Verstappen blijft ook zonder de snelste auto Red Bull trouw
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen blijft Red Bull trouw, ook al heeft het Formule 1-team van de drievoudig wereldkampioen op dit moment niet meer de snelste auto. De Nederlander was daar duidelijk over in de persconferentie voorafgaande aan het raceweekeinde op de Red Bull Ring in Oostenrijk.
"Het werkt niet zo in de Formule 1 dat je opeens kunt zeggen: tot ziens en dit was het", antwoordde hij op de vraag of hij Red Bull zou verlaten als hij niet meer in de snelste auto rijdt. "Ik heb een contract voor de lange termijn en ik voel me thuis bij dit team. We zijn al hard aan het werk voor de auto van volgend jaar en werken aan verbeteringen, dus dat moet genoeg zeggen over waar ik volgend jaar rijd."
Verstappen is de afgelopen tijd veelvuldig genoemd als opvolger van Lewis Hamilton, die aan het einde van dit jaar Mercedes verruilt voor Ferrari. Teambaas Toto Wolff heeft herhaaldelijk gezegd dat de Nederlander welkom is en Mercedes-topman Ola Källenius liet afgelopen weekend in Spanje weten dat het team graag van de diensten van Verstappen gebruik zou maken. "Hem staat het zilver van ons ook goed" zei hij op Sky TV.
Snellere McLaren
Verstappen won weliswaar afgelopen zondag de Grote Prijs van Spanje, maar hij zat niet in de snelste auto. Lando Norris had een slechte start en raakte daardoor in de beginfase achterop, maar de Brit ging naarmate de race vorderde steeds harder rijden in zijn McLaren en was zeker in de slotfase veel sneller dan de 26-jarige Nederlander. "We zijn niet meer de snelsten op de baan. McLaren is op alle gebieden heel solide, op elk circuit. In Barcelona was ook te zien dat ze goed zijn in het managen van de banden" zei Verstappen. "We moeten iets doen en werken ook zo hard als we kunnen om te verbeteren."
Volgens teambaas Christian Horner van Red Bull won in Spanje misschien niet de snelste, maar wel de beste coureur. "Max neemt vrijwel feilloos de juiste beslissingen op het juiste moment. Hij is zo vastberaden", prees hij de man die dit seizoen zeven van de tiend grands prix won en het kampioenschap leidt met 69 punten voorsprong op Norris.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
20 uur geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
20 uur geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
21 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
21 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
22 uur geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
1 dag geleden