Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen breekt record van Schumacher: 897 dagen aan leiding WK

Verstappen breekt record van Schumacher: 897 dagen aan leiding WK

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw record aan zijn palmares toegevoegd. Hij is 897 dagen achter elkaar koploper in het wereldkampioenschap Formule 1. Michael Schumacher lag van september 2000 tot maart 2003 896 dagen aan de leiding in het WK voor coureurs.

Verstappen leidt het WK sinds de Grote Prijs van Spanje in 2022. Hij nam de eerste positie toen over van Charles Leclerc van Ferrari. Verstappen pakte dat jaar zijn tweede wereldtitel en vorig jaar volgde het derde wereldkampioenschap.

In het huidige seizoen heeft Verstappen een voorsprong van 62 punten op Lando Norris. Dat betekent dat de Limburger bij de volgende race in Las Vegas, over bijna drie weken, wereldkampioen kan worden. Maar hoe de race ook verloopt, Verstappen blijft dan koploper in het WK. Norris kan hem op zijn vroegst bij de slotrace in Abu Dhabi op 8 december inhalen in de titelstrijd.

Andere records

Als Verstappen de wereldtitel pakt, heeft de Formule 1 op zijn vroegst bij de openingsrace van volgend seizoen in Australië een andere koploper in het WK. Dan is Verstappen als eerste coureur ooit door de grens van duizend dagen als koploper gegaan.

Verstappen begon als zeventiende aan de race van zondag. Hij heeft nu vanaf tien verschillende plekken op de startopstelling een race gewonnen: 1, 2, 3, 4, 6, 7, 9, 10, 14 en 17. Fernando Alonso had het record met zeges vanaf negen verschillende startplekken.

Max Verstappen vestigde eerder al tientallen andere records. Zo is hij de jongste racewinnaar ooit, heeft hij de meeste overwinningen in een seizoen behaald en de meeste zeges op rij. Ook werd hij met de grootste voorsprong ooit wereldkampioen.

Meer uit Sport

Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

23 minuten geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 uur geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 uur geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 uur geleden
Formule 1-baas begrijpt kritiek Verstappen: luisteren naar hem

LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.

6 uur geleden
Amerikaanse oud-wielrenner Phinney keert terug als baanwielrenner

LOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.

7 uur geleden
Verhoeven geeft geen krimp oog in oog met bokskampioen Usyk

LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.

23 uur geleden