Verstappen: blij dat ik de Mercedessen weer 'split'
SOTSJI (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen was dik tevreden met zijn tweede plaats in de Grote Prijs van Rusland. "Ik heb gedaan wat ik kon en ben blij met dit resultaat, zeker na mijn uitvalbeurten in de vorige twee races is dit een mooie opsteker", zei hij kort na de race op het circuit van Sotsji. "Vooral ook mooi dat ik de twee Mercedessen 'split'."
Verstappen eindigde achter de Fin Valtteri Bottas, maar voor Lewis Hamilton. De Brit kreeg wel 10 strafseconden tijdens de race. "Op dit circuit is de Red Bull niet echt competitief, het is echt een baan voor Mercedes. Op de medium banden waar ik de race mee begon had ik wat veel overstuur en kon ik niet echt aansluiten of aanvallen. Na de pitstop op de harde band kon ik mee in het tempo van de Mercedessen. Ik verloor wel steeds wat terrein op de rechte stukken, maar deze tweede plaats is absoluut een opsteker."
De coureur van Red Bull moest voorzichtig manoeuvreren bij de start, waarin hij terugviel van de tweede naar de vierde plaats. "Ik had erg weinig grip aan de binnenkant van bocht twee, dus dat kostte me wat tijd. Ik moest door de chicane op de uitloopstrook en gelukkig kwam ik daar zonder problemen doorheen", zei hij over dat hachelijke moment, waarbij hij een aanrijding met de Australiër Daniel Ricciardo moest voorkomen.
Verstappen boekte zijn zevende podiumplaats van dit seizoen en behield de derde plaats in het kampioenschap met 128 punten. Hamilton leidt riant met 205 punten, Bottas is tweede met 161 punten. "Ik denk dat we als team alles goed gedaan. Die pitstop van 1,9 seconde was ook mooi. Dat kunnen de monteurs goed; ze trainen er ook echt op. We hebben het resultaat gemaximaliseerd en normaal gesproken moeten we ook de komende races weer om het podium kunnen meedoen, zoals we het hele jaar al hebben gedaan."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Alexander Zverev heeft na zijn winst op de US Open zijn moeder Irina uitvoerig bedankt voor de steun die ze hem gaf nadat op jonge leeftijd diabetes type 1 bij hem was vastgesteld. De Duitse tennisser veroverde zondag tegen de Amerikaan Ben Shelton zijn tweede grandslamtitel.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zondag de US Open gewonnen. De Duitse nummer 2 van de wereldranglijst was in vier sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 6-3 7-6 (2) 5-7 6-2. Het is de tweede grandslamtitel in de carrière van Zverev, eerder dit jaar won hij zijn eerste op Roland Garros.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg op de 4x400 meter gemengde estafette is op de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship als derde geëindigd. Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Keenan Blake en Myrte van der Schoot moesten in het atletiekstadion van Boedapest de ploegen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor laten gaan.
10 uur geledenGRANADA (ANP) - Tobias Johannessen heeft de 21e en laatste etappe van de Vuelta gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was de beste in een sprint van drie renners in een tumultueuze slotfase in Granada. Hij klopte de Italiaan Alessandro Romele nipt in de sprint. De Belg Ramses Debruyne werd derde. De Brit Matthew Brennan, die deze Vuelta vijf etappes won, werd vierde.
11 uur geledenGRANADA (ANP) - Enric Mas (31) heeft zondag het eindklassement van de Vuelta gewonnen. De renner van Movistar is de eerste Spaanse winnaar sinds Alberto Contador in 2014. De periode van elf edities zonder Spaanse winnaar was de langste uit de geschiedenis van de Ronde van Spanje.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen vindt de RB22 van Red Bull Racing nog niet goed genoeg om echt voor een overwinning te kunnen strijden. "De tweede plaats was het maximale resultaat. Ik had niet de snelheid van Kimi Antonelli en zeker niet van Lando Norris", zei Verstappen tijdens de persconferentie in Madrid, waar hij zondag op de Madring op de tweede plaats eindigde.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Kimi Antonelli vindt dat de zege in Madrid naar Lando Norris had moeten gaan. Dat zei de 20-jarige Formule 1-coureur van Mercedes na afloop van zijn overwinning bij de Grote Prijs van Spanje. "Het was een hele moeilijke race. Het ging allemaal niet vanzelf. Het is goed om te winnen, maar ik vond dat Lando de winst verdiende", aldus Antonelli.
14 uur geleden