Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen blijft Hamilton voor in Texas en verstevigt leiding WK

Verstappen blijft Hamilton voor in Texas en verstevigt leiding WK

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de Grote Prijs van de Verenigde Staten gewonnen en daarmee zijn leidende positie in het WK-klassement verstevigd. De Nederlandse Formule 1-coureur wist zijn rivaal Lewis Hamilton in een spannend gevecht op het Circuit of The Americas in Austin (Texas) achter zich te houden. Verstappen, die voor het eerst zegevierde op Amerikaanse bodem, staat nu 12 punten voor op de Mercedes-coureur.

Hamilton eindigde vlak achter Verstappen als tweede en pakte een extra WK-punt omdat hij de snelste raceronde neerzette. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, kwam op gepaste afstand van de twee titelrivalen als derde over de finish. Het seizoen telt nog vijf grands prix. Over twee weken gaat de titelstrijd verder in de Grote Prijs van Mexico.

Verstappen vertrok van poleposition, maar werd bij de start gepasseerd door Hamilton. De Brit kwam goed weg, zat in de eerste bocht aan de binnenkant en wist zo de leiding te nemen. Verstappen kon het tempo van de Mercedes-coureur volgen, maar een aanval doen zat er niet in. De Nederlander besloot daarom al na tien rondes als eerste naar binnen te gaan voor nieuwe banden. De zogeheten 'undercut' van Red Bull bleek een geslaagde tactische keuze, want toen Hamilton drie rondes later naar binnen ging, nam Verstappen de leiding over. De WK-leider lag op dat moment ineens 5,5 seconden voor op zijn grote rivaal.

Achtste overwinning

Hamilton kwam ronde voor ronde dichterbij en dus besloot Verstappen na 30 van de 56 rondes opnieuw als eerste de pits in te duiken voor nieuwe banden. Hij viel even terug naar de derde plaats, achter Hamilton en zijn teamgenoot Sergio Pérez, die de tweede plek al snel overgaf aan Verstappen. Hamilton maakte na 37 rondes zijn tweede pitsstop en zo kwam Verstappen opnieuw aan de leiding, nu met bijna 9 seconden voorsprong.

De zevenvoudig wereldkampioen bleek op zijn derde set banden opnieuw sneller dan de Nederlander en verkleinde in gestaag tempo zijn achterstand. Vijf rondes voor het einde sloot hij weer aan bij Verstappen. Het duurde tot de voorlaatste ronde voor Hamilton voor het eerst binnen de zogeheten DRS-zone kwam, wat betekende dat hij op bepaalde plekken op het circuit extra snelheid kon genereren. Het lukte de Brit echter niet om een ultieme aanval te plaatsen. Verstappen zorgde er in de laatste ronde voor dat Hamilton op afstand bleef en behaalde zo zijn achtste overwinning van het jaar.

Meer uit Sport

Tourbaas: om hitte ingekorte etappe blijft sportieve uitdaging

MALEMORT (ANP/AFP/DPA) - Tourbaas Christian Prudhomme zegt dat de ingekorte negende etappe sportief gezien een "uitdagende en veeleisende" blijft. De rit van Malemort naar Ussel behoudt namelijk de vier gecategoriseerde beklimmingen.

2 uur geleden
Nosková trots na winst in volledig Tsjechische Wimbledon-finale

LONDEN (ANP) - Linda Nosková is blij dat ze haar eerste grandslamfinale tegen haar landgenote Karolína Muchová mocht spelen. Dat zei de 21-jarige Wimbledon-winnares na de finale tegen het publiek in het centre court. "Ik denk dat we vandaag geschiedenis hebben geschreven", zei Nosková. Het was de eerste volledig Tsjechische finale in de geschiedenis van het tennistoernooi.

16 uur geleden
Nosková wint volledig Tsjechische finale Wimbledon van Muchová

LONDEN (ANP) - Linda Nosková heeft op Wimbledon haar eerste grandslamtitel in het enkelspel veroverd. De 21-jarige Tsjechische tennisster won de finale op het gras van Londen in drie sets van haar landgenote Karolína Muchová: 6-2 5-7 6-3.

17 uur geleden
Negende etappe Tour de France ingekort vanwege hitte

USSEL (ANP) - De negende etappe van de Tour de France, die zondag wordt verreden, is met 30 kilometer ingekort vanwege de extreme hitte. Dat meldt de Tourorganisator ASO zaterdag.

18 uur geleden
Merlier dacht in slotkilometer kansloos te zijn voor ritzege Tour

BERGERAC (ANP) - Tim Merlier dacht tijdens de laatste kilometer dat hij geen kans meer maakte op de ritzege in de achtste etappe van de Tour de France. Dat zei de Belg van Soudal Quick-Step in het flashinterview na de finish. Merlier sprintte in de laatste 500 meter van de tiende positie naar zijn tweede ritzege deze Tour, zijn vijfde in totaal.

19 uur geleden
Merlier sprint naar tweede ritzege Tour de France in Bergerac

BERGERAC (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de achtste etappe van de Tour de France gewonnen. De Belg van Soudal Quick-Step won de massasprint in de etappe van Périgueux naar Bergerac over 180 kilometer. Biniam Girmay uit Eritrea werd tweede, voor de Nederlander Olav Kooij.

19 uur geleden
Marc Márquez wint sprintrace MotoGP op Sachsenring

SACHSENRING (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez heeft de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Duitsland. De zevenvoudig wereldkampioen in de koningsklasse reed op zijn Ducati van start tot finish aan de leiding op de Sachsenring.

21 uur geleden