Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen blij met punten in auto met 'gescheurde onderkant'

Verstappen blij met punten in auto met 'gescheurde onderkant'

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen was uiteindelijk nog blij met de 6 punten die de zevende plaats in de Britse grand prix hem opleverde. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 kon weinig uitrichten op het circuit van Silverstone, omdat hij het grootste deel van de race met een kapotte onderkant van zijn Red Bull reed en daardoor geen topsnelheid kon maken.

"Toen ik uitstapte keek ik onder de vloer en alles lag eraf. De linker zijkant was helemaal kapot gescheurd", vertelde de Nederlander bij Viaplay. "Het kwam door een stuk carbon dat ineens in bocht vijf lag. Op het moment dat ik het zag kon ik niet meer links of rechts en dus probeerde ik het zo recht mogelijk te raken, maar helaas scheurde de onderkant helemaal open. In deze auto's is de vloer ontzettend belangrijk voor de neerwaarts druk. Met zo'n scheur heb je geen balans meer en verlies je heel veel tijd."

De Nederlander was de race goed begonnen. Hij wist bijna Carlos Sainz in te halen voor het ingaan van de eerste bocht, maar de Spanjaard drukte hem aan de binnenkant weg en gaf geen ruimte. "Verder was de snelheid gewoon goed. Ik kon steeds dichterbij komen en toen hij een foutje maakte, kwam ik op kop. Tot ineens dat stuk carbon daar lag. Ik leverde denk ik 1,5 tot 2 seconden per ronde in en dat bleef zo tot het einde van de race. Met die kapotte onderkant is het niet fijn in de bochten naar rechts en daar zijn er nogal wat van op Silverstone. Ik heb gelukkig toch nog een paar punten kunnen pakken."

Voorsprong

Verstappen zag zijn voorsprong in het kampioenschap op rivaal Charles Leclerc van Ferrari teruglopen van 49 tot 43 punten. Sergio Pérez, zijn teamgenoot bij Red Bull, is nu een grotere concurrent met 34 punten achterstand.

Over een week is de volgende Formule 1-race alweer. Dan rijdt Verstappen zijn 'thuisrace' op het circuit van Red Bull in Oostenrijk. Hij won vorig jaar beide races die werden verreden op de Red Bull Ring.

Meer uit Sport

Tennissters voorkomen degradatie in Billie Jean King Cup

OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.

6 uur geleden
Keetels zonder ChatGPT op jacht naar titel in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.

8 uur geleden
Frans talent Seixas boekt derde ritzege in Ronde van Baskenland

EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.

9 uur geleden
Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

12 uur geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

14 uur geleden
Volleybalster Plak stelt zich niet beschikbaar voor Oranje

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.

15 uur geleden
Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

20 uur geleden