meer uit Sport
KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
12 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
15 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
17 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
18 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
19 uur geleden