Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen boekt honderdste zege voor Red Bull met koude banden

Verstappen boekt honderdste zege voor Red Bull met koude banden

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is vooral blij dat hij de honderdste zege voor het team van Red Bull behaalde in de Formule 1. "Het is ongelooflijk, ik had zelf nooit verwacht dat dit soort aantallen mogelijk waren toen ik begon", zei de Nederlander na zijn overwinning in de Grote Prijs van Canada. Het was zijn 41e zege en daarmee evenaarde hij het aantal overwinningen van de Braziliaanse legende Ayrton Senna.

"Het was niet eens een hele makkelijke race", vond Verstappen, die leidde van start tot finish en zijn voorsprong in het kampioenschap verder uitbouwde. Hij heeft al 69 punten voorsprong op zijn eerste belager, zijn teamgenoot Sergio Pérez. "Het was wat kouder dan verwacht. Ik had problemen om de banden goed op temperatuur te houden. Het was moeilijk om goed grip te houden, de rondetijden gingen daardoor ook op en neer. Vooral op de harde banden had ik weinig grip."

Toen Michael Schumacher in 2000 zijn 41e zege boekte en de vraag kreeg of het hem veel deed dat hij op gelijke hoogte was gekomen met Senna, brak hij in tranen uit. Hij werd overmand door emoties door de gedachte aan Senna, die in 1994 verongelukte door een crash tijdens de Grote Prijs van San Marino op het circuit van Imola.

Verstappen is heel wat nuchterder. Records zeggen hem weinig en hij vindt vergelijkingen met de helden van weleer mank gaan. De coureurs rijden tegenwoordig veel meer races en de ene coureur zit eerder in een winnende auto dan de ander, gaf hij in aanloop naar de race in Canada aan. Bij Viaplay herhaalde hij na de race dat hij niet bezig is met records. "Ik wil gewoon winnen en ervan genieten dat het nu zo goed gaat", zei hij. "In dit type weer zou ik liever wat agressiever rijden, maar dat kon ik niet. Toch win ik met bijna 10 seconden verschil, dus dan doe je het toch wel goed."

Meer uit Sport

De Jong 'heel blij en opgelucht' na vijfsetter op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.

3 uur geleden
Fransman Rinderknech verrast Zverev in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.

4 uur geleden
Tennisster Rus strandt in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.

5 uur geleden
Debutant De Jong na vijfsetter naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.

6 uur geleden
Van de Zandschulp blij met 'solide wedstrijd' na zege Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

6 uur geleden
Van de Zandschulp via Arnaldi naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

9 uur geleden
Eenkhoorn mee met kopman Evenepoel in Tourploeg Soudal Quick-Step

LILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.

9 uur geleden