Verstappen blij met punten in auto met 'gescheurde onderkant'
SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen was uiteindelijk nog blij met de 6 punten die de zevende plaats in de Britse grand prix hem opleverde. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 kon weinig uitrichten op het circuit van Silverstone, omdat hij het grootste deel van de race met een kapotte onderkant van zijn Red Bull reed en daardoor geen topsnelheid kon maken.
"Toen ik uitstapte keek ik onder de vloer en alles lag eraf. De linker zijkant was helemaal kapot gescheurd", vertelde de Nederlander bij Viaplay. "Het kwam door een stuk carbon dat ineens in bocht vijf lag. Op het moment dat ik het zag kon ik niet meer links of rechts en dus probeerde ik het zo recht mogelijk te raken, maar helaas scheurde de onderkant helemaal open. In deze auto's is de vloer ontzettend belangrijk voor de neerwaarts druk. Met zo'n scheur heb je geen balans meer en verlies je heel veel tijd."
De Nederlander was de race goed begonnen. Hij wist bijna Carlos Sainz in te halen voor het ingaan van de eerste bocht, maar de Spanjaard drukte hem aan de binnenkant weg en gaf geen ruimte. "Verder was de snelheid gewoon goed. Ik kon steeds dichterbij komen en toen hij een foutje maakte, kwam ik op kop. Tot ineens dat stuk carbon daar lag. Ik leverde denk ik 1,5 tot 2 seconden per ronde in en dat bleef zo tot het einde van de race. Met die kapotte onderkant is het niet fijn in de bochten naar rechts en daar zijn er nogal wat van op Silverstone. Ik heb gelukkig toch nog een paar punten kunnen pakken."
Voorsprong
Verstappen zag zijn voorsprong in het kampioenschap op rivaal Charles Leclerc van Ferrari teruglopen van 49 tot 43 punten. Sergio Pérez, zijn teamgenoot bij Red Bull, is nu een grotere concurrent met 34 punten achterstand.
Over een week is de volgende Formule 1-race alweer. Dan rijdt Verstappen zijn 'thuisrace' op het circuit van Red Bull in Oostenrijk. Hij won vorig jaar beide races die werden verreden op de Red Bull Ring.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
8 uur geledenHERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
10 uur geledenHULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
18 uur geleden