Verstappen blijft Hamilton voor in Texas en verstevigt leiding WK
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de Grote Prijs van de Verenigde Staten gewonnen en daarmee zijn leidende positie in het WK-klassement verstevigd. De Nederlandse Formule 1-coureur wist zijn rivaal Lewis Hamilton in een spannend gevecht op het Circuit of The Americas in Austin (Texas) achter zich te houden. Verstappen, die voor het eerst zegevierde op Amerikaanse bodem, staat nu 12 punten voor op de Mercedes-coureur.
Hamilton eindigde vlak achter Verstappen als tweede en pakte een extra WK-punt omdat hij de snelste raceronde neerzette. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, kwam op gepaste afstand van de twee titelrivalen als derde over de finish. Het seizoen telt nog vijf grands prix. Over twee weken gaat de titelstrijd verder in de Grote Prijs van Mexico.
Verstappen vertrok van poleposition, maar werd bij de start gepasseerd door Hamilton. De Brit kwam goed weg, zat in de eerste bocht aan de binnenkant en wist zo de leiding te nemen. Verstappen kon het tempo van de Mercedes-coureur volgen, maar een aanval doen zat er niet in. De Nederlander besloot daarom al na tien rondes als eerste naar binnen te gaan voor nieuwe banden. De zogeheten 'undercut' van Red Bull bleek een geslaagde tactische keuze, want toen Hamilton drie rondes later naar binnen ging, nam Verstappen de leiding over. De WK-leider lag op dat moment ineens 5,5 seconden voor op zijn grote rivaal.
Achtste overwinning
Hamilton kwam ronde voor ronde dichterbij en dus besloot Verstappen na 30 van de 56 rondes opnieuw als eerste de pits in te duiken voor nieuwe banden. Hij viel even terug naar de derde plaats, achter Hamilton en zijn teamgenoot Sergio Pérez, die de tweede plek al snel overgaf aan Verstappen. Hamilton maakte na 37 rondes zijn tweede pitsstop en zo kwam Verstappen opnieuw aan de leiding, nu met bijna 9 seconden voorsprong.
De zevenvoudig wereldkampioen bleek op zijn derde set banden opnieuw sneller dan de Nederlander en verkleinde in gestaag tempo zijn achterstand. Vijf rondes voor het einde sloot hij weer aan bij Verstappen. Het duurde tot de voorlaatste ronde voor Hamilton voor het eerst binnen de zogeheten DRS-zone kwam, wat betekende dat hij op bepaalde plekken op het circuit extra snelheid kon genereren. Het lukte de Brit echter niet om een ultieme aanval te plaatsen. Verstappen zorgde er in de laatste ronde voor dat Hamilton op afstand bleef en behaalde zo zijn achtste overwinning van het jaar.
Meer uit Sport
DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
50 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
56 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
1 dag geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
1 dag geleden