Verstappen breekt record van Schumacher: 897 dagen aan leiding WK
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw record aan zijn palmares toegevoegd. Hij is 897 dagen achter elkaar koploper in het wereldkampioenschap Formule 1. Michael Schumacher lag van september 2000 tot maart 2003 896 dagen aan de leiding in het WK voor coureurs.
Verstappen leidt het WK sinds de Grote Prijs van Spanje in 2022. Hij nam de eerste positie toen over van Charles Leclerc van Ferrari. Verstappen pakte dat jaar zijn tweede wereldtitel en vorig jaar volgde het derde wereldkampioenschap.
In het huidige seizoen heeft Verstappen een voorsprong van 62 punten op Lando Norris. Dat betekent dat de Limburger bij de volgende race in Las Vegas, over bijna drie weken, wereldkampioen kan worden. Maar hoe de race ook verloopt, Verstappen blijft dan koploper in het WK. Norris kan hem op zijn vroegst bij de slotrace in Abu Dhabi op 8 december inhalen in de titelstrijd.
Andere records
Als Verstappen de wereldtitel pakt, heeft de Formule 1 op zijn vroegst bij de openingsrace van volgend seizoen in Australië een andere koploper in het WK. Dan is Verstappen als eerste coureur ooit door de grens van duizend dagen als koploper gegaan.
Verstappen begon als zeventiende aan de race van zondag. Hij heeft nu vanaf tien verschillende plekken op de startopstelling een race gewonnen: 1, 2, 3, 4, 6, 7, 9, 10, 14 en 17. Fernando Alonso had het record met zeges vanaf negen verschillende startplekken.
Max Verstappen vestigde eerder al tientallen andere records. Zo is hij de jongste racewinnaar ooit, heeft hij de meeste overwinningen in een seizoen behaald en de meeste zeges op rij. Ook werd hij met de grootste voorsprong ooit wereldkampioen.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
9 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
15 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
16 uur geleden