
Verstappen breekt in Mexico record met zestiende seizoenszege
MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen heeft zijn zestiende zege van het seizoen geboekt in de Formule 1 en daarmee zijn eigen record van vijftien gewonnen races uit 2022 verbeterd. De drievoudig wereldkampioen won in zijn Red Bull met overmacht de Grote Prijs van Mexico. Hij had aan de finish een voorsprong van 14 seconden op Lewis Hamilton van Mercedes. Charles Leclerc reed in zijn Ferrari naar de derde plaats.
De race verliep dramatisch voor Verstappens teamgenoot Sergio Pérez. De Mexicaan had een flitsende start in zijn thuisrace vanaf de vijfde plek en waagde bij het ingaan van de eerste bocht zelfs een poging om naar de leiding te rijden, maar hij botste met de Ferrari van Leclerc en schoot de baan af. Zijn race was ten einde, tot grote teleurstelling van de tienduizenden fanatieke fans.
Het was de vijfde keer dat Verstappen de race in Mexico-Stad won en al zijn 51e zege in de Formule 1. De Limburger is nu in aantal overwinningen op gelijke hoogte gekomen met de Fransman Alain Prost en deelt nu de vierde plaats op de eeuwige ranglijst.
Start
Verstappen deed bij de start wat hij vooraf voor ogen had. De wereldkampioen wist zich vanaf de derde plek op het lange rechte stuk naar de eerste bocht in de slipstream tussen de Ferrari's van Leclerc en Sainz naar de koppositie te manoeuvreren. Hij nam meteen afstand.
De wedstrijd in de ijle lucht van het op 2200 meter hoogte gelegen Autódromo Hermanos Rodriguez leek zich te ontvouwen in een lange solo vooraan voor de Nederlander, maar een crash halverwege de race van Kevin Magnussen leidde een vervelende onderbreking in. De Deen reed zijn Haas-auto op hoge snelheid in de vangrails. Het wrak vatte vlam nadat Magnussen er op eigen kracht was uitgeklommen. De wedstrijdleiding vond de brandende auto onveilig en legde de race stil.
Herstart
Een staande herstart volgde na de pauze, maar nu met Verstappen vanaf 'poleposition'. Het werd een start uit het boekje. De Nederlander liet niemand profiteren van zijn slipstream, dook als eerste de bocht in en was meteen weg. Achter hem duelleerden de coureurs van Ferrari en Mercedes met elkaar om de overige podiumplaatsen.
Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de beste van de rest; hij ging na veertig ronden Leclerc voorbij en koerste vervolgens vrij eenvoudig naar de tweede plaats. De zevenvoudig wereldkampioen werd vorige week in de GP van de Verenigde Staten ook tweede, maar zijn Mercedes kwam na de race niet door de keuring, met een diskwalificatie als gevolg.
Over een week is de Grote Prijs van Brazilië.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
5 uur geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
20 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
22 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
23 uur geleden