Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen blijft snellere Norris voor met 'agressieve strategie'

Verstappen blijft snellere Norris voor met 'agressieve strategie'

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen gaf na zijn zege in de Grote Prijs van Spanje toe dat hij hard had moeten werken voor de winst. "Lando Norris was heel, heel snel. Een agressieve strategie was nodig om mijn leidende positie te verdedigen en gelukkig pakte die goed uit", zei de drievoudig wereldkampioen in de Formule 1 in het flashinterview op de baan.

"Ik heb gewonnen, maar ik was niet de snelste. McLaren was sneller en beter op de banden. Zij maken nu nog kleine fouten en wij doen dat als team niet, maar dit kunnen we de rest van het seizoen niet volhouden. Dat baart zorgen, wij zullen onze Red Bull echt beter moeten maken", lichtte de Nederlander toe bij Viaplay.

De Limburger wist de van poleposition gestarte Norris (McLaren) in te halen bij de start, maar kwam bij het uitkomen van de eerste bochtenserie achter de flitsend vertrokken George Russell van Mercedes terecht. "Het was van groot belang om Russell zo snel mogelijk weer in te halen, zodat ik in de beginfase wat aan een voorsprong kon bouwen. Tegen het einde van de race was het vooral banden managen. Als ik ook maar even aanzette, werden ze te heet. Ik had in de slotfase duidelijk niet de snelheid van Norris. Dat ik Russell na twee ronden weer wist in te halen, was absoluut de sleutel voor deze overwinning."

Slechte start

Norris keek behoorlijk sip na afloop. "Het is niet dat ik had kunnen winnen, ik had moeten winnen", zei de Brit. "Ik had een slechte start en dat was het enige negatieve punt, want de auto voelde geweldig en we waren de snelste. Die slechte start verpestte alles."

Verstappen kwam twee seconden eerder over de finish dan Norris. De coureur van Red Bull leidt na zijn zevende zege van het seizoen met 219 punten en heeft 69 punten voorsprong op Norris, die met 150 punten naar de tweede plaats is gestegen. Charles Leclerc, die als vijfde eindigde in zijn Ferrari, zakte naar de derde plaats en heeft 148 punten, 71 punten minder dan Verstappen.

Meer uit Sport

Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

13 uur geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

17 uur geleden
Duitse tennistopper Zverev naar derde ronde van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.

18 uur geleden
Deen Lund Andresen sprint naar zege in eerste rit Tour Down Under

TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.

21 uur geleden
Alcaraz en Sabalenka zonder setverlies verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.

21 uur geleden
Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

1 dag geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

1 dag geleden