Verstappen blijft koel na 'onvoorstelbaar' weekend in België
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen had niet verwacht dat de Grote Prijs van België zo goed zou uitpakken voor hem. De wereldkampioen in de Formule 1 moest vanwege een gridstraf vanaf de veertiende plek starten, maar was oppermachtig op Spa-Francorchamps en pakte de volle buit: winst van de GP én een extra WK-punt voor de snelste raceronde. Hij heeft in het WK-klassement nu al bijna 100 punten voorsprong op zijn concurrenten.
"Het hele weekeinde was geweldig. Dit had ik vooraf niet kunnen bedenken", zei Verstappen. "Alles klopte gewoon. De eerste ronde was behoorlijk hectisch, ik probeerde toen vooral uit de problemen te blijven." De Nederlander rukte na de start wel direct op naar plaats acht. Nadat de safetycar even op de baan was geweest, nadat Nicholas Latifi en Valtteri Bottas waren gespind, reed Verstappen in hoog tempo verder naar voren.
"Ik kon ze één voor één inhalen. We waren hier ongelooflijk snel, dat zag je zaterdag in de kwalificatie al. Het ging in de race ook heel goed met de banden", zei Verstappen, die in hoog tempo op weg lijkt naar zijn tweede wereldtitel in de Formule 1.
Een week voor de Dutch GP op Zandvoort bleef de Red Bull-coureur zelf koel. "We gaan vandaag genieten van deze overwinning. Ik kijk uit naar Zandvoort, hopelijk kunnen we daar ook goede punten scoren. Al kan ik niet beloven dat we dan net zo goed presteren als hier in België", zei Verstappen bij Viaplay.
Meer uit Sport
TESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft zijn achtste gouden medaille op de Winterspelen gewonnen en evenaart daarmee de meest succesvolle winterolympiërs ooit. Hij heeft nu evenveel goud als zijn landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Dæhlie (langlaufen). Wel hebben die drie meer zilveren medailles.
32 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj heeft een positief gevoel over de uitkomst van een hoorzitting over zijn olympische deelname bij het internationale sporttribunaal CAS. Het IOC diskwalificeerde Jeraskevitsj donderdag vanwege de helm die hij droeg met daarop in de oorlog met Rusland omgekomen Oekraïense sporters.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Arianna Fontana heeft donderdag met haar zilveren medaille op de 500 meter Ireen Wüst geëvenaard op de lijst van winterolympiërs met de meeste medailles. Achter Xandra Velzeboer haalde de Italiaanse haar dertiende medaille op haar zesde Winterspelen. Wel won Wüst vaker goud.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft na zes dagen twee medailles minder dan bij de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Shorttrackers Xandra Velzeboer en Jens van 't Wout zorgden donderdag met hun zeges op respectievelijk de 500 en 1000 meter ervoor dat TeamNL een flinke inhaalslag maakte.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer straalde na haar gouden medaille op de 500 meter bij de Spelen in Milaan. De olympisch kampioene had na afloop van haar race ook oog voor haar jongere zus Michelle, die genoegen moest nemen met de derde plaats in de B-finale. "Zonder haar had ik dit niet gekund. Deze medaille is ook van haar."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
14 uur geleden