Verstappen blijft koel na 'onvoorstelbaar' weekend in België
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen had niet verwacht dat de Grote Prijs van België zo goed zou uitpakken voor hem. De wereldkampioen in de Formule 1 moest vanwege een gridstraf vanaf de veertiende plek starten, maar was oppermachtig op Spa-Francorchamps en pakte de volle buit: winst van de GP én een extra WK-punt voor de snelste raceronde. Hij heeft in het WK-klassement nu al bijna 100 punten voorsprong op zijn concurrenten.
"Het hele weekeinde was geweldig. Dit had ik vooraf niet kunnen bedenken", zei Verstappen. "Alles klopte gewoon. De eerste ronde was behoorlijk hectisch, ik probeerde toen vooral uit de problemen te blijven." De Nederlander rukte na de start wel direct op naar plaats acht. Nadat de safetycar even op de baan was geweest, nadat Nicholas Latifi en Valtteri Bottas waren gespind, reed Verstappen in hoog tempo verder naar voren.
"Ik kon ze één voor één inhalen. We waren hier ongelooflijk snel, dat zag je zaterdag in de kwalificatie al. Het ging in de race ook heel goed met de banden", zei Verstappen, die in hoog tempo op weg lijkt naar zijn tweede wereldtitel in de Formule 1.
Een week voor de Dutch GP op Zandvoort bleef de Red Bull-coureur zelf koel. "We gaan vandaag genieten van deze overwinning. Ik kijk uit naar Zandvoort, hopelijk kunnen we daar ook goede punten scoren. Al kan ik niet beloven dat we dan net zo goed presteren als hier in België", zei Verstappen bij Viaplay.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP/RTR) - De voorbereidingen van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina hebben meer gekost dan aanvankelijk begroot. Dat zei directeur Andrea Varnier van het organisatiecomité op een zitting van het Internationaal Olympisch Comité in Milaan.
13 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Bauke Mollema stopt aan het einde van het seizoen. De 39-jarige wielrenner heeft dat via Instagram bekendgemaakt. "De tijd vliegt wanneer je plezier hebt", stelt Mollema. "Nu is het tijd om aan mijn laatste seizoen als profrenner te beginnen. Nog één jaar, one last dance. Tot ziens op de weg!"
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Keniaanse marathonloper Eliud Kipchoge is een van de fakkeldragers bij de openingsceremonie van de Winterspelen in Milaan en Cortina op vrijdag. Hij is aangewezen door het Internationaal Olympisch Comité. De 41-jarige Kipchoge deed mee aan vijf Zomerspelen en won twee keer olympisch goud op de marathon. Hij was lang houder van het wereldrecord en liep in 2019 als eerste mens de 42,195 kilometer onder de twee uur.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité moet zijn politieke neutraliteit behouden. "Laten we ons richten op onze kernmissie. We zijn een sportorganisatie", zei IOC-voorzitter Kirsty Coventry bij de opening van de 145e sessie van het IOC in Milaan. Komende vrijdag beginnen de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft drie snelle Ethiopiërs vastgelegd voor de komende editie op zondag 12 april. Zij moeten volgens de organisatie in staat zijn de Belgische tweevoudig winnaar Bashir Abdi uit te dagen. "Een parcoursrecord is mogelijk", zegt racedirecteur Marc Corstjens in een persbericht. Het parcoursrecord van 2.03.36 staat op naam van Abdi, die al eerder is aangekondigd als deelnemer.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
20 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
20 uur geleden