Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen breekt record van Schumacher: 897 dagen aan leiding WK

Verstappen breekt record van Schumacher: 897 dagen aan leiding WK

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw record aan zijn palmares toegevoegd. Hij is 897 dagen achter elkaar koploper in het wereldkampioenschap Formule 1. Michael Schumacher lag van september 2000 tot maart 2003 896 dagen aan de leiding in het WK voor coureurs.

Verstappen leidt het WK sinds de Grote Prijs van Spanje in 2022. Hij nam de eerste positie toen over van Charles Leclerc van Ferrari. Verstappen pakte dat jaar zijn tweede wereldtitel en vorig jaar volgde het derde wereldkampioenschap.

In het huidige seizoen heeft Verstappen een voorsprong van 62 punten op Lando Norris. Dat betekent dat de Limburger bij de volgende race in Las Vegas, over bijna drie weken, wereldkampioen kan worden. Maar hoe de race ook verloopt, Verstappen blijft dan koploper in het WK. Norris kan hem op zijn vroegst bij de slotrace in Abu Dhabi op 8 december inhalen in de titelstrijd.

Andere records

Als Verstappen de wereldtitel pakt, heeft de Formule 1 op zijn vroegst bij de openingsrace van volgend seizoen in Australië een andere koploper in het WK. Dan is Verstappen als eerste coureur ooit door de grens van duizend dagen als koploper gegaan.

Verstappen begon als zeventiende aan de race van zondag. Hij heeft nu vanaf tien verschillende plekken op de startopstelling een race gewonnen: 1, 2, 3, 4, 6, 7, 9, 10, 14 en 17. Fernando Alonso had het record met zeges vanaf negen verschillende startplekken.

Max Verstappen vestigde eerder al tientallen andere records. Zo is hij de jongste racewinnaar ooit, heeft hij de meeste overwinningen in een seizoen behaald en de meeste zeges op rij. Ook werd hij met de grootste voorsprong ooit wereldkampioen.

Meer uit Sport

Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

1 uur geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

16 uur geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

1 dag geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

1 dag geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

1 dag geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

2 dagen geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

2 dagen geleden