Verstappen breekt record van Schumacher: 897 dagen aan leiding WK
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw record aan zijn palmares toegevoegd. Hij is 897 dagen achter elkaar koploper in het wereldkampioenschap Formule 1. Michael Schumacher lag van september 2000 tot maart 2003 896 dagen aan de leiding in het WK voor coureurs.
Verstappen leidt het WK sinds de Grote Prijs van Spanje in 2022. Hij nam de eerste positie toen over van Charles Leclerc van Ferrari. Verstappen pakte dat jaar zijn tweede wereldtitel en vorig jaar volgde het derde wereldkampioenschap.
In het huidige seizoen heeft Verstappen een voorsprong van 62 punten op Lando Norris. Dat betekent dat de Limburger bij de volgende race in Las Vegas, over bijna drie weken, wereldkampioen kan worden. Maar hoe de race ook verloopt, Verstappen blijft dan koploper in het WK. Norris kan hem op zijn vroegst bij de slotrace in Abu Dhabi op 8 december inhalen in de titelstrijd.
Andere records
Als Verstappen de wereldtitel pakt, heeft de Formule 1 op zijn vroegst bij de openingsrace van volgend seizoen in Australië een andere koploper in het WK. Dan is Verstappen als eerste coureur ooit door de grens van duizend dagen als koploper gegaan.
Verstappen begon als zeventiende aan de race van zondag. Hij heeft nu vanaf tien verschillende plekken op de startopstelling een race gewonnen: 1, 2, 3, 4, 6, 7, 9, 10, 14 en 17. Fernando Alonso had het record met zeges vanaf negen verschillende startplekken.
Max Verstappen vestigde eerder al tientallen andere records. Zo is hij de jongste racewinnaar ooit, heeft hij de meeste overwinningen in een seizoen behaald en de meeste zeges op rij. Ook werd hij met de grootste voorsprong ooit wereldkampioen.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
45 minuten geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
20 uur geleden