Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen: blij dat ik de Mercedessen weer 'split'

Verstappen: blij dat ik de Mercedessen weer 'split'

SOTSJI (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen was dik tevreden met zijn tweede plaats in de Grote Prijs van Rusland. "Ik heb gedaan wat ik kon en ben blij met dit resultaat, zeker na mijn uitvalbeurten in de vorige twee races is dit een mooie opsteker", zei hij kort na de race op het circuit van Sotsji. "Vooral ook mooi dat ik de twee Mercedessen 'split'."

Verstappen eindigde achter de Fin Valtteri Bottas, maar voor Lewis Hamilton. De Brit kreeg wel 10 strafseconden tijdens de race. "Op dit circuit is de Red Bull niet echt competitief, het is echt een baan voor Mercedes. Op de medium banden waar ik de race mee begon had ik wat veel overstuur en kon ik niet echt aansluiten of aanvallen. Na de pitstop op de harde band kon ik mee in het tempo van de Mercedessen. Ik verloor wel steeds wat terrein op de rechte stukken, maar deze tweede plaats is absoluut een opsteker."

De coureur van Red Bull moest voorzichtig manoeuvreren bij de start, waarin hij terugviel van de tweede naar de vierde plaats. "Ik had erg weinig grip aan de binnenkant van bocht twee, dus dat kostte me wat tijd. Ik moest door de chicane op de uitloopstrook en gelukkig kwam ik daar zonder problemen doorheen", zei hij over dat hachelijke moment, waarbij hij een aanrijding met de Australiër Daniel Ricciardo moest voorkomen.

Verstappen boekte zijn zevende podiumplaats van dit seizoen en behield de derde plaats in het kampioenschap met 128 punten. Hamilton leidt riant met 205 punten, Bottas is tweede met 161 punten. "Ik denk dat we als team alles goed gedaan. Die pitstop van 1,9 seconde was ook mooi. Dat kunnen de monteurs goed; ze trainen er ook echt op. We hebben het resultaat gemaximaliseerd en normaal gesproken moeten we ook de komende races weer om het podium kunnen meedoen, zoals we het hele jaar al hebben gedaan."

Meer uit Sport

Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

1 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

1 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

13 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

16 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

19 uur geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

23 uur geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

23 uur geleden