
Verstappen blijft zich afkeren van hitserie 'Drive to Survive'
DJEDDA (ANP) - Max Verstappen is niet over te halen alsnog actief mee te werken aan de populaire Netflix-serie 'Drive to Survive'. Hij reageerde bij de Grote Prijs van Saudi-Arabië in Djedda op uitspraken van directeur Stefano Domenicali van de Formule 1, die van alle coureurs een "constructieve medewerking" verlangt.
"Ik heb geen belangstelling. Het is gewoon niet mijn ding", zei Verstappen in Djedda tegen de verzamelde pers. De wereldkampioen is niet te spreken over de manier waarop de coureurs in de serie worden weggezet. "Ze kiezen momenten uit en bewerken het op een manier die mij niet zint. Zo lieten ze lijken alsof Lando Norris een klootzak is, terwijl hij juist een hele fijne vent is."
Verstappen wil best in gesprek met Domenicali, maar zijn mening staat vast. "Als je door de serie voor het eerst kennismaakt met de Formule 1 en nog niemand kent van de coureurs, dan krijg je meteen een verkeerd beeld van iemand. Bij mij is dat in het begin van de serie ook zo gegaan en daarmee hebben ze het verpest. Dat repareer je niet meer, zo ben ik", aldus de coureur van Red Bull.
Hij zag aanvankelijk best wel de voordelen van de serie, die een hit is en veel jonge kijkers heeft getrokken. Volgens directeur Domenicali heeft Netflix met 'Drive to Survive' de populariteit van de Formule 1 enorm vergroot. "Ik heb mijn mening bijgesteld en wil er nu niet meer actief aan meewerken", zei Verstappen. "Ze kunnen beter aan het einde van een seizoen een soort review maken. Dat zou ik wel leuk vinden om naar te kijken."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Ozzie Albies gaat bij de World Baseball Classic (WBC) voor het Nederlands Koninkrijksteam spelen. Dat heeft bondscoach Andruw Jones (48) in Amsterdam aan het ANP verteld. De 28-jarige Albies is al jaren vaste kracht op het tweede honk van de Atlanta Braves. De op Curaçao geboren tophonkballer kwam niet eerder uit voor het Koninkrijksteam.
6 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn het WK in Singapore begonnen met een ruime zege op Argentinië. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis boekte in de eerste groepswedstrijd een 25-6-overwinning. De periodestanden waren: 6-1 6-2 7-2 6-1.
3 uur geledenWIMBLEDON (ANP) - Tennisser Sem Verbeek slaagde er na zijn gewonnen finale in het gemengd dubbelspel op Wimbledon in het publiek in het Centre Court te laten zingen voor zijn jarige vader Frank. Die zat op de tribune en was getuige geweest van de prestatie van zijn zoon. Verbeek won met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde in twee sets van het Brits/Braziliaanse koppel Joe Salisbury/Luisa Stefani (7-6 (3) 7-6 (3). Hij is na Betty Stöve de tweede Nederlandse winnaar van het gemengd dubbel in het Londense grandslamtoernooi.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Sem Verbeek heeft op Wimbledon de titel in het gemengd dubbelspel gewonnen. De 31-jarige Amsterdammer vierde het grootste succes in zijn tenniscarrière met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde. Het koppel versloeg op het centre court het Brits/Braziliaanse duo Joe Salisbury/Luisa Stefani in twee sets: 7-6 (3) 7-6 (3).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol kan vrijdag voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden winnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene loopt in Monaco, een van de weinige atletiekbanen waar ze nog nooit won. "Ik denk vooraf nooit aan winnen, dat helpt mij nooit zo", zei de Amersfoortse in de persconferentie vooraf.
16 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.
17 uur geleden